135498-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Prowadzenie pogotowia porządkowego na terenie m. st. Warszawy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prowadzenie pogotowia porządkowego na terenie m. st. Warszawy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie pogotowia porządkowego na terenie m. st. Warszawy. W ramach pogotowia porządkowego wykonawca zobowiązuje się do wykonania następujących prac: a) usuwanie skutków wypadków; b) inne prace pogotowia porządkowego, w tym: - usuwanie martwych zwierząt; - neutralizacja plam ropopochodnych; - usuwanie graffiti i ciśnieniowe zmycie nawierzchni; - usuwanie skutków pozostałych zdarzeń; - użycie sprzętu specjalnego; - oczyszczanie tras. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań dotyczących: a) usuwania skutków wypadków; b) usuwania martwych zwierząt; c) neutralizacji plam ropopochodnych; d) usuwania graffiti i ciśnieniowym zmyciu nawierzchni; e) usuwania skutków pozostałych zdarzeń; f) oczyszczania tras. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie: 1. art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp; 2. art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp - który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp; 3. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 4. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 4. Przed wyborem najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: 4.1. wpisu do rejestru działalności nadzorowanej przez Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny polegającej na zbieraniu i transportowaniu ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego kategorii 1 zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 142/2011 z dnia 25 lutego 2011 r. w sprawie wykonania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1069/2009 określającego przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi. 4.2. informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości 1.500.000,00 zł w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 4.3. wykazu pojazdów dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ. 4.4. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: 1) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy, 2) art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4.5. oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. 4.6. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w: 1) oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 Ustawy, e) art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy, f) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2) oświadczeniu dot. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 4.7. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, informacje, o których mowa w ust. 4.4. oraz oświadczenie, o których mowa w ust. 4.6. pkt 1) przekazuje się w odniesieniu do każdego z podmiotów.
Interne Kennung: ZOM/KP/18/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie pogotowia porządkowego na terenie m. st. Warszawy. W ramach pogotowia porządkowego wykonawca zobowiązuje się do wykonania następujących prac: a) usuwanie skutków wypadków; b) inne prace pogotowia porządkowego, w tym: - usuwanie martwych zwierząt; - neutralizacja plam ropopochodnych; - usuwanie graffiti i ciśnieniowe zmycie nawierzchni; - usuwanie skutków pozostałych zdarzeń; - użycie sprzętu specjalnego; - oczyszczanie tras. 2. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań dotyczących: a) usuwania skutków wypadków; b) usuwania martwych zwierząt; c) neutralizacji plam ropopochodnych; d) usuwania graffiti i ciśnieniowym zmyciu nawierzchni; e) usuwania skutków pozostałych zdarzeń; f) oczyszczania tras. 3. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę pracowników w oparciu o umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, do wykonywania czynności: a) usuwania skutków wypadków; b) usuwania martwych zwierząt; c) neutralizacji plam ropopochodnych; d) usuwania graffiti i ciśnieniowym zmyciu nawierzchni; e) usuwania skutków pozostałych zdarzeń; f) oczyszczania tras. z wyjątkiem obsady dodatkowego samochodu interwencyjnego o którym mowa w §3 ust. 8 umowy, samochodu ciężarowego o ład. pow. 3,5t. z HDS, samochodu asenizacyjnego, ładowarki i urządzenia do zapobiegania i likwidowania śliskości zimowej. Szczegółowe warunki związane z zatrudnieniem pracowników w oparciu o umowę o pracę określa załącznik nr 6 do wzoru umowy. W przypadku realizacji umowy przez podwykonawców, całkowita odpowiedzialność w stosunku do Zamawiającego za prawidłową realizację obowiązku spoczywa na Wykonawcy. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy polegających na prowadzeniu pogotowia porządkowego w przypadku: 1) wyczerpania się kwoty określonej w § 5 ust. 1 wzoru umowy, 2) wygaśnięcia czasu obowiązywania umowy określonego w § 2 wzory umowy