2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup, dostawa i wdrożenie systemu informatycznego do zarządzania badaniami klinicznymi (CTMS)
Beschreibung: Zakup, dostawa i wdrożenie systemu informatycznego do zarządzania badaniami klinicznymi (CTMS) - szczegółowo opisany w załączniku 1, 1a do SWZ
Interne Kennung: ZP.261.70.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zastosowanie procedury przyspieszonej w niniejszym postępowaniu jest obiektywnie uzasadnione koniecznością terminowej realizacji projektu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Projekt objęty jest niezależnie określonymi kamieniami milowymi oraz wskaźnikami produktu i rezultatu, których terminy nie podlegają zmianie przez Zamawiającego. Niedotrzymanie tych terminów skutkowałoby ryzykiem utraty finansowania ze środków UE oraz brakiem realizacji celu publicznego, jakim jest poprawa dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych. Przedmiot zamówienia obejmuje wdrożenie specjalistycznego systemu informatycznego klasy CTMS, którego realizacja wymaga kolejno: konfiguracji, testów, odbiorów oraz szkoleń użytkowników. Są to czynności czasochłonne i obiektywnie konieczne do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemu w środowisku produkcyjnym. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem niezbędne, aby wykonawca posiadał realny czas na prawidłową realizację umowy oraz aby projekt został ukończony do dnia 31 marca 2026 r. Zamawiający dochował należytej staranności na etapie przygotowania postępowania, przeprowadzając szczegółowe analizy techniczne, organizacyjne i logistyczne. Długotrwałość tych prac wynikała ze złożoności projektu, a nie z zaniedbań Zamawiającego, co w sposób niezależny ograniczyło czas na realizację zamówienia. Jednocześnie zakres zamówienia został opisany jednoznacznie i kompletnie, a rynek dostawców systemów CTMS jest konkurencyjny i wyspecjalizowany. Zamawiający zapewnia pełen elektroniczny dostęp do dokumentacji oraz możliwość zadawania pytań. W przypadku wprowadzenia istotnych zmian dokumentów przetargowych termin składania ofert zostanie odpowiednio wydłużony. W związku z tym skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji, proporcjonalności ani równego traktowania wykonawców. W ocenie Zamawiającego zastosowanie procedury przyspieszonej jest konieczne i proporcjonalne, ponieważ służy ochronie ważnego interesu publicznego oraz zapewnia terminową i prawidłową realizację projektu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
5. Los
Los: LOT-0001