See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Torvegade - Cykelfremkommelighed
Beschreibung: Teknik- og Miljøforvaltningen i Københavns Kommune planlægger at udbyde Torvegade, Cykelfremkommelighed i hovedentreprise som begrænset EU-udbud i primo maj 2025 med forventet kontraktindgåelse i oktober 2025.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233162 Bau von Fahrradwegen