See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, z terenu gminy Strumień
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie: a) odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, z terenu gminy Strumień, b) wyposażenia i obsługi Punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie należącym do gminy Strumień, zwanego dalej PSZOK oraz zagospodarowania zebranych (przyjętych) w PSZOK odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury „odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: IR.271.1.26.2023
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie: a) odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, z terenu gminy Strumień, b) wyposażenia i obsługi Punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie należącym do gminy Strumień, zwanego dalej PSZOK oraz zagospodarowania zebranych (przyjętych) w PSZOK odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych. 2. Obowiązkiem wykonawcy jest organizacja odbioru odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o odpadach, Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strumień, przyjętym Uchwałą nr XXII.178.2020 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 19 sierpnia 2020 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strumień (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2020 r., poz. 6139, ze zm.) oraz uchwałą Nr XX.179.2016 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 25 maja 2016 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (t.j. Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2021r., poz. 6179, ze zm.). 3. Na terenie gminy Strumień obowiązuje mieszany system zbiórki odpadów komunalnych (worki i pojemniki). Odbiór odpadów komunalnych będzie miał miejsce bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i odbywać się będzie z podziałem na: a) odpady pochodzące z selektywnej zbiórki odpadów zbierane w następujący sposób: - frakcję odpadów – papier, w skład której wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury - w pojemnikach/workach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „Papier”; - frakcję odpadów – szkło, w skład której wchodzą odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła - w pojemnikach/workach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło”; - frakcję odpadów – metale i frakcję odpadów tworzywa sztuczne, w skład których wchodzą odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe - w pojemnikach/workach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”; - frakcję bioodpadów - w pojemnikach koloru brązowego oznaczonych napisem „Bio”; - popiół pochodzący z palenisk domowych: w pojemnikach koloru szarego, oznaczonych napisem „Popiół”.”; klasyfikowany pod kodem ex 20 01 99 lub ex 20 03 99”, b) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, gromadzone w pojemnikach o pojemności co najmniej 120 l, c) meble i inne odpady wielkogabarytowe (z wyłączeniem odpadów budowlanych i rozbiórkowych), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 4. Do obowiązków Wykonawcy będzie należeć również m.in.: a) odbieranie odpadów wystawionych w pojemnikach lub workach (system workowy dotyczy wyłącznie frakcji odpadów: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne), b) odbieranie baterii i akumulatorów używanych w domowym sprzęcie RTV i AGD, c) odbieranie odpadów leków cytotoksycznych i cytostatycznych (20 01 31*) oraz leków innych niż wymienione w 20 01 31* (20 01 32), d) transportowanie oraz przekazywanie odpadów. 5. Ilość odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych z terenu gminy Strumień, przewidywana do odebrania bezpośrednio sprzed nieruchomości i zagospodarowania w okresie trwania umowy, obliczona na podstawie sprawozdań przedsiębiorców odbierających odpady komunalne z terenu gminy Strumień, w okresie trwania umowy (tj. 12 miesięcy) wynosi około 4.000,00 Mg.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen