2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Olkusz w 2025 roku - IV postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (teks jedn.: Dz.U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o Lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli lasu (przygotowania gleby) oraz gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w roku 2025. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: ZG.270.4.2025.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W pierwszym i trzecim postępowaniu zaszła potrzeba unieważnienia (części) zamówienia ze względu na przekroczenie ceny oferty (art. 255 p.3 PZP). W związku z tym i z powodu konieczności pilnego udzielenia zamówienia (konieczność prowadzenia prac w lesie już wczesną wiosną) termin składania ofert w czwartym postępowaniu skrócony zostaje na podstawie art. 138 ust.2 p.2 PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 07 Szkółka - Leśnictwo Szkółkarskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Szkółkarskim (na szkółce leśnej) w 2025 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet 07 Szkółka - Leśnictwo Szkółkarskie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 14 specjalistyczny - przygotowanie gleby w leśnictwach 05,06,08,09,10,11,12
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli lasu ( przygotowania gleby) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Pazurek, Golczowice, Pomorzany, Rabsztyn, Gorenice, Żurada, Podlesie w 2025 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet 14 specjalistyczny - przygotowanie gleby 05-12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung