135852-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Utworzenie i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Wilamowice oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utworzenie i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Wilamowice oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest utworzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Wilamowice oraz przyjmowanie w PSZOK i przekazanie do zagospodarowania określonych przez Zamawiającego frakcji odpadów komunalnych.
Interne Kennung: IS.271.3.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Utworzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Wilamowice spełniającego warunki określone przez Zamawiającego. 2. Przyjmowanie w PSZOK i przekazanie do zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych: a) papier, b) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, c) szkło, d) bioodpady - odpady spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych, za wyjątkiem zwolnionych w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, e) bioodpady - pozostałe bioodpady niewymienione w lit. d), w tym skoszona świeża trawa, liście, ścięte kwiaty, części drobnych gałęzi, których wielkość nie będzie przekraczać 40cm itp. – pochodzące z nieruchomości na której zlokalizowany jest budynek mieszkalny, dla której została złożona deklaracja, za wyjątkiem zwolnionych w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, f) odpady niebezpieczne, g) przeterminowane leki i chemikalia, h) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, i) zużyte baterie i akumulatory, j) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, k) meble i inne odpady wielkogabarytowe, l) zużyte opony w ilości do 8 szt. od właściciela nieruchomości w danym roku kalendarzowym, m) odpady budowlane i rozbiórkowe (w tym drewno, metal, szkło, tworzywa sztuczne, gips i odpady mineralne) – w ilości do 2 m3 od właściciela nieruchomości w danym roku kalendarzowym, n) odpady tekstyliów i odzieży, o) popiół (w kodzie ex 20 01 99 – popioły z gospodarstw domowych). 3. Obsługa PSZOK realizowana będzie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. w każdy wtorek w godzinach od 8.00 do 13.00, w każdą środę w godzinach od 10.00 do 18.00, w każdy piątek w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz w każdą sobotę w godzinach od 7.00 do 15.00, oprócz dni ustawowo wolnych od pracy. W przypadku gdy dzień świadczenia usługi punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych przypada w dzień wolny od pracy, kolejnym dniem otwarcia jest pierwszy dzień roboczy następujący po dniu wolnym. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w rozdziale III Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ).