See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup, dostawa i montaż fabrycznie nowych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego w fabrycznie nowych pojazdach do zbiórki odpadów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i montaż fabrycznie nowych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego w fabrycznie nowych pojazdach do zbiórki odpadów, z podziałem na zadania: Zadanie 1: zakup, dostawa i montaż na 5 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych dynamicznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 2: zakup, dostawa i montaż na 5 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych dynamicznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 3: zakup, dostawa i montaż na 5 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych dynamicznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 4: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych dynamicznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 5: zakup, dostawa i montaż na 7 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych dynamicznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 6: zakup, dostawa i montaż na 6 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych dynamicznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 7: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych statycznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 8: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych dynamicznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 9: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych statycznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 10: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych dynamicznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 11: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów kontenerowych fabrycznie nowych statycznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, Zadanie 12: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów kontenerowych fabrycznie nowych statycznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 721170-2025
Interne Kennung: RZP.27.56.2025.KD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i montaż fabrycznie nowych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego, w zamówionych 52 fabrycznie nowych pojazdach specjalistycznych, niezbędnych do realizacji podstawowej działalności Zamawiającego w zakresie odbioru odpadów. Aktualnie działalność Spółki skoncentrowana jest na realizacji kontraktu z m. st. Warszawa, obejmującego odbiór odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych tj. obsługę 4 zadań: Zadanie 4 – Ochota, Ursus i Włochy (umowa nr UMIA/GO/B/III/1/8/14/2024-2026 z dnia 2.09.2024, Zadanie 7 – Śródmieści (umowa nr UMIA/GO/B/III/1/8/15/2024-2026 z dnia 2.09.2024 r.), Zadanie 8 – Ursynów i Wilanów (umowa nr UMIA/GO/B/III/1/8/13/2023-2027 z dnia 26.04.2023 r), Zadanie 9 – Wola i Bemowo (umowa nr UMIA/GO/B/III/1/8/16/2024-2026 z dnia 2.09.2024 r.) oraz nieruchomości niezamieszkałych obejmujących 5 zadań tj. Zadanie 2 – Białołęka i Targówek, Zadanie 3 – Mokotów, Zadanie 4 – Ochota, Ursus i Włochy, Zadanie 7 – Śródmieści, Zadanie 9 – Wola i Bemowo (umowa nr UMIA/GO/B/III/1/8/44/2022-2026 z dnia 29.12.2022 r.). Umowy dla zadań 4, 7 i 9 obowiązują przez 12 miejscy z możliwości przedłużenia o 6 miesięcy tj. maksymalnie do dnia 30 kwietnia 2026 roku, a umowa dla zadania 8 obowiązuje przez 36 miesięcy z możliwością przedłużenia o 18 miesięcy tj. maksymalnie do 28 lutego 2027 roku. Umowa na realizację odbioru odpadów nieruchomości niezamieszkałych obowiązuje przez 28 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne 18 miesięcy tj. maksymalnie do dnia 30 września 2026 