136925-2026 - Auftragsänderung
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK” z podziałem na 7 części
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK” z podziałem na 7 części
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK” z podziałem na 7 części. Zamawiający zgodnie art. 91 ust. 1 ustawy Pzp udziela zamówienia w częściach i dopuszcza składanie ofert częściowych (wykonawca jest uprawniony do złożenia oferty na dowolną liczbę części zamówienia), jak poniżej: Część 1 zamówienia: 1. Przedmiotem części nr 1 zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie określonych poniżej frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK w kontenery wskazane w SWZ oraz projekcie umowy. 2. W ramach części nr 1 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: 1) papier – przewidywana ilość: 44 Mg (minimalna wielkość świadczenia 10 Mg), 2) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe – przewidywana ilość: 53 Mg (minimalna wielkość świadczenia 10 Mg), 3) szkło – przewidywana ilość: 25 Mg (minimalna wielkość świadczenia 5 Mg), Część 2 zamówienia: 1. Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie określonych poniżej frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK w kontenery wskazane w SWZ oraz w projekcie umowy. 2. W ramach części nr 2 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: 1) bioodpady – przewidywana ilość: 173 Mg (minimalna wielkość świadczenia 70 Mg), 2) meble i inne odpady wielkogabarytowe – przewidywana ilość: 584 Mg (minimalna wielkość świadczenia 200 Mg). Część 3 zamówienia: 1. Przedmiotem części nr 3 zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie określonych poniżej frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK. 2. W ramach części nr 3 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – przewidywana ilość: 44 Mg (minimalna wielkość świadczenia 10 Mg). Część 4 zamówienia: 1. Przedmiotem części nr 4 zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie określonych poniżej frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK w kontenery wskazane w SWZ oraz projekcie umowy. 2. W ramach części nr 4 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych – przewidywana ilość: 464 Mg (minimalna wielkość świadczenia 100 Mg). Część 5 zamówienia: 1. Przedmiotem części nr 5 zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie określonych poniżej frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK w kontenery wskazane w SWZ oraz projekcie umowy. 2. W ramach części nr 5 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: odpady tekstyliów i odzieży – przewidywana ilość: 20 Mg (minimalna wielkość świadczenia 2 Mg). Część 6 zamówienia: 1. Przedmiotem części nr 6 zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie określonych poniżej frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK w pojemniki wskazane w SWZ oraz projekcie umowy. 2. W ramach części nr 6 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: 1) odpady niebezpieczne – przewidywana ilość: 40 kg, 2) przeterminowane leki i chemikalia – przewidywana ilość: 20 kg, 3) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek – przewidywana ilość: 5 kg, 4) zużyte baterie i akumulatory – przewidywana ilość: 30 kg. Minimalna łączna wielkość świadczenia: 30 kg odpadów Część 7 zamówienia: 1. Przedmiotem części nr 7 zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie określonych poniżej frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK w kontenery wskazane w SWZ oraz projekcie umowy. 2. W ramach części nr 7 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: zużyte opony – przewidywana ilość: 66 Mg (minimalna wielkość świadczenia 20 Mg). W oparciu o art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje, że w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego (w zakresie wszystkich 7 części), będzie uprawniony do udzielenia wyłonionemu w toku niniejszego postępowania o zamówienia publiczne Wykonawcy, zamówienia z wolnej ręki, polegającego na powtórzeniu usług podobnych do usług stanowiących przedmiot zamówienia w części 1, części 2, części 3, części 4, części 5, części 6, części 7, których wartość nie przekroczy 60% wartości zamówienia podstawowego. Wykonawca pozostaje związany ofertą do dnia 27 maja 2025r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0002
Titel„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK” Część nr 2
