2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa sprzętu medycznego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa sprzętu medycznego” w ramach Projektu pn. "Stworzenie Świętokrzyskiego Centrum Geriatrii jako ponadregionalnego unikatowego dla południowo-wschodniej Polski interdyscyplinarnego ośrodka klinicznego dla pacjentów z wielochorobowością wieku podeszłego"; współfinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności - Komponent D Inwestycja D4.1.1.” 2. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH – Do No Signifi-cant Harm), zgodnie z art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. Zasada ta obowiązuje w związku z finansowaniem zamówienia w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Zasada DNSH oznacza, że na żadnym etapie realizacji zamówienia – od produkcji, przez dostawę, użytkowanie, aż po ewentualną utylizację – nie może dojść do poważnej szkody dla celów środowiskowych UE, tj.: 1. Łagodzenie zmian klimatu, 2. Przystosowanie do zmian klimatu, 3. Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi i morskimi, 4. Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), 5. Za-pobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrola, 6. Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów 3. Do zakresu przedmiotu zamówienia wchodzi dostawa, montaż wraz z wymaganymi instalacjami (ewentualnym dostosowaniem pomieszczenia, jeżeli zajdzie taka potrzeba) wraz z uruchomieniem i przeszkoleniem pracowników Zamawiającego. 4. Oferowany przez Wykonawcę towar musi: a) Posiadać ważne dokumenty pozwalające na dopuszczenie do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami odpowiednio obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych i sposobem klasyfikowania na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych - jeżeli dotyczy danego urządzenia. b) spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w szczególności warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia - załączniki z wymaganymi parametrami technicznymi. c) być fabrycznie nowy, w pełni sprawny, nie regenerowany, nie wersja demo. d) być wyprodukowany minimum w 2025 roku, e) odpowiadać standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia, f) być wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych, fizycznych i prawnych, g) nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich. 5. Oferowany Przedmiot Zamówienia musi być kompletny ze wszystkimi podzespołami, częściami i materiałami niezbędnymi do uruchomienia i użytkowania. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi Zamawiającego. 6. Opis zaoferowanego produktu nie powinien budzić żadnej wątpliwości Zamawiającego. Z opisu winno wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia jest o takich samych parametrach, jakie wymaga Zamawiający lub lepszych, poprzez dokładne wskazanie parametrów zaoferowanego sprzętu. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają niniejsza SWZ oraz: - Załącznik nr 2 – Parametry techniczne wymagane – Pakiety od nr 1 do nr 6, - Załącznik nr 3 – Formularz asortymentowo cenowy – Pakiety od nr 1 do nr 6, - załącznik nr 4 – Projekt umowy. 8. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści niniejszej SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: DZPIZ-380-3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet numer 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załączniki numer 2, 3, 4 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet numer 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet numer 2
Interne Kennung: Pakiet numer 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet numer 3
Interne Kennung: Pakiet numer 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet numer 4
Interne Kennung: Pakiet numer 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet numer 5
Interne Kennung: Pakiet numer 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet numer 6
Interne Kennung: Pakiet numer 6