See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przeprowadzenie specjalistycznej usługi doradztwa eksperckiego podczas procesu inkubacji i akceleracji dla uczestników projektu „WA-MA Inkubator” – w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021- 2027.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawców, którzy realizować będą zlecone przez Zamawiającego zadanie w zakresie 12 części zamówienia tj.: • Części 1 – Usługa podstawowa w procesie inkubacji (Opracowanie Indywidualnych Programów Inkubacji/ Opieka Managera Inkubacji) oraz Usługa w procesie akceleracji (Opracowanie Indywidualnych Programów Akceleracji/ Opieka Managera Akceleracji); • Części 2 – Szkolenie z zakresu wystąpień publicznych; • Części 3 – Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Opieka prawna • Części 4 – Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Opieka księgowa; • Części 5 – Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Usługi promocyjno- marketingowe; • Części 6 – Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Usługi ICT; • Części 7 – Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Mentoring; • Części 8 – Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Wsparcie techniczne, technologiczne i inżynierskie w zakresie założeń i weryfikacji opracowywanego produktu; • Części 9 – Usługa w procesie akceleracji – Usługa rzecznika patentowego; • Części 10 – Usługa w procesie akceleracji – Usługa wzornictwa przemysłowego; • Części 11 – Usługa w procesie akceleracji – Usługa analizy rynku; • Części 12 – Ocena ekspercka złożonych wniosków aplikacyjnych do projektu Projekt pn. „WA-MA Inkubator” jest realizowany zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr FEWM.01.08-IZ.00-0009/24-00 z dnia 18.07.2025 r. oraz Aneksem nr FEWM.01.08-IZ.00-0009/24-01 z dnia 18.07.2025 r. Projekt realizowany jest przez Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, Gminę Olsztyn/Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny w partnerstwie z Gminą Miasto Elbląg – Elbląski Park Technologiczny. Zamawiający zapłaci za faktycznie wykonaną liczbę godzin usług/ ocenionych wniosków, na podstawie harmonogramu pracy zawierającego zakres realizowanych działań, karty ewidencji czasu pracy oraz protokołu zdawczo-odbiorczego, których wzory Zamawiający udostępni niezwłocznie po zawarciu umowy. Świadczenie usług odbywać się będzie w formie elektronicznej – zgodnie z zasadą dostępności i elastyczności dla MŚP, za pomocą środków komunikacji elektronicznej zapewnionej przez Wykonawcę. Wskazanie zakresu, terminu wykonania i ilości godzin będzie odbywało się każdorazowo przez Zamawiającego w formie pisemnej na początku każdego cyklu inkubacji/akceleracji, po opracowaniu i zatwierdzeniu Indywidualnego Planu Inkubacji/Akceleracji i jego zakresu dla danego MŚP. Na potrzeby dokumentacji projektu, wykonawca prowadzić będzie ewidencję czasu pracy dla każdego MŚP wg. wzoru protokołu dostarczonego przez Zamawiającego i na jego podstawie rozliczał się z wykonanej usługi. Końcowym efektem będzie komplet dokumentów: protokół doradztwa z podsumowaniem zakresu. Inkubowane firmy obligatoryjnie skorzystają z usług podstawowych, szkolenia z wystąpień publicznych oraz z co najmniej dwóch usług towarzyszących, pozostałe usługi będą zależne od zindywidualizowanych potrzeb firm. Przedmiot zamówienia realizowany będzie na terenie województwa warmińsko – mazurskiego.
