13664-2024 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung in der Forstwirtschaft – Sporządzenie projektów planów urządzenia lasu dla nadleśnictw: Lubin, Milicz, Pieńsk oraz opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa Złotoryja
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sporządzenie projektów planów urządzenia lasu dla nadleśnictw: Lubin, Milicz, Pieńsk oraz opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa Złotoryja
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi obejmujące sporządzenie projektów planów urządzenia lasu (dalej plan lub PUL) dla nadleśnictw: Lubin, Milicz, Pieńsk oraz opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa. Złotoryja Przedmiot zamówienia został podzielony na cztery części zwane dalej Pakietami: a) Pakiet nr I - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Lubin, z okresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035, b) Pakiet nr II - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Milicz, z okresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035, c) Pakiet nr III - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Pieńsk, z okresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035, d) Pakiet nr IV - Sporządzenie opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa Złotoryja według stanu na 01.01.2026. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: ZB.270.17.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej , w sposób określony w art. 63 ust. 1 PZP Zamawiający zgodnie z art. 138 ust.4 PZP wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 PZP tj. z 35 dni na 30 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231900 Sektorale Forstplanung, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr I - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Lubin, z okresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035
Beschreibung: Zakres prac obejmuje: 1. Prace przygotowawcze - 21 227 ha. 2. Taksacja lasu, w tym pomiar granic wyłączeń - 21 227 ha. 3. Wprowadzenie opisów taksacyjnych do bazy programu WEBTaksator oraz sporządzenie zaktualizowanych map gospodarczych oraz warstw mapy numerycznej, sporządzenie wstępnej wersji mapy przeglądowej projektowanych cięć rębnych, sporządzenie map i wykazów do nowego wniosku o uznanie lasów za ochronne - 21 227 ha. 4. Inwentaryzacja zasobów drzewnych i dodatkowe pomiary martwego drewna, baza danych programu WebTaksator z wprowadzonymi opisami taksacyjnymi drzewostanów i wynikami inwentaryzacji - 21 227 ha. 5. Sporządzenie: 1) bazy danych w programie WebTaksator - 21 227 ha, 2a) wersji elektronicznej lub papierowej zestawień zbiorczych danych inwentaryzacyjnych - 21 227 ha, 2b) wersji elektronicznej lub papierowej map gospodarczych - 21 227 ha, 2c) wersji elektronicznej lub papierowej map przeglądowych projektowanych cięć rębnych, obszarów chronionych i funkcji lasu - 21 227 ha, 2d) wersji elektronicznej lub papierowej projektu prognozy oddziaływania na środowisko - 21 227 ha, 2e) wersji elektronicznej lub papierowej aktualizacji programu ochrony przyrody wraz z mapami - 21 227 ha, 2f) referatu Wykonawcy - 21 227 ha. 6. Prace zakończeniowe (przekazanie gotowego projektu planu urządzenia lasu) - 21 227 ha. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr I - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Lubin, z okresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035
Menge: 21 227 Hektar
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy zgodnie z § 6 ust 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek zwiększenia w danym nadleśnictwie powierzchni lasów lub gruntów przeznaczonych do zalesienia.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr II - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Milicz, z okresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035