roku. Dodatkowo Spółka obsługuje umowy komercyjne podpisane z podmiotami zewnętrznymi (firmy). Zgodnie ze złożoną przez spółkę ofertą w dniu 7.08.2025 r. w organizowanym postepowaniu przetargowym przez Miasto Stołeczne Warszawa pn.: „Odbiór odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, położonych w dzielnicach Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Wawer, Wesoła m.st. Warszawy (Zadania nr 5 i 6)” oraz zakończoną aukcją elektroniczną dla zadania 6 w którym spółka zajęła pierwsze miejsce z dużym prawdopodobieństwem zostanie zawarta umowa na obsługę kolejnego zadania przez Spółkę. Szacowana ilość pojemników, które będą musiały być obsługiwane przez Spółkę do realizacji kolejnego zadania obejmującego 3 dzielnice tj. Wawer, Rembertów i Wesoła wyniesie około 65 000 sztuk. Zgodnie z zawartą umową z Miastem Stołecznym Warszawa, Zamawiający zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych z dwóch nowych dzielnic: Wawer i Wesoła, począwszy od początku nowego okresu rozliczeniowego. Zgodnie z harmonogramem, usługa ta ma być realizowana od stycznia 2026 roku, a jej prawidłowe wykonanie wymaga wcześniejszego pełnego przygotowania taboru do końca bieżącego roku. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert do 15 dni wynika z konieczności doposażenia pojazdów w systemy wagowe do końca bieżącego roku celem uzupełnienia stanu taboru Spółki o pojazdy doposażone w systemy wagowe oraz umożliwienia obsługi kolejnego zadania na odbiór odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, położonych w dzielnicach Wawer i Wesoła, począwszy od początku nowego okresu rozliczeniowego tj. od stycznia 2026 r. Uwaga! ciąg dalszy uzasadnienia znajduje się w Sekcji 2.1.4.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42923110 Wiegeeinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie 7: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych statycznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego
Beschreibung: - Umowa zostanie zawarta na okres 350 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia umowy. - Termin realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie dostawy, montażu i oceny zgodności, o którym mowa w §1 ust. 2 pkt. a) i b) umowy nie może przekroczyć 14 dni kalendarzowych od daty udostępnienia pojazdów Wykonawcy. - Przedmiot zamówienia obejmuje: a) dostawę i montaż fabrycznie nowych systemów wagowych na pojazdach do zbiórki odpadów, b) ocenę zgodności każdego systemu wagowego nadaną przez Główny Urząd Miar (GUM) lub Okręgowy Urząd Miar (OUM) lub instytucję równoważną upoważnioną do poświadczania dokonania legalizacji, c) legalizację ponowną każdego systemu wagowego nadaną przez Główny Urząd Miar (GUM) lub Okręgowy Urząd Miar (OUM), d) szkolenia w zakresie przewidzianym przez Zamawiającego, e) usługę serwisową przez okres równy okresowy gwarancji. - Wymagania dotyczące statycznego systemu wagowego: 1. Pod pojęciem statycznego systemu wagowego (dalej system wagowy) należy rozumieć wagę nieautomatyczną umożliwiającą ważenie pojemnika po jego załadunku na podwozie pojazdu, bez potrzeby jego przerywania (w celu pomiaru osiągnięcia pomiaru wagi) oraz bez konieczności wydłużania cyklu opróżniania pojemnika. 2. System wagowy powinien posiadać podstawowe elementy składowe: komputer wagowy, czujniki pomiarowe, czujnik pochyłu (ang. Tilt Sensor), okablowanie łączące czujniki z komputerem, elementy mocujące. Podstawową częścią składową systemu jest komputer wagowy, do którego podłączone zostaną sygnały z czujników pomiarowych. Komputer wagowy zostanie zamontowany w kabinie pojazdu. Ilość i typ czujników pomiarowych niezbędnych do prawidłowej pracy systemu wagowego niezależnie od typu urządzenia załadowczego zobowiązany jest określić Wykonawca. 3. Wykonawca jest zobligowany do dostosowania liczby czujników pomiarowych oraz pomocniczych do modelu oraz wersji podwozia pojazdu. Zamawiający informuje, że system wagowy będzie montowany na: Zadanie 7 – pojazdach z zabudową bezpylną o DMC 26-27 t i ładowności min. 10,5 t oraz pojemności ładunkowej 18-23 m3. Pojazdy niewyposażone w urządzenie załadowcze. Zabudowa (każda odrębnie) posiada znak CE. Zabudowa dostosowana przez dostawcę pojazdów do montażu statycznego systemu wagowego (poprowadzone zabezpieczone trasy kablowe, atrapy komórek wagowych), - System wagowy ma być dostosowany do urządzeń pojazdów bezpylnych opisanych powyżej. Ważenie ma odbywać się po załadunku pojemnika na podwozie pojazdu, bez potrzeby jego przerywania (w celu osiągnięcia pomiaru wagi) oraz bez konieczności wydłużania cyklu opróżniania pojemnika. - Wymagania dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: 1. Montowane na pojazdach systemy wagowe (systemy ważenia) (każdy odrębnie) muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024 roku. 2. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji w wymiarze 36 miesięcy w odniesieniu do zainstalowanego systemu wagowego dla każdego pojazdu, a okres gwarancji w odniesieniu do zainstalowanego systemu wagowego dla każdego z pojazdów rozpocznie się z chwilą podpisania bezusterkowego protokołu obioru ilościowo - jakościowego dla danego pojazdu. Okres świadczenia przez Wykonawcę usługi serwisowej musi pokrywać się z okresem, na który udzielono gwarancji dla systemu wagowego zainstalowanego na każdym z doposażonych pojazdów. W przypadku przedłużenia okresu gwarancji na zasadach określonych w § 4 umowy, okres świadczenia przez Wykonawcę usługi serwisowej ulega przedłużeniu o taki sam czas. - Przedmiot umowy może zostać sfinansowany ze środków pochodzących z przyznanego limitu leasingowego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z możliwości zawarcia przez Zamawiającego z firmą leasingową (Finansującym) umowy na sfinansowanie przedmiotu umowy ze środków pochodzących z przyznanego leasingu, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu potwierdzoną za zgodność z oryginałem fakturę, a oryginał wraz z protokołem odbioru ilościowo - jakościowego, przekazuje wskazanemu w umowie trójstronnej Finansującemu (Leasingodawcy). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie 9: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów bezpylnych fabrycznie nowych statycznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego
Beschreibung: - Umowa zostanie zawarta na okres 350 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia umowy. - Termin realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie dostawy, montażu i oceny zgodności, o którym mowa w §1 ust. 2 pkt. a) i b) umowy nie może przekroczyć 14 dni kalendarzowych od daty udostępnienia pojazdów Wykonawcy. - Przedmiot zamówienia obejmuje: a) dostawę i montaż fabrycznie nowych systemów wagowych na pojazdach do zbiórki odpadów, b) ocenę zgodności każdego systemu wagowego nadaną przez Główny Urząd Miar (GUM) lub Okręgowy Urząd Miar (OUM) lub instytucję równoważną upoważnioną do poświadczania dokonania legalizacji, c) legalizację ponowną każdego systemu wagowego nadaną przez Główny Urząd Miar (GUM) lub Okręgowy Urząd Miar (OUM), d) szkolenia w zakresie przewidzianym przez Zamawiającego, e) usługę serwisową przez okres równy okresowy gwarancji. - Wymagania dotyczące statycznego systemu wagowego: 1. Pod pojęciem statycznego systemu wagowego (dalej system wagowy) należy rozumieć wagę nieautomatyczną umożliwiającą ważenie pojemnika po jego załadunku na podwozie pojazdu, bez potrzeby jego przerywania (w celu pomiaru osiągnięcia pomiaru wagi) oraz bez konieczności wydłużania cyklu opróżniania pojemnika. 