2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup autobusu elektrycznego na potrzeby dowozu uczniów do placówek szkolnych
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: „Zakup autobusu elektrycznego na potrzeby dowozu uczniów do placówek szkolnych”. „Zadanie jest dofinansowane w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” zgodnie z wstępną promesą nr Edycja8/2023/6437/PolskiLad, przyznaną w związku z wnioskiem złożonym przez Zamawiającego na realizację niniejszej inwestycji. Zakup 1 (jednego) autobusu elektrycznego zeroemisyjnego przeznaczonego do komunikacji publicznej wraz z infrastrukturą o długości 8,8-12,00 m, przy czym wymagana pojemność baterii będzie następująca:– jeden autobus – minimum 217 kWh, A)Dostarczany autobus musi spełniać, co najmniej wymagania i warunki określone w poniższych przepisach i normach: 1. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz. U. poz. 1651). zwanego dalej Rozporządzeniem w sprawie homologacji typu w zakresie wymagań dotyczących pojazdów kategorii M3. 2. Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.), zwanego dalej Rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych – w zakresie wymagań dotyczących pojazdów kategorii M3 klasy I a w szczególności wymagań dotyczących dopuszczalnych wymiarów, mas pojazdu i nacisków osi opisanych w Dziale II tego rozporządzenia. B) Oferowany autobus powinien bezwzględnie posiadać aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” lub „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu WE”, wraz z załącznikami, wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami a w szczególności na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1047 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz. U. poz. 1651).) – wymagany odpis świadectwa homologacji dostarczony przed dostawą. C) W sytuacji, gdy w okresie pomiędzy złożeniem przez Wykonawcę oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a realizacją umowy, nastąpi zmiana przepisów prawa w zakresie rejestracji, homologacji, sprzedaży lub wprowadzenia do użytku nowych autobusów (a także zespołów i podzespołów do tych autobusów), Wykonawca ten obowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem tychże zmian. W szczególności obowiązek ten dotyczy dostarczenia Zamawiającemu autobusów spełniających wymagania określone wyżej wymienionymi przepisami, jak również dokumentów umożliwiających zarejestrowanie tych autobusów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. D) Dostarczony autobus jednoczłonowy 8,8-12,00 nie wcześniej niż w 2025 r. E) Konstrukcja pojazdu i zastosowane rozwiązania mają gwarantować, co najmniej 15 lat eksploatacji w temperaturach otaczającego powietrza w miejscach zacienionych od minus 25ºC do plus 40ºC. F) Dostarczany autobus winien uwzględniać wymagania dostępności dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ustawy Pzp i zapisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240) G) Zamawiający zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli środki, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: - Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 8 SWZ, - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 3 do SWZ;
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Zakup autobusu elektrycznego na potrzeby dowozu uczniów do placówek szkolnych”
Interne Kennung: WI.271.2.2024
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten