135366-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Prace pielęgnacyjne na terenach zieleni miasta Siemianowice Śląskie na potrzeby MOSiR „PSZCZELNIK” Dział Zieleni i Utrzymania Czystości.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrace pielęgnacyjne na terenach zieleni miasta Siemianowice Śląskie na potrzeby MOSiR „PSZCZELNIK” Dział Zieleni i Utrzymania Czystości.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Prace pielęgnacyjne na terenach zieleni miasta Siemianowice Śląskie na potrzeby MOSiR „PSZCZELNIK” Dział Zieleni i Utrzymania Czystości 2. Zamówienie zostało podzielone na cztery (4) części. 3. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Opisie przedmiotu zamówienia, o który mowa w pkt 1.3.2 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Opisie przedmiotu zamówienia danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 4. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 5. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 6. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 7. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 8. Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych: Działając na podst. art. 19 ust.1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp” oraz zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, ze zm.), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: Administratorem Państwa danych osobowych jest Zamawiający tj. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” z siedzibą w Siemianowicach Śląskich przy ul. Park Pszczelnik 3, kod pocztowy 41 - 100 - szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zostały opisane w SWZ opublikowanym na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: https://mosir-siemianowice.logintrade.net/zapytania_email,222799,409c1ffef0324344947c80172e02cffc.html 12. Termin wykonania zamówienia: W odniesieniu do Części 1, Części 2, Części 3 i Części 4 Zamówienia - Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot zamówienia w terminie – 24 miesiące od dnia podpisania umowy. 13. Termin związania ofertą wynosi 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, określonym w Rozdziale 18 SWZ. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 26.06.2026 r. 14. Wykonawca do dnia podpisania umowy - w odniesieniu do Części 1, Części 3, Części 3 i Części 4 zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości stanowiącej 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w formach określonych w art. 450 ust. 1 – Pzp. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy przed zawarciem umowy. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy winno zostać wniesione w PLN. Szczegółowe zapisy dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w tym warunki i termin zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy określone zostały w projektowanych postanowieniach umownych (odpowiednio Dodatek nr 7a do SWZ- w odniesieniu do Części 1, Dodatek nr 7b do SWZ- w odniesieniu do Części 2, Dodatek nr 7c do SWZ - w odniesieniu do Części 3 i Dodatek nr 7d do SWZ - w odniesieniu do Części 4). Szczegółowe informacje dot. należytego wykonania umowy zostały opisane w SWZ opublikowanym na stronie internetowej Zamawiającego: https://mosir-siemianowice.logintrade.net/zapytania_email,222799,409c1ffef0324344947c80172e02cffc.html
Interne Kennung3210.4/4/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77342000 Heckenschnitt, 42924720 Dekontaminationseinrichtungen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
LosLOT-0003
TitelCzęść 1: Prace ogrodnicze na terenach zieleni miasta Siemianowice Śląskie
BeschreibungCzęść 1: Prace ogrodnicze na terenach zieleni miasta Siemianowice Śląskie w latach Przedmiotem Zamówienia są prace ogrodnicze na terenach zieleni miasta Siemianowice Śląskie, obejmujące w szczególności: a) pielęgnację zieleni niskiej, b) cięcia żywopłotów, cięcia krzewów c) wykonanie nasadzeń krzewów, roślin rabatowych, d) zagospodarowanie odpadów pozostałych z wykonywanych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) Dodatek nr 4a do SWZ - Formularz cenowy - w odniesieniu do Części 1 b) Dodatek nr 5a do SWZ – Zestawienie obiektów i powierzchnia– w odniesieniu do Części 1 c) Dodatek nr 6a do SWZ – Planowany Zakres prac Zamówienia – w odniesieniu do Części 1 d) Dodatek nr 7a do SWZ – Projektowane postanowienia umowy - w odniesieniu do Części 1 - zwane dalej łącznie jako Dokumentacja. Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ dostępnym w całości na stronie internetowej: https://mosir-siemianowice.logintrade.net/zapytania_email,222799,409c1ffef0324344947c80172e02cffc.html
