13950-2025 - Ergebnis
Polen – Behindertenfürsorgeleistungen – Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych przebywających na terenie miasta Gdyni (6 części)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych przebywających na terenie miasta Gdyni (6 części)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych przebywających na terenie miasta Gdyni – dorosłych kobiet i mężczyzn, w podziale na 6 części: 1) Część 1 – Świadczenie usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla średniomiesięcznie 20 osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn); 2) Część 2 - Świadczenie usługi w postaci schronienia dla średniomiesięcznie 23 osób bezdomnych (tylko mężczyzn); 3) Część 3 - Świadczenie usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla średniomiesięcznie 50 osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn); 4) Część 4 - Świadczenie usługi w postaci schronienia dla średniomiesięcznie 70 osób bezdomnych (tylko mężczyzn); 5) Część 5 - Świadczenie usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla średniomiesięcznie 10 osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn); 6) Część 6 - Świadczenie usługi w postaci schronienia oraz schronienia z usługami opiekuńczymi dla średniomiesięcznie 10 osób bezdomnych (tylko kobiet) tj.: 3 osoby bezdomne wymagające usług opiekuńczych oraz 7 osób bezdomnych niewymagających usług opiekuńczych.
Vorherige Bekanntmachung: 681300-2024
Interne Kennung: MOPS.DZP.322.400/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla średniomiesięcznie 20 osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn)
Beschreibung: Wymagany zakres obowiązków Wykonawcy w ramach świadczenia usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych : 1) zakwaterowanie w budynku umożliwiającym dostęp do niego przez osoby z niepełnosprawnościami; 2) zakwaterowanie osób przebywających w placówce w pokojach z oknami, wyposażonych w łózka parterowe z materacem, poduszką, kocem i pościelą, szafę oraz stół z krzesłami; 3) w okresie grzewczym zapewnienie w pomieszczeniach temperatury minimum 20C; 4) stały dostęp do WC i łazienki z ciepła i zimną wodą wraz z możliwością skorzystania z prysznica; 5) zapewnienie trzech posiłków dziennie wraz z napojem, w tym jednego gorącego, odpowiednich ze względu na wiek lub stan zdrowia; 6) zapewnienie osobom nieposiadającym żadnego dochodu podstawowych środków higieny osobistej w ilości umożliwiającej utrzymanie czystości, takich jak: mydło, szampon, jednorazowe maszynki do golenia, szczoteczka i pasta do zębów, art. higieniczne dla kobiet itp.; 7) zapewnienie możliwości wykonania prania i suszenia odzieży; 8) zatrudnienie personelu gwarantującego prawidłową, jakość świadczonych usług, w tym usług opiekuńczych; 9) zapewnienie pomocy mieszkańcom placówki w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, poprzez umożliwienie pierwszego kontaktu z lekarzem lub placówkami służby zdrowia; 10) zapewnienie wsparcia opiekuna, pracownika socjalnego; 11) zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa na terenie schroniska; 12) zapewnienie izolatki dla osób podejrzanych o choroby zakaźne, względnie stanowiących zagrożenie dla współmieszkańców; 13) zapewnienie usług opiekuńczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, w tym (w części 6 dotyczy tylko osób wymagających usług opiekuńczych): a) opieka higieniczna (pomoc w myciu, kąpaniu, ubraniu), b) pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, c) pomoc przy spożywaniu posiłków lub karmienie osób tego wymagających, d) pomoc osobom przy przemieszczaniu się. 12. Pozostałe ogólne wymagania wobec Wykonawcy: 1) przestrzegania i poszanowania wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela w stosunku do wszystkich osób korzystających ze schroniska, w tym przestrzegania ich dóbr osobistych zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP; 2) prowadzenie rejestru osób korzystających z pomocy schroniska, skierowanych przez MOPS w Gdyni; 3) udzielania informacji osobom korzystającym ze schroniska o możliwości skorzystania ze świadczeń pomocy społecznej oraz pomoc w jej zorganizowaniu; 4) stała współpraca z Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej MOPS w Gdyni (dalej CRiIM) przy realizacji planów pomocy, Indywidualnych Programów Wychodzenia z Bezdomności, kontraktów socjalnych i innych działań mających na celu wspieranie osób przebywających w schroniskach lub ich rodzin, polegającej w szczególności na: a) ustalaniu i monitorowaniu wraz z pracownikiem socjalnym CRiIM planu pomocy klientom, w szczególności związanego z oceną ich sytuacji zdrowotnej, b) motywowaniu osób bezdomnych, u których występuje problem uzależnienia, do podejmowania terapii odwykowej i jej kontynuowania, c) motywowaniu osób bezdomnych do podejmowania wszelkiej aktywności zawodowej, jak również uczestnictwa w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i innych formach aktywności społecznej i zawodowej, d) motywowaniu do podejmowania lub kontynuacji leczenia somatycznego lub psychiatrycznego chorych osób bezdomnych, a także w miarę możliwości sprawdzanie stosowania zaleceń lekarskich, e) pomocy osobom bezdomnym przy wypełnieniu i składaniu wszelkich dokumentów dotyczących realizowanego planu pomocy takich jak np. wnioski o nr PESEL, świadczenia rodzinne, dowód osobisty, dokumenty do ZUS, lokal socjalny, świadectwa pracy, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, umieszczenie w domu pomocy społecznej itp., f) wsparcie osób bezdomnych w sprawach dotyczących unormowania ich sytuacji rodzinnej, g) zapewnieniu dostępu do informacji o możliwych formach pomocy, a także zapewnieniu podstawowej informacji prawnej, medycznej i mieszkaniowej, h) zapewnienie odpowiedniego wsparcia osobom tego wymagającym, w szczególności z powodu wieku, niepełnosprawności, długotrwałej choroby, polegającego na pomocy w codziennym funkcjonowaniu; 5) zapewnienie bieżącego kontaktu między pracownikiem schroniska, a pracownikami socjalnymi CRiIM w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:30; bieżący kontakt musi umożliwiać podjęcie natychmiastowych czynności sprawdzenia, kontroli, weryfikacji i przekazania informacji o sytuacji danej osoby przebywającej w schronisku; 6) zapewnienia konsultacji z pracownikiem socjalnym CRiIM w związku z zamiarem usunięcia ze schroniska osoby tam skierowanej – niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 1 dnia przed przewidywanym terminem usunięcia; 7) niezwłocznego pisemnego poinformowania pracownika socjalnego CRiIM o usunięciu ze schroniska osoby tam skierowanej wraz z podaniem daty i przyczyny usunięcia, jednak nie później niż w terminie dni od daty usunięcia; 8) wsparcia osób bezdomnych w procesie dokonywania wpłat na poczet odpłatności za pobyt w schronisku. Ilość osobodni: 7300.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
Menge: 20 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastosował prawo opcji o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Oznacza to, iż podane w ust. 1 ilości osób są maksymalnym szacunkowym zapotrzebowaniem na okres trwania umowy. Zamawiający zastrzega, że zamówienie podstawowe obejmuje 60% zamówienia określonego w danej części zamówienia a pozostałe 40% objęte jest prawem opcji. Zamawiający wykorzysta 60% przedmiotu zamówienia określonego w danej części zamówienia. Pozostałe 40% Zamawiający wykorzysta w trakcie obowiązywania umowy, pod warunkiem zaistnienia zwiększonego zapotrzebowania na miejsca w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych. Z tytułu niewykorzystania pełnej ilości zamówienia nie przysługują Wykonawcy wobec Zamawiającego roszczenia odszkodowawcze.
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usługi w postaci schronienia dla średniomiesięcznie 23 osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn)
Beschreibung: Wymagany zakres obowiązków Wykonawcy w ramach świadczenia usługi w postaci schronienia dla osób bezdomnych: 1) zapewnienie trzech posiłków dziennie wraz z napojem, w tym jednego gorącego, odpowiednich ze względu na wiek lub stan zdrowia; 2) w okresie grzewczym zapewnienie w pomieszczeniach temperatury minimum 20C; 3) zapewnienie odpowiedniego standardu w pomieszczeniach mieszkalnych, w tym niezbędnego wyposażenia: łóżko wraz z poduszką, kocem i pościelą, szafką oraz stolik z krzesłami; 4) zapewnienie stałego dostępu do bieżącej wody, umożliwienie skorzystania z prysznica i toalety; 5) zapewnienie możliwości wykonania prania i suszenia odzieży; 6) zatrudnienie personelu gwarantującego prawidłowa, jakość świadczonych usług; 7) zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa na terenie schroniska; 8) zapewnienie osobom nieposiadającym żadnego dochodu podstawowych środków higieny osobistej w ilości umożliwiającej utrzymanie czystości, takich jak: mydło, szampon, jednorazowe maszynki do golenia, szczoteczka i pasta do zębów, art. higieniczne dla kobiet, pieluchy jednorazowe itp.; 9) zapewnienie pomocy mieszkańcom placówki w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, poprzez umożliwienie pierwszego kontaktu z lekarzem lub placówkami służby zdrowia; 10) zapewnienie podstawowych środków opatrunkowych takich jak bandaż, plastry, gaza jałowa, środki dezynfekcyjne itp.; 11) zapewnienie izolatki dla osób podejrzanych o choroby zakaźne, względnie stanowiących zagrożenie dla współmieszkańców. 12. Pozostałe ogólne wymagania wobec Wykonawcy: 1) przestrzegania i poszanowania wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela w stosunku do wszystkich osób korzystających ze schroniska, w tym przestrzegania ich dóbr osobistych zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP; 2) prowadzenie rejestru osób korzystających z pomocy schroniska, skierowanych przez MOPS w Gdyni; 3) udzielania informacji osobom korzystającym ze schroniska o możliwości skorzystania ze świadczeń pomocy społecznej oraz pomoc w jej zorganizowaniu; 4) stała współpraca z Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej MOPS w Gdyni (dalej CRiIM) przy realizacji planów pomocy, Indywidualnych Programów Wychodzenia z Bezdomności, kontraktów socjalnych i innych działań mających na celu wspieranie osób przebywających w schroniskach lub ich rodzin, polegającej w szczególności na: a) ustalaniu i monitorowaniu wraz z pracownikiem socjalnym CRiIM planu pomocy klientom, w szczególności związanego z oceną ich sytuacji zdrowotnej, b) motywowaniu osób bezdomnych, u których występuje problem uzależnienia, do podejmowania terapii odwykowej i jej kontynuowania, c) motywowaniu osób bezdomnych do podejmowania wszelkiej aktywności zawodowej, jak również uczestnictwa w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i innych formach aktywności społecznej i zawodowej, d) motywowaniu do podejmowania lub kontynuacji leczenia somatycznego lub psychiatrycznego chorych osób bezdomnych, a także w miarę możliwości sprawdzanie stosowania zaleceń lekarskich, e) pomocy osobom bezdomnym przy wypełnieniu i składaniu wszelkich dokumentów dotyczących realizowanego planu pomocy takich jak np. wnioski o nr PESEL, świadczenia rodzinne, dowód osobisty, dokumenty do ZUS, lokal socjalny, świadectwa pracy, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, umieszczenie w domu pomocy społecznej itp., f) wsparcie osób bezdomnych w sprawach dotyczących unormowania ich sytuacji rodzinnej, g) zapewnieniu dostępu do informacji o możliwych formach pomocy, a także zapewnieniu podstawowej informacji prawnej, medycznej i mieszkaniowej, h) zapewnienie odpowiedniego wsparcia osobom tego wymagającym, w szczególności z powodu wieku, niepełnosprawności, długotrwałej choroby, polegającego na pomocy w codziennym funkcjonowaniu; 5) zapewnienie bieżącego kontaktu między pracownikiem schroniska, a pracownikami socjalnymi CRiIM w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:30; bieżący kontakt musi umożliwiać podjęcie natychmiastowych czynności sprawdzenia, kontroli, weryfikacji i przekazania informacji o sytuacji danej osoby przebywającej w schronisku; 6) zapewnienia konsultacji z pracownikiem socjalnym CRiIM w związku z zamiarem usunięcia ze schroniska osoby tam skierowanej – niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 1 dnia przed przewidywanym terminem usunięcia; 7) niezwłocznego pisemnego poinformowania pracownika socjalnego CRiIM o usunięciu ze schroniska osoby tam skierowanej wraz z podaniem daty i przyczyny usunięcia, jednak nie później niż w terminie dni od daty usunięcia; 8) wsparcia osób bezdomnych w procesie dokonywania wpłat na poczet odpłatności za pobyt w schronisku. Ilość osobodni: 8395.