Interne Kennung: ZP.28.6.2026/EEN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa podstawowa w procesie inkubacji (Opracowanie Indywidualnych Programów Inkubacji/ Opieka Managera Inkubacji) oraz Usługa w procesie akceleracji (Opracowanie Indywidualnych Programów Akceleracji/ Opieka Managera Akceleracji);
Beschreibung: Obejmuje świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na: a/ Usługa podstawowa w procesie inkubacji - Opracowanie Indywidualnych Programów Inkubacji (IPI) Usługa planowana w wymiarze do 20h/MŚP (w cyklu inkubacji). Wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 20h x 12 MŚP = 240 h (opracowane 12 IPI). Łączny wymiar usługi dla trzech cykli inkubacji – 720 h (opracowane 36 IPI). Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 2) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji związanej z pracą ekspertów potwierdzającej wykonanie usługi. 3) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 20 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 4) Zakłada się pracę jednego eksperta opracowującego IPI z maksymalnie 3 przedsiębiorstwami w jednym cyklu inkubacji. 5) Zakłada się, że ekspert opracowujący IPI dla danego MŚP, będzie następnie pełnił rolę managera tego MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów opracowujących IPI obejmuje m.in.: Przeprowadzenie diagnozy potrzeb firmy, przygotowanie szczegółowego programu inkubacji wraz z określeniem „kamieni milowych”, analizę stanu początkowego po przyjęciu do inkubacji – dane wyjściowe, analizę kierunków rozwoju produktu, analizę mocnych i słabych stron, określenie szans i zagrożeń w rozwoju firmy, dokonanie analizy rozwiązań konkurencyjnych, wskazanie przewag konkurencyjnych, dookreślenie wspólnie z firmą zakresu usług, MVP, wstępne przygotowanie Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) w zakresie stworzenia/udoskonalenia MVP. b/ Usługa podstawowa w procesie inkubacji - Opieka Managera Inkubacji Usługa planowana w wymiarze do 35h/MŚP (średnio 5h/miesiąc każdego cyklu inkubacji). Wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 35h x 12 MŚP = 420 h (opieka nad 12 MŚP). Łączny wymiar usługi w trzech cyklach inkubacji 1 260 h( opieka nad 36 MŚP) Realizacja usługi zaplanowana jest w trzech cyklach inkubacji (2026, 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych inkubacji zgodnie z jego wytycznymi. 2) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą Managerów Inkubacji potwierdzającej wykonanie usługi. 3) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 35 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 4) Zakłada się pracę jednego Managera Inkubacji z maksymalnie 3 przedsiębiorstwami w jednym cyklu inkubacji. 5) Zakłada się, że managerem inkubacji dla danego MŚP, będzie ekspert, który opracował dla niego IPI. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z Managerów Inkubacji obejmuje m.in.: Zadania Managerów Inkubacji względem przedsiębiorstwa: organizacja i koordynacja procesu inkubacji zgodnie z założeniami i harmonogramem, komunikacja z przedsiębiorcami, opieka nad nimi. Ustalanie z ekspertami harmonogramu realizacji usług i ich zlecanie. Monitorowanie i sprawozdawanie z postępu procesu inkubacji i świadczenia usług zgodnie z określonymi „kamieniami milowymi” oraz ocena postępów pracy nad rozwojem projektu. Współpraca z pracownikiem ds. zamówień publicznych w zakresie publikacji i wyłonienia Wykonawcy w zakresie opracowania MVP. c/ Usługa w procesie akceleracji - Opracowanie Indywidualnego Programu Akceleracji (IPA) Usługa planowana w wymiarze do 10h/MŚP (w cyklu akceleracji). Wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 10h x 6 MŚP = 60 h (opracowanie 6 IPA).; Łączny wymiar usługi dla trzech cykli akceleracji – 180 h (opracowanie 18 IPA). Realizacja usługi zaplanowana jest dla trzech cykli inkubacji (2026, 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 2) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji związanej z pracą ekspertów potwierdzającej wykonanie usługi. 3) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 10 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu na jedno MŚP. 4) Zakłada się pracę jednego eksperta opracowującego IPA z maksymalnie 2 przedsiębiorstwami w jednym cyklu. 