135101-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Sporządzenie dokumentacji projektowej celem realizacji kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – dla zadania Odbudowa zbiornika retencyjnego na terenie Leśnictwa Zajezierze, Odtworzenie oraz zachowanie obszarów bagiennych, torfowisk i terenów podmokłych kompleksu leśnego Wierzbiczany”
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej w związku z realizacją: „Sporządzenie dokumentacji projektowej celem realizacji kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – dla zadania Odbudowa zbiornika retencyjnego na terenie Leśnictwa Zajezierze, Odtworzenie oraz zachowanie obszarów bagiennych, torfowisk i terenów podmokłych kompleksu leśnego Wierzbiczany” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie tejże dokumentacji. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: 1) Część 1 – Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: ,,Odbudowa zbiornika retencyjnego na terenie Leśnictwa Zajezierze” a) Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2a do SWZ. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących zał. nr 10 do SWZ. 2) Część 2 – Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: ,,Odtworzenie oraz zachowanie obszarów bagiennych, torfowisk i terenów podmokłych kompleksu leśnego Wierzbiczany” a) Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2b do SWZ. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących zał. nr 10 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ – Wzór umowy. UWAGA (dotyczy części nr 1 i 2): Wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowa musi być zgodna z Podręcznikiem wdrażania projektu, Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej – Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa w każdym zakresie dotyczącym niniejszego przedmiotu umowy, w tym w szczególności zgodnie z wytycznymi DNSH i wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021r. ustanawiającym instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w zakresie wymagań zgodności z regułą DNSH „Nie Czyń Poważnych Szkód”. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności zapewnić, że Dokumentacja projektowa będzie przewidywać konieczność stosowania materiałów budowlanych niezawierających azbestu, PVC, rtęci lub innych materiałów o znanym szkodliwym działaniu na organizmy wodne, używany do realizacji projektu sprzęt musi mieć klasę efektywności energetycznej A lub wyższą, produkty muszą pochodzić z recyklingu lub być łatwe do utylizacji, pojazdy muszą spełniać określone normy EURO lub być zeroemisyjne. Ponadto zapisy projektowe powinny przewidywać obowiązek selektywnej gospodarki odpadami oraz ograniczenie emisji hałasu i pyłów. oraz nakładać na Wykonawcę projektu obowiązek dostarczania odpowiednich certyfikatów, potwierdzających spełnianie ww warunków. I norm W przypadku naruszenia przez wykonawcę zasad środowiskowych lub przedstawienia fałszywych oświadczeń dot. DNSH, zamawiający może odstąpić od umowy z winy wykonawcy
Interne KennungSA.270.12.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o której mowa w art. 139 ust 1,3-4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 – Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: ,,Odbudowa zbiornika retencyjnego na terenie Leśnictwa Zajezierze”
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2a do SWZ. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących zał. nr 10 do SWZ. Wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowa musi być zgodna z Podręcznikiem wdrażania projektu, Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej – Załącznik nr 11 do SWZ. I. Etap pierwszy I: a). Obejmuje sporządzenie koncepcji realizacji zadań, uwzględniającej: 1). wizje lokalną terenu planowanej inwestycji z przedstawicielem Zamawiającego, celem przedstawienia wstępnych założeń projektu, zakończoną notatką służbową, potwierdzającą zapoznanie Wykonawcy z celami Zamawiającego, 2). wskazanie optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji, 3). określenie parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu, 4). sporządzenie założeń projektowanych obiektów. Opracowanie koncepcji wstępnej realizacji zadania polegać będzie uzgodnieniu z Zamawiającym. Uzgodnienie koncepcji zostanie potwierdzone protokołem uzgodnień przygotowanym przez zespół w skład, którego zostaną powołani przedstawiciel Wykonawcy i Zamawiającego. Termin wykonania Etapu I a). - do 3 miesiąca od dnia zawarcia umowy. b). Dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych i przewidzianych przepisami prawa dokumentów w postaci decyzji, opinii, ocen, badań, uzgodnień - Projektowane prace, które zostaną wykonane na podstawie dokumentacji stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia nie mogą naruszać zasady DNSH („do no significant harm", czyli „nie czyń poważnych szkód”). Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa w każdym zakresie dotyczącym niniejszego przedmiotu umowy, w tym w szczególności zgodnie z wytycznymi DNSH i wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021r. ustanawiającym instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w zakresie wymagań zgodności z regułą DNSH „Nie Czyń Poważnych Szkód”. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności zapewnić, że Dokumentacja projektowa będzie przewidywać konieczność stosowania materiałów budowlanych niezawierających azbestu, PVC, rtęci lub innych materiałów o znanym szkodliwym działaniu na organizmy wodne, używany do realizacji projektu sprzęt musi mieć klasę efektywności energetycznej A lub wyższą, produkty muszą pochodzić z recyklingu lub być łatwe do utylizacji, pojazdy muszą spełniać określone normy EURO lub być zeroemisyjne. Ponadto zapisy projektowe powinny przewidywać obowiązek selektywnej gospodarki odpadami oraz ograniczenie emisji hałasu i pyłów. oraz nakładać na Wykonawcę projektu obowiązek dostarczania odpowiednich certyfikatów, potwierdzających spełnianie ww warunków. I norm W przypadku naruszenia przez wykonawcę zasad środowiskowych lub przedstawienia fałszywych oświadczeń dot. DNSH, zamawiający może odstąpić od umowy z winy wykonawcy Termin wykonania Etapu I b). - do 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy. II. Etap II: 1. W ramach świadczonego nadzoru autorskiego wykonawca obowiązany jest służyć pomocą w trakcie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych objętych zamawianą dokumentacją, w szczególności przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SWZ oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert. 2. Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) polegające w szczególności na: 2.1 Nadzorze w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z dokumentacją projektową. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót, jednak nie rzadziej: -niż raz na trzy tygodnie oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub e-mailem. Nadzór autorski obejmuje weryfikację realizowanych robót pod kątem ich zgodności z dokumentacją projektową, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz nadzór, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania zmiany pozwolenia na budowę; 2.2 Uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu. Termin wykonania Etapu II: od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia do dnia bezusterkowego odbioru końcowego robót budowlanych objętych nadzorem autorskim, jednakże nie dłużej 26 miesięcy od dnia zawarcia Umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Interne KennungPakiet I Zajezierze
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji w niniejszym postępowaniu
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 – Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: ,,Odtworzenie oraz zachowanie obszarów bagiennych, torfowisk i terenów podmokłych kompleksu leśnego Wierzbiczany”
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2a do SWZ. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących zał. nr 10 do SWZ. Wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowa musi być zgodna z Podręcznikiem wdrażania projektu, Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej – Załącznik nr 11 do SWZ. I. Etap pierwszy I: a). Obejmuje sporządzenie koncepcji realizacji zadań, uwzględniającej: 1). wizje lokalną terenu planowanej inwestycji z przedstawicielem Zamawiającego, celem przedstawienia wstępnych założeń projektu, zakończoną notatką służbową, potwierdzającą zapoznanie Wykonawcy z celami Zamawiającego, 2). wskazanie optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji, 3). określenie parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu, 4). sporządzenie założeń projektowanych obiektów. 5) konsultacje społeczne Opracowanie koncepcji wstępnej realizacji zadania polegać będzie uzgodnieniu z Zamawiającym. Uzgodnienie koncepcji zostanie potwierdzone protokołem uzgodnień przygotowanym przez zespół w skład, którego zostaną powołani przedstawiciel Wykonawcy i Zamawiającego. Termin wykonania Etapu I a). - do 3 miesiąca od dnia zawarcia umowy. Etap pierwszy I: b). Dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych i przewidzianych przepisami prawa dokumentów w postaci decyzji, opinii, ocen, badań, uzgodnień Projektowane prace, które zostaną wykonane na podstawie dokumentacji stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia nie mogą naruszać zasady DNSH („do no significant harm", czyli „nie czyń poważnych szkód”). Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa w każdym zakresie dotyczącym niniejszego przedmiotu umowy, w tym w szczególności zgodnie z wytycznymi DNSH i wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021r. ustanawiającym instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w zakresie wymagań zgodności z regułą DNSH „Nie Czyń Poważnych Szkód”. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności zapewnić, że Dokumentacja projektowa będzie przewidywać konieczność stosowania materiałów budowlanych niezawierających azbestu, PVC, rtęci lub innych materiałów o znanym szkodliwym działaniu na organizmy wodne, używany do realizacji projektu sprzęt musi mieć klasę efektywności energetycznej A lub wyższą, produkty muszą pochodzić z recyklingu lub być łatwe do utylizacji, pojazdy muszą spełniać określone normy EURO lub być zeroemisyjne. Ponadto zapisy projektowe powinny przewidywać obowiązek selektywnej gospodarki odpadami oraz ograniczenie emisji hałasu i pyłów. oraz nakładać na Wykonawcę projektu obowiązek dostarczania odpowiednich certyfikatów, potwierdzających spełnianie ww warunków. I norm W przypadku naruszenia przez wykonawcę zasad środowiskowych lub przedstawienia fałszywych oświadczeń dot. DNSH, zamawiający może odstąpić od umowy z winy wykonawcy Termin wykonania Etapu I b). - do 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy. II. Etap II: 1. W ramach świadczonego nadzoru autorskiego wykonawca obowiązany jest służyć pomocą w trakcie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych objętych zamawianą dokumentacją, w szczególności przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SWZ oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert. 2. Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) polegające w szczególności na: 2.1 Nadzorze w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z dokumentacją projektową. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót, jednak nie rzadziej: -niż raz na trzy tygodnie oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub e-mailem. Nadzór autorski obejmuje weryfikację realizowanych robót pod kątem ich zgodności z dokumentacją projektową, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz nadzór, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania zmiany pozwolenia na budowę; 2.2 Uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu. Termin wykonania Etapu II: od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia do dnia bezusterkowego odbioru końcowego robót budowlanych objętych nadzorem autorskim, jednakże nie dłużej 26 miesięcy od dnia zawarcia Umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa w każdym zakresie dotyczącym niniejszego przedmiotu umowy, w tym w szczególności zgodnie z wytycznymi DNSH i wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021r. ustanawiającym instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w zakresie wymagań zgodności
Interne KennungPakiet II Wierzbiczany