See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på indkøb og levering af visiteret befordring til Nyborg Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af visiteret befordring til Nyborg Kommune.Udbuddet gennemføres som offentligt udbud, jf. udbudsloven, LBK nr. 116 af 03/02/2025, hvilket betyder, at enhver kan afgive tilbud.
Interne Kennung: S2026-3111
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Nybroen, afd. Nyborg Heldagsskole - fast kørselsplan
Beschreibung: Kørslen omfatter kørsel af børn med bopælsadresse i Nyborg by til og fra Nyborg Heldagsskole Pårupvej 25B, Skellerup 5540 Ullerslev Nyborg Heldagsskole er et tilbud til normalt begavede børn og unge i alderen 6 til 18 år, som har faglige og sociale indlæringsvanskeligheder samt følelsesmæssige udfordringer og derfor, for nuværende, ikke kan følge skolegangen i den almindelige folkeskole.
Interne Kennung: S2026-3111-1-0
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Nybroen, afd. Nyborg Heldagsskole - bopæl i landområde
Beschreibung: Kørslen omfatter kørsel af elever med bopælsadresse i Frørup, Ørbæk og Ullerslev fra elevernes bopælsadresser til og fra Nyborg Heldagsskole Pårupvej 25B, Skellerup 5540 Ullerslev Nyborg Heldagsskole er et tilbud til normaltbegavede børn og unge i alderen fra 6 til 18 år, som har faglige og sociale indlæringsvanskeligheder samt følelsesmæssige udfordringer, og derfor for nuværende ikke kan følge skolegang i den almindelige folkeskole.
Interne Kennung: S2026-3111-2-1
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Nybroen, afd. Rævebakkeskolen
Beschreibung: Kørslen omfatter kørsel af børn med bopælsadresse i Nyborg Kommune til og fra Nybroen, afd. Rævebakkeskolen Skaboeshusevej 96 5800 Nyborg Nybroen, afd. Rævebakkeskolen er en kommunal specialskole, der underviser elever med generelle eller vidtgående indlæringsvanskeligheder samt elever med multiple funktionsnedsættelser.
Interne Kennung: S2026-3111-3-2
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 - SAJL Ringvej
Beschreibung: Kørslen omfatter kørsel af borgere fra bopælsadresse til og fra SAJL, Skole & Aktivitet Ringvej 1B 5800 Nyborg SAJL, Skole & Aktivitet har tre (3) tilbud. Aftalen om fatter som udgangspunkt nedenstående to (2) tilbud. Det tredje tilbud indgår som option, jf. pkt. 2.1.
Interne Kennung: S2026-3111-4-3
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5 - SAJL Alsvej
Beschreibung: Kørslen omfatter kørsel af borgere fra bopælsadresse til og fra SAJL, Job & Læring Alsvej 10 5800 Nyborg SAJL, Job & Læring har 2 tilbud: STU og Beskyttet beskæftigelse (§103).
Interne Kennung: S2026-3111-5-4
Los: LOT-0006
Titel: Delatale 6 - Klubben Tårnparken og Klubben Ørbæk
Beschreibung: Kørslen omfatter kørsel af borgere til og fraKlubben TårnparkenTårnparken 15800 NyborgOBS! det forventes at adressen ændres pr. august/september 2027. Ny adresse forventes at være beliggende inden for kommunegrænsen og formentlig i Nyborg ByKørslen omfatter visiteret kørsel af ældre borgere med et demenshandicap / en demenssygdom.
Interne Kennung: S2026-3111-6-5