See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy sprzętu jednorazowego użytku dla odcinka kardiochirurgii II
Beschreibung: Zadanie nr 1 - Głowica centryfugalna– 1 poz. asort. w ilości 50 szt. Zadanie nr 2 – Balony do kontrapulsacji- 1 poz. asort. w ilości 30 szt. Zadanie nr 3 - Szant dowieńcowy- 1 poz. asort. w ilości 250 szt. Zadanie nr 4 - Kaniule udowe tętnicze - 1 poz. asort. w ilości 40 szt. Zadanie nr 5 - Kaniule udowe żylne - 1 poz. asort. w ilości 40 szt. Zadanie nr 6 - Kaniule tętnicze do terapii ECMO - 1 poz. asort. w ilości 10 szt. Zadanie nr 7 - Kaniule żylne do terapii ECMO- 1 poz. asort. w ilości 10 szt. Zadanie nr 8 - Kaniule do dystalnej perfuzji- 1 poz. asort. w ilości 10 szt. Zadanie nr 9 - Zestaw do wprowadzania kaniuli - 2 poz. asort. w ilości 40 szt. Zadanie nr 10 - Zestaw do śródoperacyjnego odzyskiwania krwi - 1 poz. asort. w ilości 30 szt. Zadanie nr 11 - Zestaw do odwirowywania krwi- 1 poz. asort. w ilości 30 szt. Zadanie nr 12 - Oksygenator z zestawem drenów do ECMO Cardiohelp/ Rotaflow - 2 poz. asort. w ilości 5 szt. Zadanie nr 13 - Adsorber - 7 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 14 - Stabilizator serca wieńcowy i koniuszkowy- 1 poz. asort. w ilości 250 szt. Zadanie nr 15 - Pojemniki twardościenne - 1 poz. asort. w ilości 500 szt. Zadanie nr 16 - Dreny - 1 poz. asort. w ilości 1000 szt. Zadanie nr 17 – Wchłanialny jałowy hemostatyk - 2 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 18 - Elektrody nasierdziowe - 2 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 19 - Elektrody do ablacji - 1 poz. asort. w ilości 50 szt. Zadanie nr 20 - Igły długie - 1 poz. asort. w ilości 40 szt. Zadanie nr 21 - Igły naczyniowe z kulistym zakończeniem - 1 poz. asort. w ilości 100 szt. Zadanie nr 22 - Zestaw drenów do operacji łuku aorty- 1 poz. asort. w ilości 20 szt. . Zadanie nr 23 - Elektrody do defibrylacji zewnętrznej- 1 poz. asort. w ilości 150 szt. Zadanie nr 24 - Prowadnik pokryty PTFE - 1 poz. asort. w ilości 100 szt. Zadanie nr 25 - Prowadniki hydrofilne - 1 poz. asort. w ilości 25 szt. Zadanie nr 26 - System zamykania tętnicy udowej - 1 poz. asort. w ilości 200 szt. Zadanie nr 27 - Opatrunki do terapii - 3 poz. asort. w różnej ilości Zadanie nr 28 - Zestaw do punkcji jamy opłucnowej i worka osierdziowego - 2 poz. asort. w różnej ilości Zadanie nr 29 - Mini ssak - 1 poz. asort. w ilości 50 szt Zadanie nr 30 - Rękawice - 1 poz. asort. w ilości 2000 par Zadanie nr 31 - Elektrody endokawitarne 6F - 1 poz. asort. w ilości 150 szt. Zadanie nr 32 - Kranik trójdrożny z przedłużaczem 75 cm - 1 poz. asort. w ilości 500 szt. Zadanie nr 33 - Wkłucie centralne - 1 poz. asort. w ilości 50 szt. Zadanie nr 34 – Zestaw do cewnikowania tętnicy - 2 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 35 - Introduktory- 6 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 36 - Cewniki do hemodializ - 2 poz. asort. w ilości 50 szt. Zadanie nr 37 - Zestaw Picco - 1 poz. asort. w ilości 20 szt. Zadanie nr 38 - Czujniki - 2 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 39 - Osłonki na ECHO przezprzełykowe - 1 poz. asort. w ilości 500 szt. Zadanie nr 40 –Materiały eksploatacyjne do analizatora Hemochron Signature Elite (HSE) – I - 9 poz. asort. w różnej ilości Zadanie nr 41 - Jednorazowe mankiety do infuzji - 1 poz. asort. w ilości 15 szt. Zadanie nr 42 - Zestawy infuzyjne - 3 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 43 - Skraplacz - pułapka wodna - 1 poz. asort. w ilości 300 szt. Zadanie nr 44 - Kaniule żylne jednostopniowe - 1 poz. asort. w ilości 60 szt. Zadanie nr 45 - Łyżka, rękojeść do laryngoskopu- 4 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 46 - Bronchoskop, rurka- 3 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 47 – Protezy naczyniowe- 1 poz. asort. w ilości 15 szt. Zadanie nr 48 - Łata filcowa - 3 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 49 - Waciki z filcu - 2 poz. asort. w ilości 250 szt. Zadanie nr 50 - Tkanka miękka -1 poz. asort. w ilości 6 szt. Zadanie nr 51 - Materiały eksploatacyjne do analizatora do tromboelastometrii Rotem Sigma II- 4 poz. asort. w różnej ilości Zadanie nr 52 - Zestaw do drenażu opłucnej z wodną regulacją siły ssania - 1 poz. asort. w ilości 500 szt. Zadanie nr 53 - DMUCHAWKA z kompletem drenów- 1 poz. asort. w ilości 200 szt. Zadanie nr 54 - Kabel do elektrostymulacji- 1 poz. asort. w ilości 30 szt. Zadanie nr 55 – Introduktory, cewniki do żył centralnych- 3 poz. asort. w różnej ilości. Zadanie nr 56 - Maska medyczna- 1 poz. asort. w ilości 50 szt. Zadanie nr 57 - Przetworniki do pomiaru ciśnienia, PICCO, akcesoria do hemodynamiki – 3 poz. asort. w ilości 20 szt. Zadanie nr 58 - Sterylny zestaw jednorazowego użytku FLO TRAC - 1 poz. asort. w ilości 500 szt. Zadanie nr 59 - Zestaw do godzinowej zbiórki moczu - 1 poz. asort. w ilości 500 szt.