Interne Kennung3210.4/4/2026 Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77342000 Heckenschnitt, 42924720 Dekontaminationseinrichtungen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
LosLOT-0004
TitelCzęść 2: Upiększanie miasta – prace związane z sadzeniem i pielęgnacją roślin, na terenie miasta Siemianowice Śląskie
BeschreibungCzęść 2: Upiększanie miasta – prace związane z sadzeniem i pielęgnacją roślin, na terenie miasta Siemianowice Śląskie Przedmiotem Zamówienia są prace związane z upiększaniem, sadzeniem i pielęgnacją roślin, na terenie miasta Siemianowice Śląskie, obejmujące w szczególności: a) sadzenie kwiatów na kwietnikach, w donicach i konstrukcjach kwietnikowych wraz z ich pielęgnacją, b) montaż donic na słupach oświetleniowych, c) montaż konstrukcji kwietnikowej, d) podlewanie, plewienie (usuwanie uschniętych i przekwitłych części roślin), e) nawożenie według potrzeb, wykonywanie oprysków ochronnych (ochrona przed szkodnikami i chorobami), f) zagospodarowanie odpadów pozostałych z wykonywanych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) Dodatek nr 4b do SWZ - Formularz cenowy w odniesieniu do Części 2 b) Dodatek nr 5b do SWZ – Opis planowanych prac do wykonania - w odniesieniu do Części 2 c) Dodatek nr 6b do SWZ – Planowany Zakres Prac – w odniesieniu do Części 2 d) Dodatek nr 7b do SWZ – Projektowane postanowienia umowy - w odniesieniu do Części 2 - zwane dalej łącznie jako Dokumentacja. Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ dostępnym w całości na stronie internetowej: https://mosir-siemianowice.logintrade.net/zapytania_email,222799,409c1ffef0324344947c80172e02cffc.html
Interne Kennung3210.4/4/2025 Część 2
LosLOT-0005
TitelCzęść 3: Wykaszanie traw i chwastów, odmładzanie żywopłotów na gminnych terenach zieleni nieurządzonej i z pasów przydrożnych wraz z usunięciem odpadów w Obszarze 1
BeschreibungCzęść 3: Wykaszanie traw i chwastów, odmładzanie żywopłotów na gminnych terenach zieleni nieurządzonej i z pasów przydrożnych wraz z usunięciem odpadów w Obszarze 1. Przedmiotem Zamówienia Wykaszanie traw i chwastów, odmładzanie żywopłotów na gminnych terenach zieleni nieurządzonej i z pasów przydrożnych wraz z usunięciem odpadów w Obszarze 1, obejmujące w szczególności: a)wykaszanie traw i chwastów, b) odmładzaniem żywopłotów na gminnych terenach zieleni nieurządzonej i z pasów przydrożnych, c) zagospodarowanie odpadów pozostałych z wykonywanych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) Dodatek nr 4c do SWZ - Formularz cenowy w odniesieniu do Części 3 b) Dodatek nr 5c do SWZ – Zestawienie miejscowo-rzeczowe w odniesieniu do Części 3 c) Dodatek nr 6c do SWZ – Planowany Zakres Prac – w odniesieniu do Części 3 d) Dodatek nr 7c do SWZ – Projektowane postanowienia umowy - w odniesieniu do Części 3 e) Dodatek nr 8c do SWZ – Zalecenia i wskazówki – w odniesieniu do Części 3 - zwane dalej łącznie jako Dokumentacja. Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ dostępnym w całości na stronie internetowej: https://mosir-siemianowice.logintrade.net/zapytania_email,222799,409c1ffef0324344947c80172e02cffc.html
Interne Kennung3210.4/4/2025 Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77342000 Heckenschnitt, 77314100 Anlegen von Rasen, 42924720 Dekontaminationseinrichtungen
LosLOT-0006
TitelCzęść 4: Wykaszanie traw i chwastów, odmładzanie żywopłotów na gminnych terenach zieleni nieurządzonej i z pasów przydrożnych wraz z usunięciem odpadów w Obszarze 2
BeschreibungCzęść 4: Wykaszanie traw i chwastów, odmładzanie żywopłotów na gminnych terenach zieleni nieurządzonej i z pasów przydrożnych wraz z usunięciem odpadów w Obszarze 2 Przedmiotem Zamówienia Wykaszanie traw i chwastów, odmładzanie żywopłotów na gminnych terenach zieleni nieurządzonej i z pasów przydrożnych wraz z usunięciem odpadów w Obszarze 2, obejmujące w szczególności: a)wykaszanie traw i chwastów, b) odmładzaniem żywopłotów na gminnych terenach zieleni nieurządzonej i z pasów przydrożnych, c) zagospodarowanie odpadów pozostałych z wykonywanych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) Dodatek nr 4d do SWZ - Formularz cenowy w odniesieniu do Części 4 b) Dodatek nr 5d do SWZ – Zestawienie miejscowo-rzeczowe w odniesieniu do Części 4 c) Dodatek nr 6d do SWZ – Planowany Zakres Prac – w odniesieniu do Części 4 d) Dodatek nr 7d do SWZ – Projektowane postanowienia umowy - w odniesieniu do Części 4 e) Dodatek nr 8d do SWZ – Zalecenia i wskazówki – w odniesieniu do Części 4 - zwane dalej łącznie jako Dokumentacja. Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ dostępnym w całości na stronie internetowej: https://mosir-siemianowice.logintrade.net/zapytania_email,222799,409c1ffef0324344947c80172e02cffc.html
Interne Kennung3210.4/4/2026 Część 4