136968-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bandagen – Udbud af ortoser - på vegne af otte Nordsjællandske kommuner
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af ortoser - på vegne af otte Nordsjællandske kommuner
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af Kropsbårne Hjælpemidler (ortoser, bandager, korsetter mv.) til de medlemskommuner af IN, som har forpligtet sig til at benytte den herved udbudte rammeaftale.De kommuner, der deltager i udbuddet, er angivet i udbudsbekendtgørelsens pkt. I.1, i udbudsbetingelsernes punkt 2.4 og i rammeaftalens side 1. Disse er at betragte som ordregivere i udbuddet. Ordregiverne indgår én fælles rammeaftale med de(n) vindende tilbudsgiver(e) på baggrund af udbuddet. I tillæg vedlægges et underskriftsbilag for hver deltagende kommune, der beskriver særlige forhold for den enkelte kommune, der afviger fra den fælles rammeaftale.
Interne Kennung: 26/2543
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud jf. udbudslovens afsnit II, hvilket indebærer, at enhver har ret til at afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141113 Bandagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18322000 Korsetts, 33141720 Gehhilfsmittel
5. Los
Los: LOT-0000