1343-2025 - Ergebnis
Polen – Laborreagenzien – Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych do badań laboratoryjnych wraz z dzierżawą aparatów diagnostycznych
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych do badań laboratoryjnych wraz z dzierżawą aparatów diagnostycznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych do laboratorium analitycznego Zamawiającego oraz, w zależności od numeru pakietu, wydzierżawienie Zamawiającemu odpowiednich aparatów (lub systemu) do przeprowadzenia właściwych badań i zapewnienie obsługi serwisowej - zgodnie z asortymentem i warunkami przedstawionymi w Załączniku 1A do SWZ (Formularzu asortymentowo–cenowym), w którym podano szacunkową na 36 m-cy ilość produktów (lub badań/oznaczeń) usystematyzowanych w 10 pakietach. UWAGA: Wykonawca nie może złożyć oferty częściowej uwzględniającej jedynie część asortymentu lub zadań z danego pakietu. Oferta na dany pakiet musi obejmować wszystkie pozycje pakietu. Opis poszczególnych części zamówienia (pakietów) – odczynników, kalibratorów, materiałów eksploatacyjnych, materiałów zużywalnych oraz parametrów techniczno – funkcjonalnych aparatów do Laboratorium oraz systemu dla pracowni Serologii znajdują się w Załączniku 1A do SWZ (Formularzu asortymentowo – cenowym). 1.Zamawiający wymaga, aby: a) oferowane wyroby spełniały wymagania zasadnicze określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 12 stycznia 2011r. w sprawie wymagań zasadniczych dla wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (Dz. U. 2013 poz. 1127) oraz w załącznikach do wymienionego rozporządzenia. Wymóg dołączenia do oferty ulotek/instrukcji używania spełniających wymagania określone w Część II ust. 8.7 załącznika nr 1 do ww. rozporządzenia; b) produkty, które są zakwalifikowane do wyrobów medycznych spełniały narzucone przepisami prawa wymagania w zakresie dopuszczenia do obrotu na terenie RP, posiadały wymagane przepisami prawa świadectwa rejestracyjne z godnie z Ustawą o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 974 z poźn. zm.); c)dostarczane towary spełniały wymagania jakościowe przewidziane przepisami i normami obowiązującymi na terenie RP oraz wymogi co do opakowania, transportu i przechowywania; Wykonawca zobligowany będzie zapewnić transport produktów w taki sposób, aby spełnić warunki narzucone w tym zakresie przez producenta. Dla Pakietów nr 8 dodatkowo dostawa odbywać się musi transportem monitorowanym pod względem temperatury w czasie transportu (2-8 st. C) potwierdzonym każdorazowo wydrukiem z urządzenia monitorującego (lub zapisem z cyfrowego urządzenia monitorującego temperaturę) - kontrolującego w czasie rzeczywistym temperatury przewożonych produktów; d)odczynniki i materiały kontrolne były dedykowane i zwalidowane do użycia z oferowanym analizatorem; e) zaoferowane aparaty/analizatory spełniały wszystkie parametry graniczne określone w załączniku nr 1 do poszczególnych pakietów; f) Wykonawca w ramach ceny ofertowej dokonał instalacji dzierżawionych aparatów, podłączenia do systemu LIS Zamawiającego oraz przeszkolił personel w zakresie jego obsługi (szkolenie w siedzibie Zamawiającego) dla Pakietów (zgodnie z wymogami określonymi w Załączniku 1A) - Zamawiający używa systemu Eskulap Politechniki Poznańskiej (właściciel praw autorskich: Nexus Polska Sp. z o.o. Poznań). g) dostarczone aparaty objęte były gwarancją techniczną przez cały okres trwania umowy ujętą w ramach ceny ofertowej - uwzględniającą koszty napraw, wymiany podzespołów, corocznych przeglądów serwisowych zakończonych wydaniem świadectwa sprawdzenia stanu technicznego urządzeń i aparatury bez dodatkowych kosztów dla Zamawiającego; h) wszystkie wymagane informacje o produktach zamieszczane na etykietach bądź opakowaniach sporządzone były w języku polskim (nazwy odczynników w języku polskim); i) termin ważności odczynników był dostosowany do ilości oznaczeń określonych w poszczególnych pakietach przez Zamawiającego (szczegółowe wymagania określone zostały w Zał. 1A); j) dostawa do magazynu była realizowana maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych od złożenia zamówienia faksem lub drogą elektroniczną; k) Wykonawca w dniu pierwszej dostawy wyrobów/odczynników jest zobowiązany dostarczyć Kierownikowi Diagnostyki Laboratoryjnej i Serologii w formie papierowej lub (i) w