2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tønder Kommune - Udbud af energimærkning
Beschreibung: Tønder Kommune - Udbud af energimærkning. Opgaven vedrører energimærkning af kommunale bygninger der er omfattet af kravet om regelmæssig energimærkning, med definerede kvalitetskrav, samt supplerende dataoptag. Forventet udførelsesperiode juni 2026 til 31/12 2026. Nærværende forhåndsmeddelelse udsendes for at gøre interesserede opmærksom på ovenfor omtalte udbud af energimærkning. Tilbudsfristen for det kommende udbud justeres iht. Udbudslovens § § 60, stk. 3 til 12 dage. Eksakt adresse for udbudsdokumenter vil fremgå af fremtidigt udsendte udbudsbekendtgørelse, som forventes udsendt 6. april 2026.
Interne Kennung: Tønder Kommune - Udbud af energimærkning
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Energimærkning af kommunale bygninger der er omfattet af kravet om regelmæssig energimærkning, med definerede kvalitetskrav, samt supplerende dataoptag. Forventet udførelsesperiode juni 2026 til 31/12 2026. Nærværende forhåndsmeddelelse udsendes for at gøre interesserede opmærksom på ovenfor omtalte udbud af energimærkning. Tilbudsfristen for det kommende udbud justeres iht. Udbudslovens § § 60, stk. 3 til 12 dage. Eksakt adresse for udbudsdokumenter vil fremgå af fremtidigt udsendte udbudsbekendtgørelse, som forventes udsendt 6. april 2026.