5) Zakłada się, że ekspert opracowujący IPA dla danego MŚP, będzie następnie pełnił rolę managera akceleracji MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów opracowujących IPA obejmuje m.in.: Przeprowadzenie diagnozy potrzeb firmy, przygotowanie szczegółowego programu akceleracji wraz z określeniem „kamieni milowych”, analizę stanu początkowego po przyjęciu do akceleracji – dane wyjściowe, analizę kierunków rozwoju produktu, analizę mocnych i słabych stron, określenie szans i zagrożeń w rozwoju firmy, dokonanie analizy rozwiązań konkurencyjnych, wskazanie przewag konkurencyjnych, dookreślenie wspólnie z firmą zakresu usług. d/ Usługa w procesie akceleracji - Opieka Managera Akceleracji Usługa planowana w wymiarze do 30h/MŚP (średnio 10h/miesiąc akceleracji). Łączny wymiar usługi w jednym cyklu akceleracji – 30h x 6 MŚP = 180 h (opieka nad 6 MŚP). Łączny wymiar usługi dla trzech cykli akceleracji – 540 h (opracowanie 18 MŚP). Realizacja usługi zaplanowana jest dla trzech cykli akceleracji (2026, 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych akceleracji zgodnie z jego wytycznymi. 2) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą Managerów Akceleracji potwierdzającej wykonanie usługi. 3) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 30 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu na jedno MŚP. 4) Zakłada się pracę jednego managera akceleracji z maksymalnie 2 przedsiębiorstwami w jednym cyklu.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 1
Haupteinstufung (cpv): 79411100 Beratungsdienste im Bereich Wirtschaftsförderung
Los: LOT-0002
Titel: Szkolenie z zakresu wystąpień publicznych
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 6h (6 godzin zegarowych, w tym dwie przerwy 15 minutowe). Wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 1 szkolenie łączne dla 12 MŚP; Łączny wymiar usługi we wszystkich cyklach inkubacji – 3 szkolenia (dla 36 MŚP) Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zorganizowanie szkoleń z zakresu wystąpień publicznych w wymiarze jednego szkolenia dla inkubowanych przedsiębiorstw, których zakres określa ust. 2 Minimalny zakres usługi. 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej potwierdzającej wykonanie usługi. 4) Planowane jest zorganizowanie jednego spotkania (6 godzin zegarowych, w tym dwie przerwy 15 minutowe). 5) Szkolenie ma być przeprowadzone w formie online. 6) Z każdego przeprowadzonego szkolenia z zakresu wystąpień publicznych, Wykonawca sporządzi raport zawierający m.in. opis szkolenia, informacje o szkoleniu i prowadzącym, dokumentacje zdjęciową oraz wydruk listy uczestników szkolenia z godzinami logowań do wykorzystanego do przeprowadzenia szkolenia oprogramowania. 2. Minimalny zakres obowiązków w ramach usługi organizacji szkoleń z zakresu wystąpień publicznych obejmuje m.in.: 1) Zadanie względem inkubowanych przedsiębiorstw: a) przeszkolenie inkubowanych firm w temacie przygotowania prezentacji na sesje pitchingowe; - rodzaje wystąpień biznesowych, - metody radzenia sobie ze stresem, - triki Storytellingu, - prezentowanie swojego pomysłu, - omówienie struktury prezentacji inwestorskiej – pitch deck, - przygotowanie prezentacji: warstwa treści, warstwa struktury, warstwa wizualna, - melodyka języka, - mowa ciała podczas wystąpień, - najczęstsze błędy w prezentacjach, - dobre praktyki prezentacji publicznych, - analiza wystąpień zaprezentowanych przez 5 przykładowych firm, uczestniczących w szkoleniu.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 2
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Los: LOT-0003
Titel: Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Opieka prawna
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 20h/MŚP (w cyklu inkubacji) Wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 20h x 12 MŚP = 240 h (opieka nad 12 MŚP).; Łączny wymiar usługi we wszystkich trzech cyklach inkubacji 720h (opieka nad 36 MŚP) Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027; i 2027r.). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących obsługę prawną przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2 - Minimalny zakres obowiązków ekspertów świadczących opiekę prawną. 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi. 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 20 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących opiekę prawną obejmuje m.in.: Bieżąca obsługa prawna inkubowanych przedsiębiorstw. Przygotowanie we współpracy z przedsiębiorstwem niezbędnych wzorów umów, w tym w szczególności z potencjalnymi klientami, z pracownikami firmy. Przygotowanie regulaminów, polityki prywatności, RODO. Doradztwo w zakresie negocjacji z funduszami Venture Capital. Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 3
Haupteinstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
Los: LOT-0004
Titel: Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Opieka księgowa