Interne Kennung: Część 2
Menge: 23 Stück
Beschreibung der Optionen: Oznacza to, iż podane w ust. 1 ilości osób są maksymalnym szacunkowym zapotrzebowaniem na okres trwania umowy. Zamawiający zastrzega, że zamówienie podstawowe obejmuje 60% zamówienia określonego w danej części zamówienia a pozostałe 40% objęte jest prawem opcji. Zamawiający wykorzysta 60% przedmiotu zamówienia określonego w danej części zamówienia. Pozostałe 40% Zamawiający wykorzysta w trakcie obowiązywania umowy, pod warunkiem zaistnienia zwiększonego zapotrzebowania na miejsca w schronisku dla osób bezdomnych. Z tytułu niewykorzystania pełnej ilości zamówienia nie przysługują Wykonawcy wobec Zamawiającego roszczenia odszkodowawcze.
Los: LOT-0003
Titel: Świadczenie usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla średniomiesięcznie 50 osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn)
Beschreibung: Wymagany zakres obowiązków Wykonawcy w ramach świadczenia usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych : 1) zakwaterowanie w budynku umożliwiającym dostęp do niego przez osoby z niepełnosprawnościami; 2) zakwaterowanie osób przebywających w placówce w pokojach z oknami, wyposażonych w łózka parterowe z materacem, poduszką, kocem i pościelą, szafę oraz stół z krzesłami; 3) w okresie grzewczym zapewnienie w pomieszczeniach temperatury minimum 20C; 4) stały dostęp do WC i łazienki z ciepła i zimną wodą wraz z możliwością skorzystania z prysznica; 5) zapewnienie trzech posiłków dziennie wraz z napojem, w tym jednego gorącego, odpowiednich ze względu na wiek lub stan zdrowia; 6) zapewnienie osobom nieposiadającym żadnego dochodu podstawowych środków higieny osobistej w ilości umożliwiającej utrzymanie czystości, takich jak: mydło, szampon, jednorazowe maszynki do golenia, szczoteczka i pasta do zębów, art. higieniczne dla kobiet itp.; 7) zapewnienie możliwości wykonania prania i suszenia odzieży; 8) zatrudnienie personelu gwarantującego prawidłową, jakość świadczonych usług, w tym usług opiekuńczych; 9) zapewnienie pomocy mieszkańcom placówki w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, poprzez umożliwienie pierwszego kontaktu z lekarzem lub placówkami służby zdrowia; 10) zapewnienie wsparcia opiekuna, pracownika socjalnego; 11) zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa na terenie schroniska; 12) zapewnienie izolatki dla osób podejrzanych o choroby zakaźne, względnie stanowiących zagrożenie dla współmieszkańców; 13) zapewnienie usług opiekuńczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, w tym (w części 6 dotyczy tylko osób wymagających usług opiekuńczych): a) opieka higieniczna (pomoc w myciu, kąpaniu, ubraniu), b) pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, c) pomoc przy spożywaniu posiłków lub karmienie osób tego wymagających, d) pomoc osobom przy przemieszczaniu się. 12. Pozostałe ogólne wymagania wobec Wykonawcy: 1) przestrzegania i poszanowania wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela w stosunku do wszystkich osób korzystających ze schroniska, w tym przestrzegania ich dóbr osobistych zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP; 2) prowadzenie rejestru osób korzystających z pomocy schroniska, skierowanych przez MOPS w Gdyni; 3) udzielania informacji osobom korzystającym ze schroniska o możliwości skorzystania ze świadczeń pomocy społecznej oraz pomoc w jej zorganizowaniu; 4) stała współpraca z Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej MOPS w Gdyni (dalej CRiIM) przy realizacji planów pomocy, Indywidualnych Programów Wychodzenia z Bezdomności, kontraktów socjalnych i innych działań mających na celu wspieranie osób przebywających w schroniskach lub ich rodzin, polegającej w szczególności na: a) ustalaniu i monitorowaniu wraz z pracownikiem socjalnym CRiIM planu pomocy klientom, w szczególności związanego z oceną ich sytuacji zdrowotnej, b) motywowaniu osób bezdomnych, u których występuje problem uzależnienia, do podejmowania terapii odwykowej i jej kontynuowania, c) motywowaniu osób bezdomnych do