2. System wagowy powinien posiadać podstawowe elementy składowe: komputer wagowy, czujniki pomiarowe, czujnik pochyłu (ang. Tilt Sensor), okablowanie łączące czujniki z komputerem, elementy mocujące. Podstawową częścią składową systemu jest komputer wagowy, do którego podłączone zostaną sygnały z czujników pomiarowych. Komputer wagowy zostanie zamontowany w kabinie pojazdu. Ilość i typ czujników pomiarowych niezbędnych do prawidłowej pracy systemu wagowego niezależnie od typu urządzenia załadowczego zobowiązany jest określić Wykonawca. 3. Wykonawca jest zobligowany do dostosowania liczby czujników pomiarowych oraz pomocniczych do modelu oraz wersji podwozia pojazdu. Zamawiający informuje, że system wagowy będzie montowany na: Zadanie 9 – pojazdach z zabudową bezpylną o DMC 26-27 t i ładowności min. 10 t oraz pojemności ładunkowej 18-23 m3. Pojazdy wyposażone w urządzenie załadowcze zgodnie z normą PN-EN 1501-5:2021-08 (lub równoważną), dostosowane do współpracy z pojemnikami od 120 l do 1100 l, wyprodukowanymi zgodnie z normą PN-EN840 lub równoważną. Zabudowa (każda odrębnie) posiada znak CE. Zabudowa dostosowana przez dostawcę pojazdów do montażu statycznego systemu wagowego (poprowadzone zabezpieczone trasy kablowe, atrapy komórek wagowych). - System wagowy ma być dostosowany do urządzeń pojazdów bezpylnych opisanych powyżej. Ważenie ma odbywać się po załadunku pojemnika na podwozie pojazdu, bez potrzeby jego przerywania (w celu osiągnięcia pomiaru wagi) oraz bez konieczności wydłużania cyklu opróżniania pojemnika. - Wymagania dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: 1. Montowane na pojazdach systemy wagowe (systemy ważenia) (każdy odrębnie) muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024 roku. 2. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji w wymiarze 36 miesięcy w odniesieniu do zainstalowanego systemu wagowego dla każdego pojazdu, a okres gwarancji w odniesieniu do zainstalowanego systemu wagowego dla każdego z pojazdów rozpocznie się z chwilą podpisania bezusterkowego protokołu obioru ilościowo - jakościowego dla danego pojazdu. Okres świadczenia przez Wykonawcę usługi serwisowej musi pokrywać się z okresem, na który udzielono gwarancji dla systemu wagowego zainstalowanego na każdym z doposażonych pojazdów. W przypadku przedłużenia okresu gwarancji na zasadach określonych w § 4 umowy, okres świadczenia przez Wykonawcę usługi serwisowej ulega przedłużeniu o taki sam czas. - Przedmiot umowy może zostać sfinansowany ze środków pochodzących z przyznanego limitu leasingowego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z możliwości zawarcia przez Zamawiającego z firmą leasingową (Finansującym) umowy na sfinansowanie przedmiotu umowy ze środków pochodzących z przyznanego leasingu, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu potwierdzoną za zgodność z oryginałem fakturę, a oryginał wraz z protokołem odbioru ilościowo - jakościowego, przekazuje wskazanemu w umowie trójstronnej Finansującemu (Leasingodawcy). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w SWZ.
Los: LOT-0011
Titel: Zadanie 11: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów kontenerowych fabrycznie nowych statycznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego
Beschreibung: - Umowa zostanie zawarta na okres 150 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia umowy. - Termin realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie dostawy, montażu i oceny zgodności, o którym mowa w §1 ust. 2 pkt. a) i b) umowy nie może przekroczyć 14 dni kalendarzowych od daty udostępnienia pojazdów Wykonawcy. - Przedmiot zamówienia obejmuje: a) dostawę i montaż fabrycznie nowych systemów wagowych na pojazdach do zbiórki odpadów, b) ocenę zgodności każdego systemu wagowego nadaną przez Główny Urząd Miar (GUM) lub Okręgowy Urząd Miar (OUM) lub instytucję równoważną upoważnioną do poświadczania dokonania legalizacji, c) legalizację ponowną każdego systemu wagowego nadaną przez Główny Urząd Miar (GUM) lub Okręgowy Urząd Miar (OUM), d) szkolenia w zakresie przewidzianym przez Zamawiającego, e) usługę serwisową przez okres równy okresowy gwarancji. - Wymagania dotyczące statycznego systemu wagowego: 1. Pod pojęciem statycznego systemu wagowego (dalej system wagowy) należy rozumieć wagę nieautomatyczną umożliwiającą ważenie kontenera po jego załadunku na podwozie pojazdu, bez potrzeby jego przerywania (w celu pomiaru osiągnięcia pomiaru wagi) oraz bez konieczności wydłużania cyklu opróżniania kontenera. 2. System wagowy powinien posiadać podstawowe elementy składowe: komputer wagowy, czujniki pomiarowe, czujnik pochyłu (ang. Tilt Sensor), okablowanie łączące czujniki z komputerem, elementy mocujące. Podstawową częścią składową systemu jest komputer wagowy, do którego podłączone zostaną sygnały z czujników pomiarowych. Komputer wagowy zostanie zamontowany w kabinie pojazdu. Ilość i typ czujników pomiarowych niezbędnych do prawidłowej pracy systemu wagowego niezależnie od typu urządzenia załadowczego zobowiązany jest określić Wykonawca. 3. Wykonawca jest zobligowany do dostosowania liczby czujników pomiarowych oraz pomocniczych do modelu oraz wersji podwozia pojazdu. Zamawiający informuje, że system wagowy będzie montowany na: Zadanie 11 – pojazdach z zabudową kontenerową o DMC 6-9 t oraz ładowności min. 2,8 t Pojazdy wyposażone w urządzenie załadowcze z przesuwnym/łamanym hakiem. Zabudowa (każda odrębnie) posiada znak CE. Zabudowa dostosowana przez dostawcę pojazdów do montażu statycznego systemu wagowego (poprowadzone zabezpieczone trasy kablowe, atrapy komórek wagowych). - System wagowy ma być dostosowany do urządzeń pojazdów kontenerowych opisanych powyżej. Ważenie ma odbywać się po załadunku kontenera na podwozie pojazdu, bez potrzeby jego przerywania (w celu osiągnięcia pomiaru wagi) oraz bez konieczności wydłużania cyklu opróżniania kontenera. - Wymagania dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: 1. Montowane na pojazdach systemy wagowe (systemy ważenia) (każdy odrębnie) muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024 roku. 2. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji w wymiarze 36 miesięcy w odniesieniu do zainstalowanego systemu wagowego dla każdego pojazdu, a okres gwarancji w odniesieniu do zainstalowanego systemu wagowego dla każdego z pojazdów rozpocznie się z chwilą podpisania bezusterkowego protokołu obioru ilościowo - jakościowego dla danego pojazdu. Okres świadczenia przez Wykonawcę usługi serwisowej musi pokrywać się z okresem, na który udzielono gwarancji dla systemu wagowego zainstalowanego na każdym z doposażonych pojazdów. W przypadku przedłużenia okresu gwarancji na zasadach określonych w § 4 umowy, okres świadczenia przez Wykonawcę usługi serwisowej ulega przedłużeniu o taki sam czas. - Przedmiot umowy może zostać sfinansowany ze środków pochodzących z przyznanego limitu leasingowego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z możliwości zawarcia przez Zamawiającego z firmą leasingową (Finansującym) umowy na sfinansowanie przedmiotu umowy ze środków pochodzących z przyznanego leasingu, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu potwierdzoną za zgodność z oryginałem fakturę, a oryginał wraz z protokołem odbioru ilościowo - jakościowego, przekazuje wskazanemu w umowie trójstronnej Finansującemu (Leasingodawcy). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w SWZ.