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 20h/MŚP ( w cyklu inkubacji) Łączny wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 20h x 12 MŚP = 240 h (opieka nad 12 MŚP). Łączny wymiar usługi we wszystkich trzech cyklach inkubacji 720 h (opieka nad 36 MŚP) Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027 i 2028r.). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących obsługę księgową przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2 Minimalny zakres obowiązków ekspertów świadczących opiekę księgową. 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi. 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 20 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę księgową obejmuje m.in.: Bieżące rozliczanie firmy w okresie inkubacji i obsługa księgowa firmy, prawo do pomysłu i propozycja rozwiązań w wartości niematerialne i prawne firmy. Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 4
Haupteinstufung (cpv): 79210000 Rechnungslegung und -prüfung
Los: LOT-0005
Titel: Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Usługi promocyjno- marketingowe
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 30h/MŚP ( w cyklu inkubacji). Łączny wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 30h x 12 MŚP = 360 h (opieka nad 12 MŚP) tj. w trzech cyklach inkubacji 1 080h (opieka nad 36 MŚP) Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027 i 2027). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących usługę promocyjno- marketingową przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2 Minimalny zakres obowiązków ekspertów świadczących usługę promocyjno-marketingową. 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi. 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 30 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę promocyjno- marketingową obejmuje m.in.: 1) Usługa zindywidualizowana, w katalogu której do wyboru będzie: przygotowanie projektu graficznego prezentacji, wsparcia doradczego odnośnie marketingu internetowego i e-commerce, opracowanie szablonu postów na social media. Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 5
Haupteinstufung (cpv): 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen
Los: LOT-0006
Titel: Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Usługi ICT
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 30h/MŚP (w cyklu inkubacji). Łączny wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 30h x 12 MŚP = 360 h (opieka nad 12 MŚP) tj. w trzech cyklach inkubacji 1 080h (opieka nad 36 MŚP). Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących usługę ICT dla przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2 Minimalny zakres obowiązków ekspertów świadczących usługę ICT. 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi. 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 30 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę ICT obejmuje m.in.: 1) Usługa zindywidualizowana, w katalogu której do wyboru będą m.in. usługi w zakresie technologii teleinformatycznych, przygotowanie strony www, mockupu graficznego, aplikacji, landing page czy usługi dot. rozwiązań, algorytmów, ścieżki UX i UI. Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 6
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Los: LOT-0007
Titel: Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Mentoring
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 5h/MŚP (w cyklu inkubacji) Łączny wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 5h x 12 MŚP = 60 h (opieka nad 12 MŚP) tj. w trzech cyklach inkubacji 180 h (opieka nad 36 MŚP) Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów świadczących usługę mentoringu przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2 Minimalny zakres obowiązków ekspertów świadczących usługę mentoringu. 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi. 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 5 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę mentoringu obejmuje m.in.: 1) Usługa, podczas której ekspert udzieli wskazówek firmie w zakresie jej skutecznego rozwoju, poprawy wyników czy ogólnej efektywności biznesowej. Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 7
Los: LOT-0008
Titel: Usługa towarzysząca w procesie inkubacji – Wsparcie techniczne, technologiczne i inżynierskie w zakresie założeń i weryfikacji opracowywanego produktu
