See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Indkøb af forsikringer - KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1 – All risks forsikring, bygning og løsøreDelaftale 2 – Erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 3 – ArbejdsskadeforsikringDelaftale 4 – MotorkøretøjsforsikringDelaftale 5 – RejseforsikringDelaftale 6 – Kollektiv ulykkesforsikring - ansatteDelaftale 7 – Kollektiv ulykkesforsikring - bestyrelseDelaftale 8 – Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringDelaftale 9 – CyberforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 246782389
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1 – All risks forsikring, bygning og løsøreDelaftale 2 – Erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 3 – ArbejdsskadeforsikringDelaftale 4 – MotorkøretøjsforsikringDelaftale 5 – RejseforsikringDelaftale 6 – Kollektiv ulykkesforsikring - ansatteDelaftale 7 – Kollektiv ulykkesforsikring - bestyrelseDelaftale 8 – Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringDelaftale 9 – CyberforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: All risks forsikring, bygning og løsøre, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor all risks forsikring, bygning og løsøre.
Interne Kennung: 232939879
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Erhvervs- og produktansvarsforsikring, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung: 232940213
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Arbejdsskadeforsikring, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 232940490
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Motorkøretøjsforsikring, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 232940673
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Rejseforsikring, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor rejseforsikring.
Interne Kennung: 232940915
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Kollektiv ulykkesforsikring - ansatte, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kollektiv ulykkesforsikring for ansatte.
Interne Kennung: 232941311
Los: LOT-0007
Titel: Kollektiv ulykkesforsikring - bestyrelse, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kollektiv ulykkesforsikring for bestyrelse.
Interne Kennung: 232941850
Los: LOT-0008
Titel: Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring.
Interne Kennung: 232941988
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen
Los: LOT-0009
Titel: Cyberforsikring, KL og Kommunernes Hus A/S
Beschreibung: KL og Kommunernes Hus A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor cyberforsikring.
Interne Kennung: 232942067