wersji elektronicznej ulotki odczynnikowe oraz kopie aktualnych kart charakterystyki substancji niebezpiecznych i preparatów niebezpiecznych zgodnie z ustawą z dnia 25 lutego 2011r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1816) dla odczynników posiadających w składzie substancje sklasyfikowane jako niebezpieczne. Dla odczynników, które nie zawierają substancji sklasyfikowanych jako niebezpieczne należy załączyć certyfikat (oświadczenie) producenta, że oferowane odczynniki są bezpieczne. (Dopuszcza się dostarczenie Kart charakterystyk jedynie w wersji elektronicznej np. na nośniku CD), l) Zamawiający zastrzega, że w przypadku, gdy dzierżawione urządzenie umożliwia przetwarzanie danych osobowych pacjentów lub personelu medycznego w ofercie powinna się znaleźć informacja o możliwości przetwarzania danych osobowych przez oprogramowanie urządzenia. Wymagane będzie również zawarcie umowy powierzenia przetwarzania danych w celach wykonania napraw gwarancyjnych, wymiany urządzenia, wykonania usługi serwisu urządzenia i jego oprogramowania. m) wystawiana faktura zawierała numer umowy (SPZOZ_NT.DZP.2410.….24); 2. Dostawy realizowane będą sukcesywnie w marę zgłaszanych przez Zamawiającego potrzeb na koszt i ryzyko Wykonawcy. (Przez koszt dostawy Zamawiający rozumie koszt faktycznej dostawy przedmiotu zamówienia do siedziby zamawiającego, załadunku, wyładunku, ubezpieczenia itp.). 3. Przedmiot zamówienia należy dostarczyć do Magazynu Centralnego lub Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej mieszczących się w budynku szpitala przy ul. Sienkiewicza 3 w Nowym Tomyślu w godzinach pracy Zamawiającego w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14. Towar pozostawiony poza wskazanymi miejscami uważa się za niedostarczony. 4. Szczegółowe wymagania Zamawiającego odnośnie realizacji przedmiotu zamówienia przedstawione są we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4. do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 637317-2024
Interne Kennung: SPZOZ_NT.DZP.241.11.24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests, 33124131 Reagenzstreifen, 33124100 Diagnostikausrüstung, 33124130 Diagnostische Ausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PAKIET Nr 1. Dostawa odczynników, akcesoriów, materiałów kontrolnych i kalibratorów wraz z dzierżawą zintegrowanego systemu biochemiczno-immunochemicznego na 36 miesięcy
Beschreibung: Pakiet obejmuje dostawę odczynników, akcesoriów, materiałów kontrolnych i kalibratorów wraz z dzierżawą zintegrowanego systemu biochemiczno-immunochemicznego na 36 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1A-pakiet nr 1 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung, 33696200 Reagenzien für Bluttests
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dopuszcza możliwość korzystania z PRAWA OPCJI. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący takie same dostawy (analogiczne), jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (w poszczególnych pakietach) („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą dostawy analogiczne, jak opisane w SWZ (i wycenione przez Wykonawcę w formularzu ofertowym w ramach danego Pakietu stanowiącym część Oferty). W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zamówione wszystkie, niektóre lub jedna z pozycji wskazanych w SWZ (i wycenionych przez Wykonawcę w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym część Oferty). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości stanowiącej równowartość do 30% wartości przedmiotu zamówienia podstawowego określonej we wzorze umowy stanowiącej załącznik do SWZ. Podstawą określenia wartości dostaw zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych pozycji zawarte w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw stanowiących przedmiot zamówienia na skutek zwiększenia ilości przyjmowanych pacjentów, zmian w receptariuszu szpitalnym, konieczności zastosowania innego sposobu leczenia u pacjentów, zmian w sposobie leczenia pacjentów, w przypadku zlecenia lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych dostawców przedmiotu zamówienia w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnych dostaw oraz w przypadku powierzania wykonawcy dostaw stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do dostaw realizowanych przez innego wykonawcę.
