2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług sprzątania
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na: 1) sprzątaniu budynku położonego przy ul. Kruczej 38/42 w Warszawie, zwanego dalej „budynkiem”, 2) sprzątaniu terenu zewnętrznego wokół budynku, zwanych dalej „usługami sprzątania”, 3) myciu okien i żaluzji w budynku, zwanych dalej „usługami mycia”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Do wykonania zamówienia Zamawiający wymaga w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy – zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), 2 osób w pełnym wymiarze czasu pracy, wykonujących usługi sprzątania w ramach dziennego serwisu sprzątającego, o którym mowa w Załączniku nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający, stosownie do art. 96 ustawy, wymaga: 1) w zakresie aspektów społecznych, aby Wykonawca lub podwykonawca w trakcie obowiązywania umowy przestrzegał zasad godnej pracy, tj. równego traktowania, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, 2) w zakresie aspektów środowiskowych, w celu zminimalizowania negatywnego wpływu realizacji przedmiotu zamówienia na środowisko naturalne, aby wszystkie wykonane przez Wykonawcę lub podwykonawcę dokumenty przekazywane w formie papierowej spełniały warunki certyfikatu FSC lub innego równoważnego certyfikatu, tj. dokumentu wystawionego przez organizację niezależną od Wykonawcy lub podwykonawcy, upoważnioną do wystawiania dokumentu w kraju pochodzenia surowca i potwierdzającego takie same warunki, jak określone w wymienionym certyfikacie FSC. 5. Szczegółowe wymagania Zamawiającego dotyczące spełniania obowiązków, o którym mowa w ust. 3 i 4, określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. 7. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, czy obowiązek, o którym mowa w ust. 3, spoczywać będzie na Wykonawcy czy podwykonawcy, poprzez odpowiednie wypełnienie pozycji nr 3 formularza ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ – brak powyższych informacji (niewypełnienie odpowiedniej propozycji wyboru) oznaczać będzie, że to na Wykonawcy spoczywa powyższy obowiązek.
Vorherige Bekanntmachung: 661918-2025
Interne Kennung: BAF.261.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.