See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Befordringsudbud i Morsø Kommune - genudbud
Beschreibung: Udbuddet vedrører befordring af borgere i kommunen fra bopælsadresse til aktivitetstilbud/skole/uddannelsessted eller lignende. Borgerne er ikke selv i stand til at anvende offentlig transport enten på grund af fysiske eller psykiske udfordringer, eller fordi der fra bopæl er langt til offentlig transport.Udbuddet har tidligere været udbudt i udbudsbekendtgørelse og blev annulleret da kommunen vurderede, at der var valgt en forkert afregningsform. <br>Bemærk, at der vil blive indsat en første frist for spørgsmål i uge 27, for at vi kan nå at give svar på spørgsmål inden vi går på ferie - herefter vil der være ordinær spørgefrist jævnfør tidsplanen.<br><br>
Vorherige Bekanntmachung: 00365197-2023
Interne Kennung: 144436
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0000