134307-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotówkowego do maksymalnej wysokości 5 500 000,00 PLN z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotówkowego do maksymalnej wysokości 5 500 000,00 PLN z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego złotówkowego do maksymalnej wysokości 5 500 000,00 zł z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat. 2. Kredyt zostanie wykorzystany do wysokości 5 500 000,00 zł na sfinansowanie planowanego na 2025 rok deficytu budżetowego. 3. Waluta kredytu – złoty polski. 4. Wykonawca uruchomi środki kredytu w wysokości i terminach wskazanych przez Zamawiającego, bez składania odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu. O terminie wypłaty i wysokości każdej transzy Zamawiający poinformuje Wykonawcę co najmniej na 3 dni robocze przed wypłatą transzy kredytu. 5. Kredyt będzie uruchamiany na rachunek Gminy i nie będzie rozliczany z bankiem. 6. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa z dniem 31 grudnia 2024 roku. 7. Okres kredytowania 15 lat. Spłata kredytu następować będzie w latach 2026-2040, zaś odsetek w latach 2025-2040. 8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykorzystania mniejszej kwoty kredytu oraz wcześniejszej jego spłaty bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek kosztów. Kwota kredytu, która zostanie wykorzystana wynosi min. 1 000 000,00 zł. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. Wykonawca nie będzie naliczał odsetek lub jakichkolwiek opłat od kwoty niewykorzystanego kredytu. 9. W przypadku dokonania przedterminowej spłaty części kredytu, Strony ustalą nowy harmonogram spłaty kredytu w formie aneksu do umowy. 10. Oprocentowanie kredytu będzie liczone za okresy kwartalne w poszczególnych latach wg zmiennej stopy procentowej, równej wysokości stawki bazowej WIBOR 3M (z ostatniego dnia miesiąca danego kwartału poprzedzającego okres odsetkowy) powiększonej o stałą marżę Wykonawcy, ustaloną na podstawie złożonej oferty. W przypadku zmiany (zastąpienia) stawki referencyjnej WIBOR 3M inną referencyjną, strony umowy zobowiązują się do dostosowania zapisów umowy do nowej (nowych) stawki referencyjnej (stawek referencyjnych). 11. Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami poza marżą. Wykonawcy powinni wkalkulować wszelkie koszty (np. prowizje za udzielenie kredytu, opłaty przygotowawcze i inne) w marżę kredytu.
Vorherige Bekanntmachung: 697918-2024
Interne Kennung: ZP.271.8.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotówkowego do maksymalnej wysokości 5 500 000,00 PLN z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat.