2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie separatorów oraz kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w pasach drogowych na terenie miasta Słupska
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie separatorów oraz kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w pasach drogowych na terenie miasta Słupska w zakresie mechanicznego czyszczenia, udrażniania, konserwacji oraz usuwania awarii na sieci kanalizacji deszczowej w mieście Słupsk. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności: 1) czyszczenie i konserwacje separatorów, 2) udrażnianie i czyszczenie zbiorników retencyjnych, 3) konserwacje i utrzymanie w stałej drożności urządzeń odwadniających a mianowicie: wpustów ulicznych wraz z przykanalikami, odwodnień liniowych, studni kanalizacyjnych i chłonnych, studzienek odwadniających mostowych, kolektorów deszczowych, 4) naprawę kanałów, studni, wpustów i innego uzbrojenia, 5) regulację pionową włazów studni kanalizacji deszczowej i wpustów deszczowych, 6) uzupełnianie zniszczonych lub brakujących pokryw od włazów kanalizacji deszczowej, kratek na wpustach deszczowych i innych elementów, 7) zapewnienie stałego nadzoru nad sprawnym funkcjonowaniem sieci kanalizacji deszczowej. 3. Wielkość i rodzaj świadczonych usług będzie ustalana przez Zamawiającego przy udziale Wykonawcy jeden raz w tygodniu po przeglądzie w terenie sieci i urządzeń kanalizacji deszczowej, ze szczegółowym każdorazowym określeniem zakresu prac wynikającego z aktualnych potrzeb i wielkości posiadanych środków finansowych. Nie dotyczy sytuacji wynikających z zaistniałych awarii sieci i urządzeń kanalizacji deszczowej, gdzie zakres prac będzie ustalany na bieżąco. 4. Ilość prac do wykonania będzie uzależniona od stanu technicznego kanalizacji deszczowej. Usługa stanowiąca przedmiot zamówienia będzie wykonywana na podstawie zleceń Zamawiającego. 5. Zamawiający informuje, iż w ramach przedmiotu zamówienia, który określony jest w niniejszym postępowaniu, średnio w ciągu roku wykonywany jest następujący zakres prac: 1) czyszczenie kanałów deszczowych – ok. 3 000 m, 2) czyszczenie studni kanalizacyjnych - ok. 60 szt., 3) czyszczenie wpustów deszczowych wraz z przykanalikami – ok. 4500 szt., 4) czyszczenie odwodnienia liniowego – ok. 100 m, 5) regulacja pionowa wpustów deszczowych – ok. 60 szt., 6) regulacja pionowa włazów do studzienek – ok. 60 szt., 7) usuwanie awarii na kanałach deszczowych – ok. 6 awarii, 8) czyszczenie separatorów wraz z osadnikami – przynajmniej raz w roku. 6. Zamawiający informuje, że w bieżącym utrzymaniu ma: 1) ok. 133 km kanałów deszczowych o średnicy od 160 mm do 1600 mm oraz przekrojach prostokątnych o wymiarach 1 200 x 1 500 mm, 2 000 x 1 000 mm, 2 200 x 1 200 mm, 2) ok. 3 500 szt. studni deszczowych, 3) ok. 5 000 szt. wpustów deszczowych, 4) 6 zbiorników retencyjnych lub retencyjno – rozsączających, 5) 30 szt. podczyszczalni wód opadowych. 7. Szczegółowy wykaz infrastruktury określonej w pkt. 6 stanowi załącznik nr 12 do SWZ pn. „Wykaz separatorów, zbiorników retencyjnych, kanałów deszczowych i wpustów ulicznych” 8. W czasie wykonywania prac należy przeprowadzać ciągłą kontrolę poprawności oczyszczania urządzeń odwadniających. 9. W przypadku zgłoszonych awarii sieci kanalizacji deszczowej i urządzeń, Wykonawca zabezpieczy i oznakuje miejsce awarii sieci kanalizacji deszczowej i urządzeń w celu niezwłocznego jej usunięcia. Czas reakcji na przystąpienie do usunięcia awarii Zamawiającego ustala na maksymalnie 3 godz. od momentu przekazania Wykonawcy informacji o miejscu awarii. Po usunięciu awarii Wykonawca obowiązany jest doprowadzić nawierzchnię do stanu pierwotnego. W przypadku całkowitego zamknięcia jezdni z powodu awarii należy uzyskać zgodę Zamawiającego. 10. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić jeden raz w tygodniu środek transportu wraz z kierowcą, z co najmniej jednym miejscem do siedzenia dla przedstawiciela Zamawiającego w celu kontroli jakości wykonywanego zamówienia, odbioru prac. Koszty transportu obciążają Wykonawcę. 11. Wykonawca w terminie do 30 dni, licząc od dnia zawarcia Umowy będzie dysponował na terenie miasta Słupska lub w odległości nie większej niż 5 km od granic administracyjnych miasta Słupska (odległość mierzona według wskazania licznika samochodu) zapleczem technicznym zamkniętym o powierzchni zapewniającej właściwe przechowywanie materiałów, urządzeń i sprzętu niezbędnego do realizacji zamówienia, wyposażonym w środki łączności i przedstawi oświadczenie o dysponowaniu ww. zapleczem wraz ze wskazaniem dokładnego adresu. Data złożenia Zamawiającemu oświadczenia zostanie uznana jako wywiązanie się z zobowiązania w tym zakresie.
Vorherige Bekanntmachung: 663258-2024
Interne Kennung: ZP.261.37.2024.ZP3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232410 Kanalisationsarbeiten