2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamościu.
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamościu. 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Zamość, zwanego w dalszej części SWZ „samochodem” „pojazdem” lub „przedmiotem zamówienia”. 2) Miejscem dostawy, wydania i odbioru końcowego pojazdu będzie siedziba Zamawiającego: Urząd Gminy w Troszynie, ul. Juliusza Słowackiego 13, 07-405 Troszyn. 3) Przedmiot zamówienia obejmuje: a. dostawę fabrycznie nowego, nienoszącego śladów użytkowania, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 r. średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 kategorii 2 (uterenowiony) wraz z wyposażeniem, b. przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie prawidłowej obsługi dostarczonego pojazdu oraz sprzętu. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja techniczna, stanowiąca załącznik nr 1a do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 10 do SWZ. UWAGA: Wypełnioną specyfikację techniczną, stanowiącą załącznik nr 1 a do SWZ należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym i załączyć do oferty. Specyfikacja techniczna nie podlega uzupełnieniu. 5) Określone w załączniku Nr 1a do SWZ wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach, które winny zostać opisane przez Wykonawcę w załączniku nr 1a do SWZ. 6) Pojazd musi być oznakowany zgodnie z Zarządzeniem Nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP poz. 3 z późń. zm.). Dodatkowo Wykonawca umieści: - na obu drzwiach kabiny napisy „OSP Zamość”, - oznakowanie wymagane zapisami umowy o dofinansowanie niniejszego zadania. Dane dotyczące oznaczenia zostaną przekazane w trakcie realizacji umowy. 7) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na : - podwozie samochodu – na okres min. 24 miesiące, - zabudowę – na okres min. 24 miesiące, - sprzęt i wyposażenie wbudowane lub przenośne – na okres min. 24 miesiące. 2. Wszystkie nazwy własne materiałów i urządzeń użyte w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zawartym w specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik nr 1a do SWZ są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów, źródła lub szczególnego procesu , który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, należy je traktować jako propozycje. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do opisanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i jakościowych. Ponadto zamienne materiały lub urządzenia przyjęte do wyceny: winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 3.W przypadku odniesienia się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 4. Opis przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich osób (art. 100 ust. 1 Pzp): Nie dotyczy
Vorherige Bekanntmachung: 789028-2024
Interne Kennung: UG.271.15.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamościu. 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Zamość, zwanego w dalszej części SWZ „samochodem” „pojazdem” lub „przedmiotem zamówienia”. 2) Miejscem dostawy, wydania i odbioru końcowego pojazdu będzie siedziba Zamawiającego: Urząd Gminy w Troszynie, ul. Juliusza Słowackiego 13, 07-405 Troszyn. 3) Przedmiot zamówienia obejmuje: a. dostawę fabrycznie nowego, nienoszącego śladów użytkowania, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 r. średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 kategorii 2 (uterenowiony) wraz z wyposażeniem, b. przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie prawidłowej obsługi dostarczonego pojazdu oraz sprzętu. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja techniczna, stanowiąca załącznik nr 1a do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 10 do SWZ. UWAGA: Wypełnioną specyfikację techniczną, stanowiącą załącznik nr 1 a do SWZ należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym i załączyć do oferty. Specyfikacja techniczna nie podlega uzupełnieniu. 5) Określone w załączniku Nr 1a do SWZ wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach, które winny zostać opisane przez Wykonawcę w załączniku nr 1a do SWZ. 6) Pojazd musi być oznakowany zgodnie z Zarządzeniem Nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP poz. 3 z późń. zm.). Dodatkowo Wykonawca umieści: - na obu drzwiach kabiny napisy „OSP Zamość”, - oznakowanie wymagane zapisami umowy o dofinansowanie niniejszego zadania. Dane dotyczące oznaczenia zostaną przekazane w trakcie realizacji umowy. 7) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na: - podwozie samochodu – na okres min. 24 miesiące, - zabudowę – na okres min. 24 miesiące, - sprzęt i wyposażenie wbudowane lub przenośne – na okres min. 24 miesiące. 2. Wszystkie nazwy własne materiałów i urządzeń użyte w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zawartym w specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik nr 1a do SWZ są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów, źródła lub szczególnego procesu , który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, należy je traktować jako propozycje. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do opisanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i jakościowych. Ponadto zamienne materiały lub urządzenia przyjęte do wyceny: winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 3.W przypadku odniesienia się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 4. Opis przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich osób (art. 100 ust. 1 Pzp): Nie dotyczy