Los: LOT-0012
Titel: Zadanie 12: zakup, dostawa i montaż na 4 szt. pojazdów kontenerowych fabrycznie nowych statycznych systemów wagowych wraz z serwisem i szkoleniami wymaganymi przez Zamawiającego
Beschreibung: - Umowa zostanie zawarta na okres 150 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia umowy. - Termin realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie dostawy, montażu i oceny zgodności, o którym mowa w §1 ust. 2 pkt. a) i b) umowy nie może przekroczyć 14 dni kalendarzowych od daty udostępnienia pojazdów Wykonawcy. - Przedmiot zamówienia obejmuje: a) dostawę i montaż fabrycznie nowych systemów wagowych na pojazdach do zbiórki odpadów, b) ocenę zgodności każdego systemu wagowego nadaną przez Główny Urząd Miar (GUM) lub Okręgowy Urząd Miar (OUM) lub instytucję równoważną upoważnioną do poświadczania dokonania legalizacji, c) legalizację ponowną każdego systemu wagowego nadaną przez Główny Urząd Miar (GUM) lub Okręgowy Urząd Miar (OUM), d) szkolenia w zakresie przewidzianym przez Zamawiającego, e) usługę serwisową przez okres równy okresowy gwarancji. - Wymagania dotyczące statycznego systemu wagowego: 1. Pod pojęciem statycznego systemu wagowego (dalej system wagowy) należy rozumieć wagę nieautomatyczną umożliwiającą ważenie kontenera po jego załadunku na podwozie pojazdu, bez potrzeby jego przerywania (w celu pomiaru osiągnięcia pomiaru wagi) oraz bez konieczności wydłużania cyklu opróżniania kontenera. 2. System wagowy powinien posiadać podstawowe elementy składowe: komputer wagowy, czujniki pomiarowe, czujnik pochyłu (ang. Tilt Sensor), okablowanie łączące czujniki z komputerem, elementy mocujące. Podstawową częścią składową systemu jest komputer wagowy, do którego podłączone zostaną sygnały z czujników pomiarowych. Komputer wagowy zostanie zamontowany w kabinie pojazdu. Ilość i typ czujników pomiarowych niezbędnych do prawidłowej pracy systemu wagowego niezależnie od typu urządzenia załadowczego zobowiązany jest określić Wykonawca. 3. Wykonawca jest zobligowany do dostosowania liczby czujników pomiarowych oraz pomocniczych do modelu oraz wersji podwozia pojazdu. Zamawiający informuje, że system wagowy będzie montowany na: Zadanie 12 – pojazdach z zabudową kontenerową o DMC 6-9 t oraz ładowności min. 2,8 t Pojazdy wyposażone w urządzenie załadowcze z przesuwnym/łamanym hakiem. Zabudowa (każda odrębnie) posiada znak CE. Zabudowa dostosowana przez dostawcę pojazdów do montażu statycznego systemu wagowego (poprowadzone zabezpieczone trasy kablowe, atrapy komórek wagowych). - System wagowy ma być dostosowany do urządzeń pojazdów kontenerowych opisanych powyżej. Ważenie ma odbywać się po załadunku kontenera na podwozie pojazdu, bez potrzeby jego przerywania (w celu osiągnięcia pomiaru wagi) oraz bez konieczności wydłużania cyklu opróżniania kontenera. - Wymagania dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: 1. Montowane na pojazdach systemy wagowe (systemy ważenia) (każdy odrębnie) muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024 roku. 2. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji w wymiarze 36 miesięcy w odniesieniu do zainstalowanego systemu wagowego dla każdego pojazdu, a okres gwarancji w odniesieniu do zainstalowanego systemu wagowego dla każdego z pojazdów rozpocznie się z chwilą podpisania bezusterkowego protokołu obioru ilościowo - jakościowego dla danego pojazdu. Okres świadczenia przez Wykonawcę usługi serwisowej musi pokrywać się z okresem, na który udzielono gwarancji dla systemu wagowego zainstalowanego na każdym z doposażonych pojazdów. W przypadku przedłużenia okresu gwarancji na zasadach określonych w § 4 umowy, okres świadczenia przez Wykonawcę usługi serwisowej ulega przedłużeniu o taki sam czas. - Przedmiot umowy może zostać sfinansowany ze środków pochodzących z przyznanego limitu leasingowego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z możliwości zawarcia przez Zamawiającego z firmą leasingową (Finansującym) umowy na sfinansowanie przedmiotu umowy ze środków pochodzących z przyznanego leasingu, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu potwierdzoną za zgodność z oryginałem fakturę, a oryginał wraz z protokołem odbioru ilościowo - jakościowego, przekazuje wskazanemu w umowie trójstronnej Finansującemu (Leasingodawcy). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w SWZ.