2. Verfahren
Verfahren
Titel: 7298_Náhrada stávajících řetízků samouzavíratelnými brankami v prostorách OJ EDU
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je zpracování dokumentační části, dodávka a následná realizace díla „7298_Náhrada stávajících řetízků samouzavíratelnými brankami v prostorách OJ EDU“ v JE Dukovany formou dodávky „na klíč“. Konkrétně se jedná o náhradu stávajících zajišťovacích řetízků na plošinách za samouzavírací branky (závory) u cca 901 zajištěných pozic a provedení všech nutně vyvolaných úprav na dotčených zařízeních, konstrukcích a systémech, kde při konání kontrolní nebo pracovní činnosti hrozí nebezpečí pádu z výšky nebo do hloubky.
Interne Kennung: N006/21/V00023766
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 4102582062
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel neumožnil Zhotoviteli plnění díla v plném rozsahu dle uzavřené smlouvy. Důvodem je nevyhovující stav některých dotčených plošin, který byl zjištěn v rámci provádění periodických kontrol a revizí v souladu s aktualizovanou legislativou BOZP. Na základě výše uvedeného došlo k nutnému přeskupení realizačních činností na dotčených plošinách EDU v rámci DC2 až DC4 dle nové aktualizované „Přílohy č. 2 – 7298 - Progres tabulka“ jako náhrady za původní „Přílohu č. 2 – H5 Seznam plošin EDU“ se zachováním původního rozsahu s dopadem do plnění původních termínů DC1 až DC4 a současně i plnění celého díla. V návaznosti na výše uvedené se jedná o mimořádnou událost, kdy je nutné primárně zabezpečit splnění legislativních požadavků na ocelové plošiny ze strany Zadavatele. Tyto požadavky nebyly Zadavateli známy při přípravě a schvalování zadávací dokumentace a následném vypsání zadávacího řízení na veřejnou zakázku „7298_Náhrada stávajících řetízků samouzavíratelnými brankami v prostorách OJ EDU“. Úpravu plošin tak, aby splňovaly legislativní požadavky, zajišťuje Zadavatel. Instalace samouzavíratelných branek dle uzavřené smlouvy na tuto akci je možná až po splnění uvedených legislativních požadavků na dotčené plošiny. Dalším důvodem posunu plnění realizačních DC a současně i celého díla je změna požadavků Objednatele na označení plošin bezpečnostními tabulkami, u kterých není možné realizovat samouzavíratelné branky. V souvislosti s úpravou výkladu BOZP při naplňování legislativních požadavků došlo ke změně typu bezpečnostních tabulek. Tato změna se dotýká i již instalovaných bezpečnostních tabulek. Výše uvedené skutečnosti, na které se Zadavatel odvolává, nemohl předvídat při uzavření smlouvy pro tuto akci 7298, jejíž potřeba vznikla v důsledku uvedených okolností, které Zadavatel jednající s náležitou péčí nemohl předvídat, a která nemění celkovou povahu veřejné zakázky.