13920-2026 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten – "Budowa zespołu ośmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Farnej w Śremie"
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Budowa zespołu ośmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Farnej w Śremie"
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie zespołu ośmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu oraz wykonaniem towarzyszącej im infrastruktury technicznej obejmującej instalacje wewnętrzne i zewnętrzne niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania wszystkich budynków "pod klucz" tj. ściany pomalowane na biało lub wyłożone płytkami w zależności od pomieszczeń, podłogi wyłożone panelami podłogowymi/płytkami, łazienka wyposażona w kabinę prysznicową, wc, umywalkę, aneks kuchenny wyposażony w zlewozmywak, kuchenkę elektryczną 4-palnikową z piekarnikiem, oświetlenie zakończone oprawką, zamontowane gniazda/włączniki elektryczne, grzejniki drabinkowe w łazienkach), ogrzewanie (opomiarowane ciepłomierzem), zamontowana wewnętrzna stolarka drzwiowa, parapety okienne. Szczegóły konstrukcyjne, architektoniczne, instalacyjne, przyłączeniowe, wykończenia, wyposażenia budynków i mieszkań, zagospodarowania terenu określone zostały w Dokumentacji Projektowej stanowiącej załącznik nr 2 OPZ. Obiekty budowlane są planowane do realizacji w Śremie, pow. śremski, przy ul. Farnej, na działce o nr ewid. 16/9, obręb nr 07. Miejsce realizacji: Śrem ul. Farna Przedmiotem zamówienia są powtarzalne budynki mieszkalne wielorodzinne w dwóch typach, czterokondygnacyjne, niepodpiwniczone, kryte dachami płaskimi o spadkach ukształtowanych do wewnątrz. W budynkach zaplanowano odpowiednio po 15 oraz 30 lokali mieszkalnych. W ramach zagospodarowania terenu zaprojektowano układ dróg wewnętrznych ze stanowiskami postojowymi, chodniki i dojścia piesze, miejsca gromadzenia odpadów, wiaty rowerowe, miejsca rekreacji i małą architekturę. Zaprojektowano również pełną infrastrukturę techniczną niezbędną do obsługi osiedla. Budynki mieszkalne planuje się wyposażyć w instalacje: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektryczną i teletechniczną, odgromową, a także instalację grzewczą oraz instalację pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, tj. paneli fotowoltaicznych montowanych na dachu oraz turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu. Instalacja grzewcza w budynkach zrealizowana zostanie w systemie hybrydowym wykorzystującym dwa źródła ciepła. Podstawowym źródłem będzie instalacja gruntowych pomp ciepła, natomiast dodatkowo, każdy budynek wyposażony będzie w wymiennik ciepła z osiedlowej, lokalnej instalacji ciepłowniczej. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa. Przedmiar robót, w zakresie obmiarów, ze względu na ryczałtowy charakter umowy należy traktować wyłącznie pomocniczo. Zamawiający zastrzega, że dokumentacja ta stanowi informację pomocniczą, nie stanowi podstaw do ewentualnych roszczeń wobec Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w ofercie wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy w tym koszty robót przygotowawczych oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem, a przedmiarem robót, pierwszeństwo mają zapisy projektu budowlanego. Wykonawca nie może ograniczać zakresu robót do wykonania wynikającego z projektu. Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z "Opinią geotechniczną wraz z dokumentacją badań podłoża gruntowego" dla określenia warunków geotechnicznych podłoża projektowanych budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na dz. nr ew. 16/6 i 16/7 (ob. Śrem) przy ul. Farnej w Śremie gm. Śrem, pow. śremski, woj. Wielkopolskie (działka nr 16/7 została podzielona na dz. 16/8 i 16/9). Zamawiający informuje, że wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania zezwolenia na zajęcia pasa drogowego oraz wkalkulowania w cenę oferty koszty zajęcia pasa drogowego na czas realizacji robót. Opis przedmiotu zamówienia jest zgodny z opisami zawartymi w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do SWZ. Uwaga!! Wykonawca musi uwzględnić w cenie oferty, konieczność uzgadniania terminów wykonania robót zewnętrznych w zakresie ewentualnego przyłączenia instalacji z kotłowni wodorowo-tlenowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, która jest planowana na działce o nr ew. 16/8 i 16/6 oraz koszty uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) został określony w Dokumentacji Projektowej (należy wykonać cały zakres robót określonych w Dokumentacji Projektowej bez ograniczania zakresu robót) i STWiORB stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób tj. pracowników fizycznych pracujących pod nadzorem kierownika robót budowlanych wykonujących następujące kategorie czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia tj. wykonywanie robót ogólnobudowlanych, montażowych, wykończeniowych, instalacyjnych, obsługa sprzętu budowlanego jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025.277 z późn. zm.). Wymagania dotyczące zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone we wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Pozostałe wymagania określono w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung482611-2025