Beschreibung: Zakres prac obejmuje: 1. Prace przygotowawcze - 26 408 ha. 2. Taksacja lasu, w tym pomiar granic wyłączeń - 26 408 ha. 3. Wprowadzenie opisów taksacyjnych do bazy programu WEBTaksator oraz sporządzenie zaktualizowanych map gospodarczych oraz warstw mapy numerycznej, sporządzenie wstępnej wersji mapy przeglądowej projektowanych cięć rębnych - 26 408 ha. 4. Inwentaryzacja zasobów drzewnych i dodatkowe pomiary martwego drewna, baza danych programu WebTaksator z wprowadzonymi opisami taksacyjnymi drzewostanów i wynikami inwentaryzacji - 26 408 ha. 5. Sporządzenie: 1) bazy danych w programie WebTaksator - 26 408 ha, 2a) wersji elektronicznej lub papierowej zestawień zbiorczych danych inwentaryzacyjnych - 26 408 ha, 2b) wersji elektronicznej lub papierowej map gospodarczych - 26 408 ha, 2c) wersji elektronicznej lub papierowej map przeglądowych projektowanych cięć rębnych, obszarów chronionych i funkcji lasu - 26 408 ha, 2d) wersji elektronicznej lub papierowej projektu prognozy oddziaływania na środowisko - 26 408 ha, 2e) wersji elektronicznej lub papierowej aktualizacji programu ochrony przyrody wraz z mapami - 26 408 ha, 2f) referatu Wykonawcy - 26 408 ha. 6. Prace zakończeniowe (przekazanie gotowego projektu planu urządzenia lasu) - 26 408 ha. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr II - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Miliczokresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035
Menge: 26 408 Hektar
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr III - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Pieńsk, z okresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035
Beschreibung: Zakres prac obejmuje: 1. Prace przygotowawcze - 18 622 ha. 2. Taksacja lasu, w tym pomiar granic wyłączeń - 18 622 ha. 3. Wprowadzenie opisów taksacyjnych do bazy programu WEBTaksator oraz sporządzenie zaktualizowanych map gospodarczych oraz warstw mapy numerycznej, sporządzenie wstępnej wersji mapy przeglądowej projektowanych cięć rębnych - 18 622 ha. 4. Inwentaryzacja zasobów drzewnych i dodatkowe pomiary martwego drewna, baza danych programu WebTaksator z wprowadzonymi opisami taksacyjnymi drzewostanów i wynikami inwentaryzacji - 18 622 ha. 5. Sporządzenie: 1) bazy danych w programie WebTaksator - 18 622 ha, 2a) wersji elektronicznej lub papierowej zestawień zbiorczych danych inwentaryzacyjnych - 18 622 ha, 2b) wersji elektronicznej lub papierowej map gospodarczych - 18 622 ha, 2c) wersji elektronicznej lub papierowej map przeglądowych projektowanych cięć rębnych, obszarów chronionych i funkcji lasu - 18 622 ha, 2d) wersji elektronicznej lub papierowej projektu prognozy oddziaływania na środowisko - 18 622 ha, 2e) wersji elektronicznej lub papierowej aktualizacji programu ochrony przyrody wraz z mapami - 18 622 ha, 2f) referatu Wykonawcy - 18 622 ha. 6. Prace zakończeniowe (przekazanie gotowego projektu planu urządzenia lasu) - 18 622 ha. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr III - Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko dla Nadleśnictwa Lubin, z okresem obowiązywania od 01.01.2026 do 31.12.2035
Menge: 18 622 Hektar
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr IV - Sporządzenie opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa Złotoryja według stanu na 01.01.2026
Beschreibung: Zakres prac obejmuje: 1. Prace przygotowawcze - 19 409 ha. 2. Wykonanie zdjęć fitosocjologicznych. Zestawienie danych ze zdjęć fitosocjologicznych w tabele, sporządzenie kluczy do kartowania zbiorowisk, przegląd wyróżnionych zbiorowisk oraz przygotowanie map do kartowania zbiorowisk - 19 409 ha. 3. Kartowanie zbiorowisk roślinnych, uzupełnienie zdjęć fitosocjologicznych, które zostały pominięte podczas pierwszego wyznaczania lokalizacji zdjęć lub w celu uzupełnienia liczby zdjęć do liczby zalecanej w ramach zbiorowiska - 19 409 ha. 4. Wykonanie map zbiorowisk, opracowań tekstowych i analizy zebranych materiałów. Prace zakończeniowe - 19 409 ha. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr IV - Sporządzenie opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa Złotoryja według stanu na 01.01.2026
Menge: 19 409 Hektar