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 30h/MŚP (w cyklu inkubacji). Wymiar usługi w jednym cyklu inkubacji – 30h x 12 MŚP = 360 h (opieka nad 12 MŚP). Łączny wymiar usługi dla trzech cykli inkubacji 1 080 h (opieka nad 36 MŚP). Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących usługę wsparcia technicznego, technologicznego i inżynierskiego w zakresie założeń i weryfikacji opracowywanego produktu (MVP) dla przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2. 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi. 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 30 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę wsparcia technicznego, technologicznego i inżynierskiego w zakresie założeń i weryfikacji opracowywanego produktu (MVP) dla przedsiębiorstw obejmuje m.in.: 1) Udział w opracowaniu Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) w zakresie określenia wymagań technicznych, funkcjonalnych i jakościowych dla opracowywanego produktu lub MVP, z uwzględnieniem specyfiki branż wynikających z Inteligentnych Specjalizacji Warmii i Mazur. 2) Weryfikację i ocenę wykonanego MVP pod kątem zgodności z założeniami projektowymi, funkcjonalnością, jakością technologiczną, potencjałem wdrożeniowym oraz możliwością dalszego rozwoju. 3) Świadczenie usług programistycznych, technologicznych i inżynierskich, obejmujących projektowanie, implementację, integrację oraz optymalizację rozwiązań w obszarach m.in. ICT, automatyki, mechaniki, biotechnologii, przetwórstwa żywności i ekoinnowacji. 4) Testowanie systemów, aplikacji, prototypów i produktów (MVP), w tym prowadzenie testów funkcjonalnych, wydajnościowych, bezpieczeństwa, jakości materiałów oraz użyteczności i trwałości rozwiązań. 5) Doradztwo technologiczne i inżynierskie w zakresie doboru odpowiednich technologii, materiałów, procesów produkcyjnych, urządzeń lub metod wytwarzania, z uwzględnieniem zasad efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. 6) Wsparcie przy opracowaniu dokumentacji technicznej i technologicznej, w tym specyfikacji techniczno-funkcjonalnych, planów testów, kart materiałowych, raportów z weryfikacji oraz zaleceń optymalizacyjnych. 7) Analizę wykonalności technicznej i ekonomicznej proponowanych rozwiązań, w tym ocenę ryzyk technologicznych, kosztów produkcji, możliwości skalowania i dalszego rozwoju produktu. 8) Współpracę z zespołem przedsiębiorstwa w zakresie doprecyzowania założeń technicznych, dostosowania MVP do potrzeb rynku oraz możliwości wdrożeniowych w ramach inteligentnych specjalizacji regionu, takich jak: Drewno i meblarstwo, Woda–żywność–środowisko, Ekonomia wody, Zrównoważony rozwój technologiczny w przemyśle i ICT oraz Zdrowie, turystyka i jakość życia. 9) Weryfikację zgodności opracowywanego produktu lub rozwiązania z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, innowacyjności, efektywności surowcowej oraz celami zrównoważonego rozwoju regionu Warmii i Mazur. 10) Wsparcie merytoryczne i techniczne w zakresie przygotowania produktu do dalszej fazy rozwoju, testów wdrożeniowych lub komercjalizacji, z możliwością angażowania dodatkowych ekspertów branżowych w zależności od charakteru projektu (ICT, biotechnologia, przetwórstwo żywności, ekoinnowacje, zdrowie, turystyka, przemysł drzewny i meblarski). Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 8
Los: LOT-0009
Titel: Usługa w procesie akceleracji – Usługa rzecznika patentowego
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 20h/MŚP ( w okresie akceleracji). Wymiar usługi w jednym cyklu – 20h x 6 MŚP = 120 h (opieka nad 6 MŚP). Łączny wymiar usługi w trzech cyklach akceleracji 360 h (opieka nad 18 MŚP). Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach akceleracji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących usługę rzecznika patentowego dla przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2 Minimalny zakres obowiązków ekspertów świadczących usługę rzecznika patentowego; 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi; 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi; 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 20 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę rzecznika patentowego obejmuje m.in.: Doradztwo w zakresie ochrony własności przemysłowej i patentowej w zakresie: Identyfikacja elementów możliwych do ochrony – analiza działalności firmy pod kątem potencjalnych przedmiotów ochrony prawnej; Wstępna ocena zdolności patentowej – wsparcie w ocenie, czy dane rozwiązanie spełnia kryteria ochrony; Wybór odpowiedniej formy ochrony – doradztwo w zakresie doboru optymalnej ścieżki ochrony, także w kontekście kosztów i korzyści; Proces zgłoszeniowy – omówienie procedur zgłoszeniowych w Polsce (UPRP), a w razie potrzeby – również na poziomie unijnym (EUIPO, EPO) lub międzynarodowym (WIPO); Zarządzanie i komercjalizacja ochrony – wskazanie możliwości biznesowego wykorzystania praw ochronnych; Doradztwo w zakresie zabezpieczenia innowacji – sposoby ochrony know-how i informacji technicznych. Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 9