Interne KennungKW/83/06/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie zespołu ośmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu oraz wykonaniem towarzyszącej im infrastruktury technicznej obejmującej instalacje wewnętrzne i zewnętrzne niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania wszystkich budynków "pod klucz" tj. ściany pomalowane na biało lub wyłożone płytkami w zależności od pomieszczeń, podłogi wyłożone panelami podłogowymi/płytkami, łazienka wyposażona w kabinę prysznicową, wc, umywalkę, aneks kuchenny wyposażony w zlewozmywak, kuchenkę elektryczną 4-palnikową z piekarnikiem, oświetlenie zakończone oprawką, zamontowane gniazda/włączniki elektryczne, grzejniki drabinkowe w łazienkach), ogrzewanie (opomiarowane ciepłomierzem), zamontowana wewnętrzna stolarka drzwiowa, parapety okienne. Szczegóły konstrukcyjne, architektoniczne, instalacyjne, przyłączeniowe, wykończenia, wyposażenia budynków i mieszkań, zagospodarowania terenu określone zostały w Dokumentacji Projektowej stanowiącej załącznik nr 2 OPZ. Obiekty budowlane są planowane do realizacji w Śremie, pow. śremski, przy ul. Farnej, na działce o nr ewid. 16/9, obręb nr 07. Miejsce realizacji: Śrem ul. Farna Przedmiotem zamówienia są powtarzalne budynki mieszkalne wielorodzinne w dwóch typach, czterokondygnacyjne, niepodpiwniczone, kryte dachami płaskimi o spadkach ukształtowanych do wewnątrz. W budynkach zaplanowano odpowiednio po 15 oraz 30 lokali mieszkalnych. W ramach zagospodarowania terenu zaprojektowano układ dróg wewnętrznych ze stanowiskami postojowymi, chodniki i dojścia piesze, miejsca gromadzenia odpadów, wiaty rowerowe, miejsca rekreacji i małą architekturę. Zaprojektowano również pełną infrastrukturę techniczną niezbędną do obsługi osiedla. Budynki mieszkalne planuje się wyposażyć w instalacje: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektryczną i teletechniczną, odgromową, a także instalację grzewczą oraz instalację pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, tj. paneli fotowoltaicznych montowanych na dachu oraz turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu. Instalacja grzewcza w budynkach zrealizowana zostanie w systemie hybrydowym wykorzystującym dwa źródła ciepła. Podstawowym źródłem będzie instalacja gruntowych pomp ciepła, natomiast dodatkowo, każdy budynek wyposażony będzie w wymiennik ciepła z osiedlowej, lokalnej instalacji ciepłowniczej. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa. Przedmiar robót, w zakresie obmiarów, ze względu na ryczałtowy charakter umowy należy traktować wyłącznie pomocniczo. Zamawiający zastrzega, że dokumentacja ta stanowi informację pomocniczą, nie stanowi podstaw do ewentualnych roszczeń wobec Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w ofercie wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy w tym koszty robót przygotowawczych oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem, a przedmiarem robót, pierwszeństwo mają zapisy projektu budowlanego. Wykonawca nie może ograniczać zakresu robót do wykonania wynikającego z projektu. Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z "Opinią geotechniczną wraz z dokumentacją badań podłoża gruntowego" dla określenia warunków geotechnicznych podłoża projektowanych budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na dz. nr ew. 16/6 i 16/7 (ob. Śrem) przy ul. Farnej w Śremie gm. Śrem, pow. śremski, woj. Wielkopolskie (działka nr 16/7 została podzielona na dz. 16/8 i 16/9). Zamawiający informuje, że wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania zezwolenia na zajęcia pasa drogowego oraz wkalkulowania w cenę oferty koszty zajęcia pasa drogowego na czas realizacji robót Opis przedmiotu zamówienia jest zgodny z opisami zawartymi w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do SWZ. Uwaga!! Wykonawca musi uwzględnić w cenie oferty, konieczność uzgadniania terminów wykonania robót zewnętrznych w zakresie ewentualnego przyłączenia instalacji z kotłowni wodorowo-tlenowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, która jest planowana na działce o nr ew. 16/8 i 16/6 oraz koszty uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) został określony w Dokumentacji Projektowej (należy wykonać cały zakres robót określonych w Dokumentacji Projektowej bez ograniczania zakresu robót) i STWiORB stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. Pozostałe wymagania określono w SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45211000 Bauarbeiten für Mehrfamilienhäuser und Einfamilienhäuser, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45233140 Straßenarbeiten, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45400000 Baufertigstellung, 09332000 Sonnenenergieanlage
