2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa A Obsługa kursów liniowych dla Regionu Logistyki Południe (Kraków) - 4 części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie Usługi A – polegającej na przewożeniu Przesyłek pocztowych. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. 2. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć na rzecz Zamawiającego Usługę A, polegającą na przewożeniu Przesyłek towarowych, których zawartość mogą stanowić Przesyłki SENT lub towary niebezpieczne w rozumieniu art. 2 pkt 4) ustawy dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie materiałów niebezpiecznych, dopuszczone do przewozu na warunkach określonych w Regulaminach świadczenia usług. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. 3. W ramach świadczenia Usługi A, w przypadku gdy Miejscem podstawienia nie jest jednostka organizacyjna Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do załadowania / wyładowania Przesyłek towarowych dokonując sprawdzenia zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 4. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 części w zależności od relacji kursu.
Vorherige Bekanntmachung: 20071-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60160000 Postbeförderung auf der Straße
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa A Obsługa kursów liniowych dla Regionu Logistyki Południe (Kraków) - 4 części - część nr 1 (relacja: WER Rudna Mała-DOPL Rudna Mała-WER Pruszcz Gdański/WER Pruszcz Gdański-DOPL Rudna Mała-WER Rudna Mała)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie Usługi A – polegającej na przewożeniu Przesyłek pocztowych. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. 2. Zadanie / Numer części - 1 Nr kursu – 23162/16232 Relacja WER Rudna Mała-DOPL Rudna Mała-WER Pruszcz Gdański/ WER Pruszcz Gdański-DOPL Rudna Mała-WER Rudna Mała Kategoria pojazdu – IVb Dni wymiany - odpowiednio: zw sb i dśw - z wyjątkiem sobót oraz dni świątecznych ilość kursów w umowie - 502 Ilość km w kursie - 1 236 Wolumen dla zamówienia podstawowego (głównego) Maksymalna Łączna długość kursów w km (z prawem opcji) - 310236 Minimalna łączna długość kursów w km - 200 288 Liczba kilometrów objęta tzw. prawem opcji - 109 948 Łączna długość Kursów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4, nie przekroczy dla zadania nr 1 – 234 784 km. Minimalna łączna długość Kursów, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4, wynosi dla zadania nr 1 – 200 288 km. Harmonogram realizacji Usługi A, w tym długość Kursów realizowanych w prawie opcji, może zostać zmieniona na podstawie postanowień § 16 ust. 4 projektu umowy. Minimalna łączna długość Kursów, może zostać zwiększona na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego o nie więcej niż dla zadania nr 1 – 109 948 kilometrów (prawo opcji). Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, jeżeli łączna długość kursów wykonanych przez Wykonawcę po upływie dla zadania nr 1 – 8 miesięcy od dnia rozpoczęcia świadczenia Usługi A (§ 3 ust. 1) przekroczy zadania nr 1 – 200 288 km. Zamawiający przesyła Wykonawcy nie później niż miesiąc przed dniem, w którym upływa okres świadczenia Usługi A określony w § 3 ust. 2, listem elektronicznym przesłanym na adres wskazany w § 19 ust. 6 powiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca powinien zostać powiadomiony na nie mniej niż 30 dni przed skorzystaniem przez Zamawiającego z prawa opcji. Zamawiający może powiadomić Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji raz lub wiele razy. Niepowiadomienie Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji w ww. terminie oznacza, że Zamawiający nie będzie korzystał z prawa opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a nie skorzystanie z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 3. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia Usługi A przy wykorzystywaniu pojazdów spełniających wymagania określone w załączniku nr 5 do umowy „Parametry techniczno-użytkowe pojazdów”. 4. W oparciu o posiadane doświadczenie Zamawiający szacuje, że do prawidłowej realizacji Usługi A niezbędne jest posiadanie co najmniej 2 samochodów dla każdej z części. 5. Szczegółowy opis realizacji usługi A opisano w „Harmonogramie realizacji usługi A” stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy - odpowiednio dla każdej z części. 6. Szczegółowe zasady realizacji przedmiotu zamówienia, zostały określone w projekcie umowy. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Każde z zamówień częściowych będzie oceniane odrębnie, według kryterium podanego w SWZ. 8. Stosownie do art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320), osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 9. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy, przy czym nie może powierzyć podwykonawcy wykonania zamówienia w całości. 10. Dodatkowe informacje: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 388 ust.2) pkt c) ustawy Pzp, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnie z przedmiotem zamówienia podstawowego. Warunki na jakich zostaną udzielone ww. zamówienia z wolnej ręki: 1) Wolumen zamówienia: Zadanie / Numer części - 1 Nr kursu – 23162/16232 Relacja WER Rudna Mała-DOPL Rudna Mała-WER Pruszcz Gdański/ WER Pruszcz Gdański-DOPL Rudna Mała-WER Rudna Mała Kategoria pojazdu – IVb Dni wymiany- zw sb i dśw - z wyjątkiem sobót oraz dni świątecznych ilość kursów w umowie - 250 Ilość km w kursie - 1 236 Wolumen dla zamówienia uzupełniającego: Maksymalna Łączna długość kursów w km (z prawem opcji) - 154500 Minimalna łączna długość kursów w km - 99 745 Liczba kilometrów objęta tzw. prawem opcji - 54 755 2) Wzór umowy zostanie przekazany Wykonawcy wraz z zaproszeniem do negocjacji, 3) Kary umowne będą przewidziane w takich samych przypadkach jak w umowie zawartej w postępowaniu na zamówienie podstawowe, 4) Obowiązki Wykonawcy i Zamawiającego będą uregulowane na zasadach analogicznych do umowy zawartej w postępowaniu na zamówienie podstawowe. 5) Okres zamówienia: maksymalnie do 6 miesięcy. 6) Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji na takich samych zasadach jak w umowie zawartej w postępowaniu na zamówienie podstawowe. 7) W oparciu o posiadane doświadczenie Zamawiający szacuje, że do prawidłowej realizacji Usługi A niezbędne jest posiadanie co najmniej 2 samochodów dla każdej z części.
Interne Kennung: CZ.26.830.2024-1