137580-2026 - Wettbewerb
Polen – Netzausrüstung – Wyposażenie sieci LAN w WS-SP ZOZ w Zgorzelcu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWyposażenie sieci LAN w WS-SP ZOZ w Zgorzelcu
Beschreibungnr zgodna z SWZ: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest: Wyposażenie sieci LAN w WS-SPZOZ w Zgorzelcu, 3.3. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2 i 6 do SWZ.2.1. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. UZASADNIENIE: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia obejmuje dostawę przełączników sieci LAN wraz z ich konfiguracją, integracją z istniejącą infrastrukturą oraz uruchomieniem. Zakres zamówienia stanowi funkcjonalnie i technicznie jednolitą całość. Rozdzielenie dostawy sprzętu od jego konfiguracji i wdrożenia mogłoby prowadzić do problemów z integracją, wydłużenia czasu realizacji oraz trudności w jednoznacznym ustaleniu odpowiedzialności za prawidłowe działanie systemu. Realizacja zamówienia przez jednego wykonawcę zapewnia spójność techniczną rozwiązania, prawidłową konfigurację urządzeń oraz jednoznaczną odpowiedzialność gwarancyjną i serwisową. Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencji i jest uzasadniony charakterem przedmiotu zamówienia. 2.2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę/producenta, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwania Zamawiającego. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, rozmiar – (wyłącznie w przypadku dopuszczanej przez Zamawiającego różnicy: +/-), bezpieczeństwo, wytrzymałość, postać, dawkę, itp. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przedmiotu zamówienia o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu j/w - natomiast nie dopuszcza zaoferowania przedmiotu o innych właściwościach i funkcjonalności - niż określone w SWZ. Wykonawca, który do wyceny przyjmie rozwiązania równoważne jest zobowiązany udowodnić równoważność przyjętych urządzeń, sprzętu i materiałów. W celu potwierdzenia, że oferowane rozwiązanie równoważne spełnia wymagania określone w SWZ, wykonawca złoży wraz z ofertą szczegółowy opis oferowanego przedmiotu zamówienia równoważnego w którym dla każdego produktu określi nazwę producenta, typ/model oraz inne cechy produktu pozwalające na jednoznaczną identyfikację zaoferowanego produktu i potwierdzenie zgodności z opisem przedmiotu zamówienia. Nie złożenie takiego wykazu będzie równoznaczne z przyjęciem rozwiązań wskazanych w dokumentacji. Zastosowane rozwiązania równoważne:Lp./Opis Przedmiotu zamówienia – wymagania Zamawiająceg/Nazwa handlowa, numer katalogowy, wielkość opakowania lub inne oznaczenie przedmiotu / Opis oferowanego przedmiotu równoważnego 2.3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych (art. 92 ustawy). 2.4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 2.5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy. 2.6. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 2.7. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia przez wykonawcę, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 2.8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości rozliczania się w walutach obcych. 2.9. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 2.10. Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia, Wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w realizację zamówienia. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa powyżej, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację dostaw. 2.11. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 2.12. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 2.13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, za wyjątkiem sytuacji, o której mowa w art. 261 Ustawy. 2.14. Zamawiający zastrzega zgodnie z art. 139 Ustawy, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 2.15. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy PZP. 2.16. Zamawiający w części IV Standardowego Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia wymaga wypełnienia części alfa.
Interne Kennung4/ZP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrensnr zgodna z SWZ: 6.3.Zamawiający informuje, że jednolity dokument można pobrać ze strony internetowej https://espd.uzp.gov.pl/i wypełnić w wymaganych miejscach. Zamawiający udostępnia plik .XML do wczytania na w/w stronie Internetowej, celem uzupełnienia JEDZ-a. Po jego uzupełnieniu należy pobrać plik w formacie .pdf, następnie należy opatrzyć go (podpisać) kwalifikowanym podpisem elektronicznym i załączyć do oferty. Do SWZ są również załączone gotowe do wypełnienia pliki Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD – w formacie .jpg) oraz standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia w postaci .docx Do wyboru Wykonawcy należy, który z załączonych plików zostanie uzupełniony, podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym i załączony do oferty 6.4. Zamawiający nie stawia wymogu, aby Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom (ale nie polega na zasobach tych podwykonawców), wykazał brak istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu i złożył jednolity dokument dotyczący podwykonawców (art. 462 ust. 5 ustawy PZP). 6.5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie JEDZ wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3A do SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te wstępnie potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu. 6.6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ oraz oświadczeniem wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3A do SWZ, także oświadczenie JEDZ oraz oświadczenie wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3A do SWZ podmiotu udostępniającego zasoby, wstępnie potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. 6.8. Wykonawca może wykorzystać jednolity dokument (JEDZ) złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe. 7. Podstawy wykluczenia fakultatywne.7.1. Zamawiający nie określa fakultatywnych warunków wykluczenia. 8. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 8.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu: W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, należy złożyć dokumenty NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ).: 8.1.1. dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:  Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 8.1.2. dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:  Zamawiający nie określa warunku dotyczącego uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej 8.1.3. dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej  Zamawiający nie określa warunku sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 8.1.4. dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się zrealizowaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie (a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych – powyższe dotyczy również dostaw wykonywanych) - co najmniej jednej dostawy na urządzenia sieciowe i UPSy wraz z ich montażem, instalacją i konfiguracją na kwotę min. 700 000,00 zł brutto dla Operatora Usługi Kluczowej*, wraz z podaniem jej wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawa została wykonana lub jest wykonywana, oraz załączeniem dowodów określających czy ta dostawa została wykonana lub jest wykonywana należycie przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawa została wykonana, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy *Ustawa z dnia 5 lipca 2018 o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz.U. z 2020 r. poz. 1369) określa operatorów usług kluczowych, jako firmy i instytucje świadczące usługi o istotnym znaczeniu dla utrzymania krytycznej działalności społecznej lub gospodarczej. Kluczowe sektory gospodarki to: energetyczny, transportowy, bankowy i infrastruktury rynków finansowych, ochrony zdrowia, zaopatrzenia w wodę pitną (wraz z dystrybucją) i infrastruktury cyfrowej. 8.2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów: 8.2.1.Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 oraz w art. 108 ust. 1 pkt. 4 Ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ). 8.2.2.Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO (załącznik nr 6 do SWZ), zgodnie z punktem 8.4.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 51300000 Installation von Kommunikationsgeräten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibungnr zgodna z SWZ: 19.1. Umowa zostanie zawarta na warunkach zawartych w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 19.2. Zgodnie z treścią art. 455ustawy Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w postanowieniach umowy. Możliwość dokonania zmian została ujęta w projekcie umowy.
Interne KennungWyposażenie sieci LAN w WS-SP ZOZ w Zgorzelcu