138676-2026 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – NZP.272.14.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Dostawa i wdrożenie systemu do digitalizacji dokumentacji dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 216 000 Euro.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNZP.272.14.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Dostawa i wdrożenie systemu do digitalizacji dokumentacji dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 216 000 Euro.
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu do digitalizacji dokumentacji Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Opisie przedmiotu zamówienia oraz warunki gwarancji” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 8. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach projektu pn: „Rozwój usług cyfrowych w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi”. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Interne KennungNZP.272.14.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadań: - „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych szpitala”, - „Digitalizacja dokumentacji medycznej”. W świetle powyższego Zamawiający zdecydował się zastosować art.138ust.2pkt2Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. „Dostawa i wdrożenie systemu do digitalizacji dokumentacji” w ramach realizacji projektu „Rozwój usług cyfrowych w WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi” skrócił termin składania ofert do15dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE. Ww. zadanie jest objęte dotacją pochodzącą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), na podstawie wyników naboru nr KPOD.07.03-IP.10-001/25w ramach inwestycji D1.1.2„Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z warunkami otrzymania dotacji Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia do dn.31.05.26r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych dotacją i ich prawidłowego rozliczenia. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenia Zamawiającego dotyczące realizacji podobnych zamówień oraz obecnie obowiązujące realia rynkowe Zamawiający uważa, że nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia, gdyż wiązałoby to się ze zmianami dotyczącym charakterystyki przedmiotu zamówienia, a to mogłoby wpłynąć na konkurencyjność ofert, a w skrajnym przypadku doprowadzić do braku ofert i do unieważnienia postępowania. Brak realizacji zamówienia w terminie do31.05.26r. uznane będzie przez MZ za wydatek niekwalifikowany i niewykonanie zakresu rzeczowego dotacji, co z kolei narazi Zamawiającego na niekorzystne skutki finansowe i organizacyjne. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art.138ust.2pkt2uPzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert do15dni. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż15dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia, specyfikę związaną z rynkiem ochrony zdrowia, wysoką specjalizację oraz profesjonalizm podmiotów działających w tym obszarze, zdaniem Zamawiającego, skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Mając powyższe na względzie, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art.138ust.2pkt.2uPzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 30216100 Optische Leser, 30231300 Bildschirme, 30237450 Grafiktabletts
5. Los
LosLOT-0004