Beschreibung1.Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie określonych poniżej frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK w kontenery wskazane poniżej. 2.W ramach części nr 2 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: 1)bioodpady – przewidywana ilość: 173 Mg (minimalna wielkość świadczenia 70 Mg), 2)meble i inne odpady wielkogabarytowe – przewidywana ilość: 584 Mg (minimalna wielkość świadczenia 200 Mg). 3.Zamawiający zastrzega, że w ust. 2 powyżej podane są prognozowane ilości odpadów komunalnych. Wykonawca nie będzie kierował do Zamawiającego żadnych roszczeń z tytułu mniejszych ilości odpadów komunalnych przeznaczonych do zagospodarowania. 4.Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odpady komunalne z PSZOK wyłącznie podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami lub – jeżeli zagospodaruje odpady we własnym zakresie – zobowiązany będzie posiadać wymagane zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie do doręczenia kopii tych zezwoleń w terminie wskazanym przez Zamawiającego. 5.Wykonawca zobowiązany będzie wyposażyć PSZOK, najpóźniej w terminie 3 dni od dnia zawarcia Umowy (§ 4 Projektu Umowy) w następujące kontenery do zbierania odpadów komunalnych: 1)1 (jeden) kontener hakowy typu KP-15 otwarty wraz z plandeką do przykrycia odpadów zbieranych w kontenerze – do zbierania bioodpadów, 2)1 (jeden) kontener hakowy typu KP-30 otwarty do zbierania mebli i innych odpadów wielkogabarytowych. 6.Na czas trwania transportu odpadów z PSZOK Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić w PSZOK kontenery zastępcze o co najmniej takiej pojemności i liczbie, jak wskazana w ust. 5 powyżej. 7.Kontenery opisane w ust. 5 i ust. 6 powyżej muszą spełniać wszelkie wymagania określone w przepisach prawa oraz obowiązujących normach oraz muszą być odpowiednie/adekwatne do zbierania danej frakcji odpadów, powinny również posiadać stosowne oznaczenia dotyczące frakcji zbieranych odpadów, a także powinny być możliwie łatwe w obsłudze/korzystaniu przez personel PSZOK i mieszkańców. 8.Zamawiający nie wymaga, aby kontenery opisane w ust. 5 i ust. 6 powyżej były fabrycznie nowe. 9.Wykonawca jest zobowiązany do zabrania z PSZOK kontenerów opisanych w ust. 5 lub w ust. 6 powyżej i uprzątnięcia PSZOK z odpadów najpóźniej w terminie 7 dni od dnia zakończenia obowiązywania Umowy. 10.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w zakresie liczby i pojemności kontenerów opisanych w ust. 5 lub w ust. 6 powyżej, stosownie do zmian w zakresie ilości zbieranych w PSZOK odpadów komunalnych lub jeżeli będzie tego wymagać potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa realizacji Umowy lub wymagania ochrony środowiska. 11.W oparciu o art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje, że w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego (w zakresie Części 2), będzie uprawniony do udzielenia wyłonionemu w toku niniejszego postępowania o zamówienia publiczne Wykonawcy, zamówienia z wolnej ręki, polegającego na powtórzeniu usług podobnych do usług stanowiących przedmiot zamówienia w Części 2, których wartość nie przekroczy 60% wartości zamówienia podstawowego. 12.Zamówienie z wolnej ręki, o którym mowa powyżej (dla Części 2), może zostać udzielone np. w przypadku: 1) przedłużania się procedury przetargowej na świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z PSZOK oraz wyposażenie PSZOK, na kolejny okres, 2) wyczerpania maksymalnej kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia. W toku całego postępowania o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej openNexus, działającej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/milicz Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Przy użyciu środków komunikacji elektronicznej odbywa się w szczególności składanie: ofert, oświadczeń, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), podmiotowych środków dowodowych, w tym oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, pełnomocnictwa i innych oświadczeń, dokumentów, wniosków, zawiadomień, a także bieżąca komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami. Sporządzanie i przekazywanie informacji, w tym dokumentów elektronicznych musi być zgodne z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. poz. 2452). W przypadku gdy dokumenty elektroniczne w postępowaniu, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. Dokumenty elektroniczne przekazywane w postępowaniu za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, są sporządzane w jednym z formatów danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
Interne KennungCzęść nr II