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji: 1) W ramach prawa OPCJI Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy wykonanie lokalnej terenowej instalacji ciepłowniczej zewnętrznej („Opcja”) i przyłączenie jej do przedmiotu zamówienia zgodnie z załączoną do SWZ Dokumentacją. 2) Przedmiot Opcji - Prawo Opcji obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z budową instalacji ciepłowniczej, w tym: a) Budowę instalacji ciepłowniczej zewnętrznej o długości ok. 430 m, łączącej 8 budynków z przewidywaną do wykonania na sąsiedniej działce nr 16/8 instalacją ciepłowniczą zasilaną kotłem wodorowym, w lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego. b) Montaż rur preizolowanych, armatury, studni rewizyjnych oraz innych elementów infrastruktury ciepłowniczej zgodnie ze specyfikacją techniczną. c) Wykonanie przyłączy ciepłowniczych do każdego z 8 budynków, wraz z instalacją niezbędnych urządzeń pomiarowych. d) Szacunkowa wartość zamówienia w ramach prawa Opcji nie przekroczy 5 % wartości zamówienia podstawowego (bez Opcji). e) Szczegółowy zakres robót w ramach prawa Opcji zostanie określony w dokumentacji technicznej lub specyfikacji przekazanej Wykonawcy przez Zamawiającego w formie pisemnego zlecenia. f) Roboty w ramach prawa Opcji będą zgodne z obowiązującymi normami, w tym PN-EN 13941 lub równoważną (projektowanie i budowa rurociągów ciepłowniczych) oraz przepisami prawa budowlanego a także Dokumentacją Projektową. 3) Warunki realizacji prawa opcji: a) Prawo Opcji może zostać uruchomione przez Zamawiającego w okresie trwania umowy tj. od dnia podpisania umowy na realizację zamówienia podstawowego do czasu jego zakończenia. b) Zamawiający zamierza skorzystać z prawa opcji po uzyskaniu ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji dotyczących budowy kotłowni wodorowo tlenowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w sąsiedztwie planowanej inwestycji. c) Zamawiający zastrzega, że skorzystanie z prawa opcji jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem. Wykonawca nie może rościć sobie prawa do realizacji opcji ani odszkodowania w przypadku niewykorzystania opcji przez Zamawiającego. d) Roboty w ramach prawa Opcji będą realizowane na tych samych warunkach technicznych, jakościowych i cenowych, co zamówienie podstawowe, z uwzględnieniem cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy. 4) Wymagania dotyczące oferty ; a) Wykonawca w ofercie powinien uwzględnić zarówno zamówienie podstawowe (budowa 8 budynków), jak i potencjalny zakres prawa Opcji (wykonanie instalacji ciepłowniczej), zgodnie z załączonym formularzem ofertowym (Załącznik nr 1 do SWZ). b) Oferta musi zawierać kosztorys ofertowy na prawo Opcji sporządzony metodą kalkulacji szczegółowej w oparciu o załączone przez Zamawiającego przedmiary. 5) Oferta Wykonawcy będzie oceniana na podstawie ceny za zamówienie podstawowe, z uwzględnieniem gotowości do realizacji prawa opcji na warunkach określonych w SWZ. Tak ustalona cena będzie brana do porównywania ceny ofertowej. 6) Procedura uruchomienia prawa Opcji: a) Uruchomienie prawa Opcji nastąpi poprzez pisemne zlecenie Zamawiającego, przekazane Wykonawcy z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni przed planowanym rozpoczęciem robót. b) Zlecenie będzie zawierało: - Szczegółowy opis robót (np. długość sieci, liczba przyłączy). -Harmonogram realizacji -Dokumentację techniczną lub specyfikację dla instalacji ciepłowniczej. -Wykonawca zobowiązuje się do realizacji robót w ramach prawa opcji w terminie uzgodnionym przez strony na mocy pisemnego aneksu. 7)Postanowienia dodatkowe a) Zamawiający zastrzega prawo do przeprowadzenia odbiorów częściowych i końcowych robót w ramach prawa opcji na takich samych zasadach jak dla zamówienia podstawowego b) Wszelkie zmiany zakresu lub warunków realizacji prawa opcji wymagają zgody obu Stron i zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności, zgodnie z art. 455 PZP. c) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia ciągłości dostaw materiałów (np. rur preizolowanych) oraz koordynacji robót sieciowych z pracami przy budowie bloków.