2. Verfahren
Verfahren
Titel: PIT Preventie met gezag.
Beschreibung: Om te voorkomen dat kinderen, jongeren en jongvolwassenen de (georganiseerde en ondermijnende) criminaliteit ingaan of hier verder in afglijden zet het kabinet fors in op preventie. Dit doet het kabinet door het beschikbaar stellen van middelen voor de preventieve aanpak van jeugdcriminaliteit. Het gaat hier om de SPUK Preventie met Gezag. Hiermee geeft het kabinet vorm aan een domein overstijgende en gebiedsgerichte aanpak ‘Preventie met Gezag’. Uitvoeringsprogramma Rotterdam Het programma Preventie met Gezag in Rotterdam komt tot uiting in het Uitvoeringsprogramma (rotterdam.nl/preventie-met-gezag). In Rotterdam komen, in bepaalde gebieden en wijken, jongeren te vaak in aanraking met criminaliteit. We zien meer gevallen van ernstige vormen van criminaliteit, zoals drugshandel, High Impact Crime (HIC), excessief geweld en wapenbezit. Aanleiding Preventief Interventieteam Op de Rotterdamse basisscholen zien de leerkrachten (en schoolmaatschappelijk werkers) momenteel Kinderen met langdurig fysieke agressie, verbale agressie en/of gezagsondermijnend gedrag. Dit gedrag vormt een belangrijke risicofactor voor het overgaan tot crimineel gedrag. Het huidige ondersteunings- en hulpaanbod biedt nog onvoldoende antwoord voor deze Kinderen. Het gaat om Kinderen (uit gezinnen) die moeizaam te bereiken zijn met het bestaande aanbod (o.a. door wantrouwen jegens de overheid of hulpverleningsinstanties, of door de overtuiging dat men de situatie binnen het eigen netwerk op zou moeten lossen). Om deze Kinderen zo goed mogelijk te helpen is langdurige begeleiding noodzakelijk en dient duidelijk zicht te zijn op de oorzaken van het grensoverschrijdende of agressieve gedrag. Om de ontwikkeling van het kind zo goed mogelijk te stimuleren is geen inzet nodig op symptoombestrijding, maar op het aanpakken van de oorzaken bij het kind, maar ook binnen het gezin en op school. De aanpak van het PIT, zoals sinds enkele jaren uitgevoerd in verschillende andere gemeenten dan Rotterdam, sluit aan op de hiervoor beschreven Doelgroep en gewenste werkwijze. Na een uitgebreide verkenning van deze PIT-aanpak, is besloten de aanpak in Rotterdam uit te voeren in een driejarige pilotvorm. De Aanbestedende Dienst wil graag een partij contracteren met een team dat in staat is minimaal veertig (40) trajecten conform de beschrijving van de PIT-aanpak uit te voeren gedurende de pilotperiode. Het Preventief Interventieteam (PIT) is nieuw in Rotterdam. Middels de pilot wil de gemeente ervaren en leren hoe het is om het PIT in Rotterdam uit te voeren.
Interne Kennung: 9-D-25725-24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: SAS procedure.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens, 85310000 Dienstleistungen des Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0000