Los: LOT-0002
Titel: PAKIET Nr 2 Dzierżawa analizatora hematologicznego 5 DIFF wraz z dostawą odczynników na 90000 morfologii na 36 miesięcy
Beschreibung: Pakiet obejmuje dzierżawęa analizatora hematologicznego 5 DIFF wraz z dostawą odczynników na 90000 morfologii na 36 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1A- Pakiet nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests, 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0003
Titel: PAKIET Nr 3 Dzierżawa analizatora RKZ wraz z dostawą odczynników na 20000 oznaczeń ( ok. 18 oznaczeń dziennie)
Beschreibung: Pakiet obejmuje dzierżawę analizatora RKZ wraz z dostawą odczynników na 20000 oznaczeń ( ok. 18 oznaczeń dziennie). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1A- Pakiet nr 3 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests, 33124130 Diagnostische Ausstattung, 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: PAKIET Nr 4 Dostawa odczynników, materiałów kontrolnych i materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą automatycznego analizatora koagulologicznego na 36 miesięcy
Beschreibung: Pakiet obejmuje dostawę odczynników, materiałów kontrolnych i materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą automatycznego analizatora koagulologicznego na 36 miesięcy . Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1A do SWZ Formularz asortymentowo-cenowy - Pakiet nr 4
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests, 33124100 Diagnostikausrüstung, 33124130 Diagnostische Ausstattung
Los: LOT-0005
Titel: PAKIET Nr 5 Dostawa odczynników do metod manualnych na 36 miesięcy - barwniki
Beschreibung: Pakiet obejmuje dostawę odczynników do metod manualnych na 36 miesięcy - barwniki Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1A do SWZ - Pakiet nr 5
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: PAKIET Nr 6 Dostawa odczynników do metod manualnych na 36 miesięcy - testy
Beschreibung: Pakiet obejmuje dostawę odczynników do metod manualnych na 36 miesięcy - testy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1A do SWZ Pakiet nr 6
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124131 Reagenzstreifen
Los: LOT-0007
Titel: PAKIET Nr 7 Dostawa pasków do moczu na 35 000 badań wraz z dzierżawą i serwisem w pełni zautomatyzowanego systemu analizy moczu składającego się z modułu do analizy parametrów fizykochemicznych moczu oraz modułu do ilościowej oceny upostaciowanych elementów w moczu oraz modułu do automatycznego cyfrowego obrazowania elementów upostaciowanych moczu na 36 miesięcy
Beschreibung: Pakiet obejmuje dostawę pasków do moczu na 35 000 badań wraz z dzierżawą i serwisem w pełni zautomatyzowanego systemu analizy moczu składającego się z modułu do analizy parametrów fizykochemicznych moczu oraz modułu do ilościowej oceny upostaciowanych elementów w moczu oraz modułu do automatycznego cyfrowego obrazowania elementów upostaciowanych moczu na 36 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1A do SWZ Pakiet nr 7
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: PAKIET Nr 8 Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do badań w serologii transfuzjologicznej do systemu DiaMed-ID Micro Typing System będącego własnością zamawiającego wraz z obsługą serwisową oprogramowania do obsługi pracowni serologii i banku krwi oraz dzierżawą systemu (wirówka + inkubator) stanowiącego backup dla istniejącego systemu oraz bezpłatnym serwisem sprzętu i aparatury na 36 m
Beschreibung: Pakiet obejmuje dostawę odczynników i materiałów zużywalnych do badań w serologii transfuzjologicznej do systemu DiaMed-ID Micro Typing System będącego własnością zamawiającego wraz z obsługą serwisową oprogramowania do obsługi pracowni serologii i banku krwi oraz dzierżawą systemu (wirówka + inkubator) stanowiącego backup dla istniejącego systemu oraz bezpłatnym serwisem sprzętu i aparatury na 36 miesięcy - (II.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1A do SWZ Pakiet nr 8
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 Dostawa odczynników do serologii grup krwi na 36 miesięcy - (III.)
Beschreibung: Pakiet obejmuje dostawę odczynników do serologii grup krwi na 36 miesięcy - (III.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1Ado SWZ Pakiet nr 9
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Los: LOT-0010
Titel: PAKIET Nr 10 Dostawa testów alergicznych do oznaczania sIgE na 36 miesięcy wraz z dzierżawą sprzętu i oprogramowania do odczytu testów paskowych
Beschreibung: Pakiet obejmuje dostawę testów alergicznych do oznaczania sIgE na 36 miesięcy wraz z dzierżawą sprzętu i oprogramowania do odczytu testów paskowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Zał. 1Ado SWZ Pakiet nr 10
Interne Kennung: Pakiet nr 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests, 33124131 Reagenzstreifen