See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi koszenia terenów należących do Gminy Sosnowiec
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dla potrzeb zadania p.n.: „Wy-konanie usługi koszenia terenów należących do Gminy Sosnowiec”, z podziałem na 13 części, tj.: Część 1 - Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 988 611 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 2 - Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 904 830 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 3 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 130 440 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 4 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 192 156 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 5 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 139 078 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 6 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 294 290 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec , Część 7 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 202 406 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 8 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 135 214 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 9 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 129 546 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 10 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 128 302 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 11 - Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 162 370 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec, Część 12 - Koszenie placów zabaw, siłowni terenowych i stref street workout na terenie gminy Sosnowiec o powierzchni nie większej niż 152 955 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych, Część 13 - Koszenie trasy S86/DK94 o powierzchni nie większej niż 115 252 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: WZP.C.271.1.13.2026.JD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ZEBRANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO W TOKU POSTĘPOWANIA szczegółowe zapisy w Rozdziale I ust. 17 Specyfikacji Warunków Zamówienia. PODSTAWY WYKLUCZENIA: 1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 3. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO. 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile został sformułowany), o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia (o ile zostały sformułowane) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4. W przypadku, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.2. i pkt 4.3. SWZ, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. UDOSTĘPNIENIE ZASOBÓW. Z uwagi na brak sformułowania przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej poleganie na zasobach innych podmiotów jest bezprzedmiotowe.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 988 611 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 988 611 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 1: 1) I koszenie – od dnia podpisania umowy do 30.06.2026 r. 2) II koszenie - lipiec/sierpień 2026 r. 3) III koszenie – sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 1: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego i drugiego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla trzeciego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 1 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 1 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 1 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 1 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0002
Titel: Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 904 830 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Koszenie głównych ciągów komunikacyjnych o powierzchni nie większej niż 904 830 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 2: 1) I koszenie – od dnia podpisania umowy do 30.06.2026 r. 2) II koszenie - lipiec/sierpień 2026 r. 3) III koszenie – sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 2: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego i drugiego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla trzeciego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 2 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 2 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 2 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 2 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0003
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 130 440 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 130 440 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 3: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 3: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 3 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 3 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 3 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 3 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0004
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 192 156 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 192 156 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 4: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 4: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 4 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 4 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 4 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 4 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0005
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 139 078 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 139 078 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 5: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 5: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 5 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 5 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 5 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 5 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0006
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 294 290 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 294 290 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 6: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 6: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 6 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 6 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 6 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 6 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0007
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 202 406 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 202 406 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 7: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 7: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 7 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 7 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 7 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 7 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0008
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 135 214 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 135 214 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 8: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 8: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 8 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 8 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 8 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 8 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0009
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 129 546 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 129 546 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 9: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 9: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 9 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 9 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 9 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 9 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0010
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 128 302 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 128 302 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 10: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 10: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 10 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 10 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 10 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 10 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0011
Titel: Koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 162 370 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie pasów drogowych o powierzchni nie większej niż 162 370 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych na terenie Gminy Sosnowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 11: 1) I koszenie – maj/czerwiec 2026 r. 2) II koszenie - sierpień/wrzesień 2026 r. (zamówienie opcjonalne) Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 11: 1) 14 dni roboczych dla pierwszego koszenia, 2) 10 dni roboczych dla drugiego koszenia w przypadku uruchomienia opcji.
Interne Kennung: Część 11 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) w zakresie części 11 zamówienia; - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji w zakresie części 11 zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykorzystania dodatkowego koszenia ulic podanych w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2 do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu usługi dodatkowego koszenia - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego (tabele wyceny w formularzu oferty w zakresie części 11 zamówienia). 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.
Los: LOT-0012
Titel: Koszenie placów zabaw, siłowni terenowych i stref street workout na terenie gminy Sosnowiec o powierzchni nie większej niż 152 955 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest oszenie placów zabaw, siłowni terenowych i stref street workout na terenie gminy Sosnowiec o powierzchni nie większej niż 152 955 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 12 1) I koszenie – od 1 maja do 31 maja 2026 r. 2) II koszenie – od 15 czerwca do 15 lipca 2026 r. 3) III koszenie – od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2026 r. Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 12 1) 14 dni roboczych dla każdego z koszeń.
Interne Kennung: Część 12 - WZP.C.271.1.13.2026.JD
Los: LOT-0013
Titel: Koszenie trasy S86/DK94 o powierzchni nie większej niż 115 252 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie trasy S86/DK94 o powierzchni nie większej niż 115 252 m2 wraz z zagospodarowaniem odpadów zielonych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Część 13 1) I koszenie – sierpień/wrzesień 2026 r Czas, w którym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać koszenia po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego: Część 13 1) 10 dni roboczych.
Interne Kennung: Część 13 - WZP.C.271.1.13.2026.JD