Vorherige Bekanntmachung: 697988-2025
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy: „Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem podstawowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego wskazanym w treści niniejszego uzasadnienia. Zakupiony asortyment jest niezbędny do wykonywania operacji na bloku operacyjnym nowo utworzonego oddziału Kardiochirurgii. Jest to sprzęt podstawowego użytku bez którego oddział nie będzie mógł wykonywać zabiegów a tym samym rozpocząć swojej podstawowej działalności do której został powołany. Jak najszybsze uruchomienie bloku operacyjnego poprawi bezpieczeństwo pacjenta, zwiększy jakość i ilość procedur medycznych oraz dostęp do leczenia pacjentów, w tym m.in. do: - przeprowadzania zabiegów z dziedziny kardiologii interwencyjnej w chorobach strukturalnych serca, radiologii zabiegowej, - podejmowania kompleksowych działań, mających na celu prewencję chorób serca; - poprawy diagnostyki umożliwiającą wczesne wykrycie i tym samym spowolnienie postępowania chorób serca oraz uzyskiwanie lepszych efektów leczenia, jak również poprawę jakości życia i funkcjonowania pacjentów z chorobami układu krążenia. Z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia na jednorazowy sprzęt do operacji serca, który jest kluczowy do przeprowadzenia zabiegów w sytuacji nagłego wzrostu zachorowań, a także aby uniknąć opóźnień w ratowaniu życia pacjentów, zasadne jest skrócenie terminu składania ofert. Wymóg ten wynika z konieczności zapewnienia szybkiej dostępności niezbędnego wyposażenia, co jest nieodzowne dla utrzymania ciągłości funkcjonowania oddziału kardiologii. Podkreślenia wymaga, że skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Należy zauważyć, że skrócenie terminu składania ofert zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy nie musi wynikać z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Potwierdzenie powyższego znajduje się również w Dyrektywie 2014/24/UE (Dz.Urz.UE.L Nr 94, str. 65), która w motywie 46 wskazuje, że: "Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać." Mając na uwadze przedmiot zamówienia objęty niniejszym uzasadnieniem, działalnie zamawiającego polegające na wyznaczeniu terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym do 15 dni jest w pełni uzasadnione i konieczne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0021
Titel: Zadanie nr 21 - Igły naczyniowe z kulistym zakończeniem
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 100 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-21
Los: LOT-0022
Titel: Zadanie nr 22 - Zestaw drenów do operacji łuku aorty
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 20 szt
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-22
Los: LOT-0024
Titel: Zadanie nr 24 - Prowadnik pokryty PTFE
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-24
Los: LOT-0025
Titel: Zadanie nr 25 - Prowadniki hydrofilne
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 25 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-25
Los: LOT-0028
Titel: Zadanie nr 28-Zestaw do punkcji jamy opłucnowej i worka osierdziowego
Beschreibung: 2 poz. asort. w różnej ilości
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-28
Los: LOT-0029
Titel: Zadanie nr 29-Mini ssak
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 50 szt
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-29
Los: LOT-0033
Titel: Zadanie nr 33-Wkłucie centralne
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 50 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-33
Los: LOT-0034
Titel: Zadanie nr 34 – Zestaw do cewnikowania tętnicy
Beschreibung: 2 poz. asort. w różnej ilości.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-34
Los: LOT-0035
Titel: Zadanie nr 35 - Introduktory
Beschreibung: 6 poz. asort. w różnej ilości
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-35
Los: LOT-0037
Titel: Zadanie nr 37 - Zestaw Picco
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 20 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-37
Los: LOT-0038
Titel: Zadanie nr 38 - Czujniki
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-38
Los: LOT-0040
Titel: Zadanie nr 40 –Materiały eksploatacyjne do analizatora Hemochron Signature Elite (HSE) – I
Beschreibung: 9 poz. asort. w różnej ilości
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-40
Los: LOT-0044
Titel: Zadanie nr 44 - Kaniule żylne jednostopniowe
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 60 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-44
Los: LOT-0047
Titel: Zadanie nr 47 – Protezy naczyniowe
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 15 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-47
Los: LOT-0051
Titel: Zadanie nr 51 - Materiały eksploatacyjne do analizatora do tromboelastometrii Rotem Sigma II
Beschreibung: 4 poz. asort. w różnej ilości
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-51
Los: LOT-0053
Titel: Zadanie nr 53 - DMUCHAWKA z kompletem drenów
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 200 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-53
Los: LOT-0054
Titel: Zadanie nr 54 - Kabel do elektrostymulacji
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 30 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-54
Los: LOT-0055
Titel: Zadanie nr 55 – Introduktory, cewniki do żył centralnych
Beschreibung: 3 poz. asort. w różnej ilości.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-55
Los: LOT-0057
Titel: Zadanie nr 57 - Przetworniki do pomiaru ciśnienia, PICCO, akcesoria do hemodynamiki
Beschreibung: 3 poz. asort. w ilości 20 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-57
Los: LOT-0058
Titel: Zadanie nr 58 - Sterylny zestaw jednorazowego użytku FLO TRAC
Beschreibung: 1 poz. asort. w ilości 500 szt.
Interne Kennung: DZP/59/PN/2025-58