138909-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I: Budowa, przebudowa i rozbudowa parkingów typu P&R na terenie Gminy Zaleszany
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I: Budowa, przebudowa i rozbudowa parkingów typu P&R na terenie Gminy Zaleszany
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w związku z realizacją projektu pn. „Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I: Budowa, przebudowa i rozbudowa parkingów typu P&R na terenie Gminy Zaleszany” zgodnie z dokumentacją projektową i PFU, stanowiącymi załączniki do SWZ. 2. Zamówienie jest dofinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu Nr FEPW.03.01-IP.01-0007/23 „Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. Priorytet FEPW.03 Zrównoważona mobilność miejska, Działanie FEPW.03.01 Zrównoważona mobilność miejska. 3. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, na podstawie której możliwa będzie realizacja budowy zarówno pod względem formalno-prawnym, jak i technicznym oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z tą dokumentacją w formule zaprojektuj i wybuduj – dotyczy zadania nr 1 i 3. Zadanie nr 2 dotyczy wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do niniejszej SWZ. 4. Przedmiotem zamówienia dla części (zadania) nr 1 i 3 jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj”, tj. zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych, wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, decyzji o warunkach zabudowy, decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia budowy z projektem budowlanym, jak i wszelkich prac budowlano-montażowych na podstawie robót opisanych w Programach Funkcjonalno-Użytkowych (PFU) i w dokumentacji projektowej oraz w nich niewymienionych a koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia. 5. Przedmiotem zamówienia dla części (zadania) nr 2 jest wykonanie robót budowlanych – wszelkich prac budowlano-montażowych na podstawie robót opisanych w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do niniejszego SWZ. 6. Zamówienie będzie realizowane w trzech częściach. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: 1) Część I – Budowa Miejsca Odpoczynku Rowerzystów wraz z przebudową infrastruktury drogowej i podziemnej na działkach ew. nr 1413/98; 1413/99; 1413/100; 1413/101; 1413/102; 1413/103 w miejscowości Agatówka w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I” w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”; 2) Część II – Budowa Miejsca Odpoczynku Rowerzystów na działkach ew. nr 1693/13; 1584 w miejscowości Turbia w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I”; 3) Część III – Budowa Miejsc Odpoczynku Rowerzystów, peronu autobusowego oraz przebudowa ul. Kościelnej na dz. ew. nr 316/1; 317/3; 360/1; 361 w miejscowości Zaleszany w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I” w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11 do SWZ oraz: 1) Dla zadania nr 1: załącznik nr 12 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy; 2) Dla zadania nr 2: załączniki nr 13 do SWZ – Dokumentacja projektowa: dokumentacja techniczna do zgłoszenia, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiar robót (ma charakter pomocniczy) oraz zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę; 3) Dla zadania nr 3: załącznik nr 14 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy.
Interne Kennung: GKM.272.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 34928472 Wegweiser, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 45233293 Installation von Straßenmobiliar, 45213315 Bau von überdachten Bushaltestellen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232460 Sanitäre Anlagen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa Miejsca Odpoczynku Rowerzystów wraz z przebudową infrastruktury drogowej i podziemnej na działkach ew. nr 1413/98; 1413/99; 1413/100; 1413/101; 1413/102; 1413/103 w miejscowości Agatówka w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I” w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”
Beschreibung: 1. Część I – Budowa Miejsca Odpoczynku Rowerzystów wraz z przebudową infrastruktury drogowej i podziemnej na działkach ew. nr 1413/98; 1413/99; 1413/100; 1413/101; 1413/102; 1413/103 w miejscowości Agatówka w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I” w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”: a) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej i na tej podstawie wykonanie robót budowlanych związanych z budową Miejsca Odpoczynku Rowerzystów wraz z przebudową infrastruktury drogowej i podziemnej. b) W ramach dokumentacji projektowej należy uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę (lub zgłoszenia wykonania robót budowlanych) oraz wszelkie inne decyzje administracyjne, w tym w razie konieczności –decyzję o warunkach zabudowy, uzgodnienia, pozwolenia i opinie niezbędne do zrealizowania zadania inwestycyjnego. c) Zakres robót budowlanych, charakterystyczne parametry określające zakres robót budowlanych, ogólne właściwości funkcjonalno-użytkowe są zawarte w Programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ. d) Projektowana przebudowa i rozbudowa będzie polegać na wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni wraz z podbudową, miejsc postojowych, ciągów pieszych, odwodnienia oraz oświetlenia ulicznego. W ramach zadania przewidziano również przebudowę skrzyżowań z innymi drogami oraz nasadzenia kompensacyjne drzew w pasie drogowym ww. dróg. e) Zakres prac obejmuje w szczególności: - wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni na jezdni, ciągach pieszych, miejscach parkingowych oraz innych terenach utwardzonych; - wykonanie wiat przystankowych, wiat rowerowych, oraz wiat służących jako miejsca odpoczynku rowerzystów; - instalacje elementów małej architektury, np. ławki, stojaki dla rowerów; - budowa odwodnienia terenów utwardzonych; - wykonanie oznakowania drogowego; - niezbędne rozbiórki obiektów i nawierzchni; - wykonanie zieleni – trawników, nasadzeń drzew i innej roślinności; - wykonanie oświetlenia przedmiotowych terenów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11 do SWZ oraz załącznik nr 12 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy.