Los: LOT-0010
Titel: Usługa w procesie akceleracji – Usługa wzornictwa przemysłowego
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 30h/MŚP (w okresie akceleracji). Wymiar usługi w jednym cyklu – 30h x 6 MŚP = 180 h (opieka nad 6 MŚP). Łączny wymiar usługi w trzech cyklach akceleracji 540 h ( opieka nad 18 MŚP). Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach akceleracji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących usługę wzornictwa przemysłowego dla przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2 Minimalny zakres obowiązków ekspertów świadczących usługę wzornictwa przemysłowego; 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi; 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi; 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 30 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę wzornictwa przemysłowego obejmuje m.in.: 1) Zadania eksperta względem przedsiębiorstwa: a) Wypracowanie DNA marki w kontekście konkurencyjności produktów, usług poprzez wzornictwo/design. Opracowanie briefu wzorniczego. Wykonanie researchu oraz ustalenie, założeń technicznych, marketingowych i ogólnych produktu firmy. Opracowanie projektu koncepcyjnego z uwzględnieniem modyfikacji (szkice, modele). Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 10
Haupteinstufung (cpv): 79410000 Unternehmens- und Managementberatung
Los: LOT-0011
Titel: Usługa w procesie akceleracji – Usługa analizy rynku
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 30h/MŚP (w cyklu akceleracji) Wymiar usługi w jednym cyklu – 30h x 6 MŚP = 180 h (opieka nad 6 MŚP). Łączny wymiar usługi we wszystkich cyklach akceleracji 540 h (opieka nad 18 MŚP). Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach akceleracji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących usługę analizy rynku dla przedsiębiorstw, których zakres obowiązków określa ust. 2 Minimalny zakres obowiązków ekspertów świadczących usługę analizy rynku; 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi; 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi; 4) Czas poświęcony na wykonanie czynności i zadań wskazanych w ust. 2 planowany jest w wymiarze 30 godzin zegarowych w trakcie jednego cyklu inkubacji na jedno MŚP. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę analizy rynku obejmuje m.in.: 1) badanie rynku, odnajdowanie i ocenianie możliwości rynkowych, prowadzących do zaspokojenia potrzeb określonych odbiorców (nabywców) oraz dokładne ustalenie tych potrzeb, opracowywanie produktu oraz strategii jego dystrybucji, przygotowanie odpowiedniej strategii ceny i promocji, reklamę i informację o produkcie. Usługa obejmuje też zakup gotowych raportów, baz danych czy opracowań rynku. Usługa będzie opierała się na badaniach ilościowych (minimum 100 osobowa próba). Wsparcie w zakresie opracowania planu testów problemu i testów. Usługi realizowane będą w ramach dostępnych środków i limitu godzin przeznaczonych na zadanie w ścisłym porozumieniu Menagera inkubacji z wykonawcą usługi i inkubowanym przedsiębiorcą zgodnie z jego określonymi priorytetowymi potrzebami.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 11
Los: LOT-0012
Titel: Ocena ekspercka złożonych wniosków aplikacyjnych do projektu
Beschreibung: Usługa planowana w wymiarze do 48 ocenianych wniosków (założono, że liczba złożonych wniosków będzie ok. 4 razy większa niż liczba MŚP zakwalifikowanych do udziału w projekcie) – w cyklu inkubacji. Łączny wymiar usługi we wszystkich trzech cyklach – do 144 ocenianych wniosków. Realizacja usługi zaplanowana jest we wszystkich trzech cyklach inkubacji (2026; 2027 i 2028). 1. Minimalny zakres zadań przewidziany dla Wykonawcy obejmuje m.in.: 1) Zapewnienie w okresie realizacji Projektu ekspertów, świadczących usługę merytorycznej oceny eksperckiej złożonych wniosków aplikacyjnych do projektu, których zakres obowiązków określa ust. 2. 2) Raportowanie Zamawiającemu postępów prowadzonych usług zgodnie z jego wytycznymi. 3) Przedkładanie Zamawiającemu dokumentacji finansowej związanej z pracą ekspertów, potwierdzającej wykonanie usługi. 2. Minimalny zakres obowiązków każdego z ekspertów świadczących usługę oceny eksperckiej złożonych wniosków aplikacyjnych do projektu obejmuje m.in.: Dokonanie oceny merytorycznej złożonego wniosku aplikacyjnego z uwzględnieniem m.in.: oryginalności/innowacyjności produktu/usługi, potencjału rynkowego, potencjału ekonomicznego i zasobów kadrowych.
Interne Kennung: CZEŚĆ NR 12