2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Bochnia w okresie od 1.01.2024 roku do 31.12.2024 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Bochnia w okresie od 1.01.2024 roku do 31.12.2024 roku”. 2. Zamówienie obejmuje odbiór i zagospodarowanie całego strumienia odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miasta Bochnia w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.
Interne Kennung: ZP.271.30.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Złożenie oferty: 1. Ofertę należy złożyć przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Sposób złożenia oferty został opisany w instrukcji interaktywnej - Oferty, wnioski i prace konkursowe, dostępnej na stronie https://ezamowienia.gov.pl/pl/ w zakładce centrum pomocy>instrukcje interaktywne. 2. Wykonawca powinien pobrać wzory formularzy, oświadczeń i dokumentów udostępnionych przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia, zapisać je na dysku komputera użytkownika, uzupełnić danymi wymaganymi przez Zamawiającego i ponownie zapisać na dysku komputera użytkownika oraz podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3. Zalogowany Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. 4. Wykonawca dodaje wybrany z dysku i uprzednio podpisany „Formularz oferty” w pierwszym polu („Wypełniony formularz oferty”). Ponieważ Zamawiający nie korzysta z interaktywnego formularza ofertowego przewidzianego przez Platformę e-Zamówienia, podczas przesyłania oferty może pojawić się komunikat o braku wygenerowania interaktywnego formularza – Wykonawca potwierdza chęć złożenia oferty poprzez wybranie przycisku „Tak, chcę kontynuować”. Oferta zostanie złożona z wykorzystaniem formularza ofertowego przygotowanego przez Zamawiającego. 5. W kolejnym polu („Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”) wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą. 6. Po wprowadzeniu plików należy wcisnąć przycisk „Wyślij pliki i złóż ofertę” a następnie potwierdzić, złożenie oferty. 7. Nie należy zmieniać nazwy formularza ofertowego. Zmiana nazwy pliku formularza ofertowego skutkuje wyświetleniem przez system komunikatu o błędzie. 8. Proces składania ofert może trwać przez dłuższy czas nie należy zamykać okna przeglądarki, System pokazuje kolejne etapy przetwarzania dokumentów. 9. System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje, jednocześnie informując o tym wykonawcę. Potwierdzenie czasu przekazania i odbioru oferty znajduje się w Elektronicznym Potwierdzeniu Przesłania (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu Odebrania (EPO). EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty/Wnioski”. 10. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. 11. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 12. Po zakończeniu procesu na ekranie pojawia się informacja, że proces składania ofert się zakończył i można pobrać dokumenty potwierdzające złożenie oferty. 13. Ofertę należy złożyć przed terminem składania ofert. Oferta złożona po terminie nie zostanie przyjęta Składanie oferty należy rozpocząć odpowiednio wcześniej z uwagi na to, że czas trwania wgrywania i przetwarzania dokumentów jest zależny od ich ilości i rozmiaru oraz obciążenia platformy. Otwarcie ofert: 1. Otwarcie ofert następuje poprzez użycie systemu teleinformatycznego na platformie e-Zamówienia. 2. Najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia się na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza się przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 3. Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte i cenach lub kosztach zawartych w ofertach. 4. W przypadku wystąpienia awarii systemu teleinformatycznego, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. 5. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania. KOMUNIKOWANIE SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI 1. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. 2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. lub poczty elektronicznej e-mail: zp@um.bochnia.pl (z wyłączeniem składania ofert). 3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Pełen opis procedury stosowany w prowadzonym postępowaniu znajduję się w Specyfikacji Warunków Zamówienia
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Bochnia w okresie od 1.01.2024 roku do 31.12.2024 roku”. 2. Zamówienie obejmuje odbiór i zagospodarowanie całego strumienia odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miasta Bochnia w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 3. Zakres usługi: 1) odbiór (,,u źródła”) i zagospodarowanie odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miasta Bochnia odpadów: a) odpadów komunalnych pozostałych po segregacji (zmieszanych); b) zebranych w sposób selektywny odpadów komunalnych gromadzonych selektywnie wg. następujących rodzajów: − papier i tektura; − tworzywa sztuczne; − metal; − szkło; − opakowania wielomateriałowe; − bioodpady; − zużyte baterie i akumulatory; − zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; − meble i inne odpady wielkogabarytowe; − zużyte opony; − przeterminowane leki i chemikalia; − popiół; − frakcji obejmującej bioodpady 2) odbioru odpadów komunalnych zgromadzonych w sposób selektywny w ramach „objazdowej zbiórki” (sprzed nieruchomości zamieszkałych) następujących frakcji odpadów: odpady wielkogabarytowe (meble, dywany, wykładziny, zabawki dużych rozmiarów itp.), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony; 3) odbioru odpadów niebezpiecznych, zbieranych w sposób selektywny w punkcie zbiórki przeterminowanych leków i przekazania zebranych w punkcie zbiórki przeterminowanych leków do uprawnionej instalacji. 4) dostarczenia właścicielom nieruchomości zamieszkałych odpowiedniej ilości worków do selektywnej zbiórki odpadów w ramach zaoferowanej ceny tj.: dostarczenie worków do selektywnej zbiórki w kolorach określonych w regulaminie pakiet startowy oraz ciągłym dostarczaniu worków w trakcie trwania umowy (na zasadzie „worek za worek”) 5) prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem. 4. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia i przekazania do akceptacji Zamawiającemu w terminie do 5 dni roboczych od zawarcia umowy harmonogramu odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Miasta Bochnia na rok 2024. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: 1) projektowane zapisy umowy na odbiór odpadów wraz z załącznikami: a) załącznik nr 1 do umowy „Opis przedmiotu zamówienia”, b) załącznik nr 1a do opisu przedmiotu zamówienia c) załącznik nr 2 do opisu przedmiotu zamówienia - Wykaz punktów zbiórki leków 2) Szacowana ilość odpadów na podstawie 2022 r. 3) UCHWAŁA Nr XVI/146/20 Rady Miasta Bochnia z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie: Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Bochnia; 4) Załącznik do Uchwały Nr XVI/146/20 Rady Miasta Bochnia z dnia 30 stycznia 2020 r. Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Bochnia; 5) UCHWAŁA Nr XX/182/20 Rady Miasta Bochnia z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie: zmiany uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Bochnia; 6) UCHWAŁA Nr XXXIII/325/21 Rady Miasta Bochnia z dnia 24 czerwca 2021 r. w sprawi