137190-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Stellenvermittlung – Levering af pædagogiske vikarer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af pædagogiske vikarer
BeschreibungFormålet med Rammeaftalen er at sikre Ordregivers almindelige dagtilbud - samt i mindre omfang skoler og fritidstilbud - adgang til kvalificerede pædagogiske vikarer ved fravær af ansat personale i Ordregivers dagtilbud, skoler eller fritidstilbud. Aftalen skal understøtte kontinuitet og kvalitet i den pædagogiske praksis.Tilbudsgiver skal kunne:Levere vikarer med relevant erfaring og/eller uddannelseHåndtere både planlagte og akutte vikarbehovTilbyde vikarer til forskellige målgrupper og faglige kontekster.
Interne Kennung277909907
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til reglerne i Udbudsloven, LBK nr. 116 af 3. februar 2025 afsnit II.Der indgås på baggrund af udbuddet Rammeaftaler med to Leverandører, hvor Tilbudsgiver med den højeste pointsum i evalueringen tildeles plads et i den samlede kaskade, mens Tilbudsgiver med den næsthøjeste pointsum tildeles plads to i den samlede kaskade.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79610000 Stellenvermittlung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79620000 Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte, 85312100 Betreuung in Tagesstätten, 85312110 Betreuungsleistungen in Kinderkrippen
5. Los
LosLOT-0000