Interne Kennung: GKM.272.3.2025 - zadanie 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45100000 Baureifmachung, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 34928472 Wegweiser, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 45213315 Bau von überdachten Bushaltestellen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232460 Sanitäre Anlagen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Los: LOT-0002
Titel: Budowa Miejsca Odpoczynku Rowerzystów na działkach ew. nr 1693/13; 1584 w miejscowości Turbia w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I”
Beschreibung: 1. Cześć II – Budowa Miejsca Odpoczynku Rowerzystów na działkach ew. nr 1693/13; 1584 w miejscowości Turbia w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I”: a) Zadanie obejmuje budowę MOR w miejscowości Turbia, zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 13 do SWZ. b) Podstawowe parametry projektowanych elementów: - wymiary miejsc postojowych: 2,50 x 5,00 m, 3,60 x 5,00 m – miejsce dla osób niepełnosprawnych; - szerokość drogi dla pieszych – 1,80 m (miejscowe zawężenia i poszerzenia); - rodzaj obramowania – krawężniki i obrzeża betonowe; - powierzchnia z betonowej kostki brukowej bezfazowej: droga dla pieszych: 110 m2, miejsca postojowe: 43 m2, teren utwardzony: 72 m2; - powierzchnia terenów zielonych: 271 m2. c) Ukształtowanie wysokościowe: - ukształtowanie poprzeczne miejsc postojowych: spadek jednostronny 2% w kierunku zaniżenia z kostki brukowej; - ukształtowanie poprzeczne drogi dla pieszych i terenu utwardzonego: spadek jednostronny 2% w kierunku terenu zielonego.. d) Zakres prac obejmuje: - zdjęcie warstwy humusu, - wykonanie warstwy z kostki brukowej betonowej bezfazowej (droga dla pieszych, teren utwardzony, miejsca postojowe), - wykonanie podsypki cementowo-piaskowej (droga dla pieszych, teren utwardzony, miejsca postojowe), - wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie fr. 0-31,5 mm (droga dla pieszych, teren utwardzony, miejsca postojowe), - ustawienie krawężników i obrzeży betonowych, - wykonanie zaniżenia z kostki brukowej, - wykonanie zadaszonej wiaty z ławkami i stolikiem (MOR), - wykonanie wiaty dla rowerów, - montaż elementów małej architektury – ławek z oparciem, - instalację latarni ulicznych, - wykonanie zieleni – trawników, nasadzeń drzew. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11 do SWZ oraz załącznik nr 13 do SWZ – Dokumentacja projektowa: dokumentacja techniczna do zgłoszenia, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiar robót (ma charakter pomocniczy) oraz zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę.
Interne Kennung: GKM.272.3.2025 - zadanie 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233293 Installation von Straßenmobiliar, 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 34928472 Wegweiser, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 45213315 Bau von überdachten Bushaltestellen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
Los: LOT-0003
Titel: Budowa Miejsc Odpoczynku Rowerzystów, peronu autobusowego oraz przebudowa ul. Kościelnej na dz. ew. nr 316/1; 317/3; 360/1; 361 w miejscowości Zaleszany w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I” w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”
Beschreibung: 1. Cześć III – Budowa Miejsc Odpoczynku Rowerzystów, peronu autobusowego oraz przebudowa ul. Kościelnej na dz. ew. nr 316/1; 317/3; 360/1; 361; w miejscowości Zaleszany w ramach zadania pn. „Mobilny MOF Stalowej Woli – Etap I” w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”: a) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej i na tej podstawie wykonanie robót budowlanych związanych z budową Miejsca Odpoczynku Rowerzystów, budową peronu autobusowego, przebudową drogi gminnej – ul. Kościelnej oraz przebudową lub zabezpieczeniem infrastruktury technicznej w obszarze opracowania. b) W ramach dokumentacji projektowej należy uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę (lub zgłoszenie wykonania robót budowlanych) oraz wszelkie inne decyzje administracyjne, w tym w razie konieczności – decyzję o warunkach zabudowy, uzgodnienia, pozwolenia i opinie niezbędne do zrealizowania zadania inwestycyjnego. c) Ogólny, wstępny zakres wykonywania robót budowlanych, charakterystyczne parametry określające zakres robot budowlanych, ogólne właściwości funkcjonalno-użytkowe są zawarte w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 14 do SWZ. d) Projektowana budowa i przebudowa będzie polegać na wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni wraz z podbudową – jezdni, miejsc postojowych, peronu autobusowego, ciągów pieszych oraz dróg manewrowych. Zadanie obejmuje również budowę odwodnienia oraz oświetlenia ulicznego. W ramach zadania przewidziano wykonanie zagospodarowania terenów zielonych znajdujących się w obszarze opracowania. e) Zakres prac obejmuje w szczególności: - wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni na jezdni, ciągach pieszych, miejscach parkingowych oraz innych terenach utwardzonych; - wykonanie wiat przystankowych, wiat rowerowych, oraz wiat służących jako miejsca odpoczynku rowerzystów; - instalacje elementów małej architektury, np. ławki, stojaki dla rowerów, kosze na śmiecie; - budowa odwodnienia terenów utwardzonych; - wykonanie oznakowania drogowego; - niezbędne rozbiórki obiektów i nawierzchni; - wykonanie zieleni – trawników, nasadzeń drzew i innej roślinności; -wykonanie oświetlenia przedmiotowych terenów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 11 do SWZ oraz załącznik nr 14 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy.
Interne Kennung: GKM.272.3.2025 - zadanie 3