podejmowania wszelkiej aktywności zawodowej, jak również uczestnictwa w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i innych formach aktywności społecznej i zawodowej, d) motywowaniu do podejmowania lub kontynuacji leczenia somatycznego lub psychiatrycznego chorych osób bezdomnych, a także w miarę możliwości sprawdzanie stosowania zaleceń lekarskich, e) pomocy osobom bezdomnym przy wypełnieniu i składaniu wszelkich dokumentów dotyczących realizowanego planu pomocy takich jak np. wnioski o nr PESEL, świadczenia rodzinne, dowód osobisty, dokumenty do ZUS, lokal socjalny, świadectwa pracy, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, umieszczenie w domu pomocy społecznej itp., f) wsparcie osób bezdomnych w sprawach dotyczących unormowania ich sytuacji rodzinnej, g) zapewnieniu dostępu do informacji o możliwych formach pomocy, a także zapewnieniu podstawowej informacji prawnej, medycznej i mieszkaniowej, h) zapewnienie odpowiedniego wsparcia osobom tego wymagającym, w szczególności z powodu wieku, niepełnosprawności, długotrwałej choroby, polegającego na pomocy w codziennym funkcjonowaniu; 5) zapewnienie bieżącego kontaktu między pracownikiem schroniska, a pracownikami socjalnymi CRiIM w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:30; bieżący kontakt musi umożliwiać podjęcie natychmiastowych czynności sprawdzenia, kontroli, weryfikacji i przekazania informacji o sytuacji danej osoby przebywającej w schronisku; 6) zapewnienia konsultacji z pracownikiem socjalnym CRiIM w związku z zamiarem usunięcia ze schroniska osoby tam skierowanej – niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 1 dnia przed przewidywanym terminem usunięcia; 7) niezwłocznego pisemnego poinformowania pracownika socjalnego CRiIM o usunięciu ze schroniska osoby tam skierowanej wraz z podaniem daty i przyczyny usunięcia, jednak nie później niż w terminie dni od daty usunięcia; 8) wsparcia osób bezdomnych w procesie dokonywania wpłat na poczet odpłatności za pobyt w schronisku. Ilość osobodni: 18250.
Interne Kennung: Część 3
Menge: 50 Stück
Los: LOT-0004
Titel: Świadczenie usługi w postaci schronienia dla średniomiesięcznie 70 osób bezdomnych (tylko mężczyzn)
Beschreibung: Wymagany zakres obowiązków Wykonawcy w ramach świadczenia usługi w postaci schronienia dla osób bezdomnych: 1) zapewnienie trzech posiłków dziennie wraz z napojem, w tym jednego gorącego, odpowiednich ze względu na wiek lub stan zdrowia; 2) w okresie grzewczym zapewnienie w pomieszczeniach temperatury minimum 20C; 3) zapewnienie odpowiedniego standardu w pomieszczeniach mieszkalnych, w tym niezbędnego wyposażenia: łóżko wraz z poduszką, kocem i pościelą, szafką oraz stolik z krzesłami; 4) zapewnienie stałego dostępu do bieżącej wody, umożliwienie skorzystania z prysznica i toalety; 5) zapewnienie możliwości wykonania prania i suszenia odzieży; 6) zatrudnienie personelu gwarantującego prawidłowa, jakość świadczonych usług; 7) zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa na terenie schroniska; 8) zapewnienie osobom nieposiadającym żadnego dochodu podstawowych środków higieny osobistej w ilości umożliwiającej utrzymanie czystości, takich jak: mydło, szampon, jednorazowe maszynki do golenia, szczoteczka i pasta do zębów, art. higieniczne dla kobiet, pieluchy jednorazowe itp.; 9) zapewnienie pomocy mieszkańcom placówki w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, poprzez umożliwienie pierwszego kontaktu z lekarzem lub placówkami służby zdrowia; 10) zapewnienie podstawowych środków opatrunkowych takich jak bandaż, plastry, gaza jałowa, środki dezynfekcyjne itp.; 11) zapewnienie izolatki dla osób podejrzanych o choroby zakaźne, względnie stanowiących zagrożenie dla współmieszkańców. 12. Pozostałe ogólne wymagania wobec Wykonawcy: 1) przestrzegania i poszanowania wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela w stosunku do wszystkich osób korzystających ze schroniska, w tym przestrzegania ich dóbr osobistych zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP; 2) prowadzenie rejestru osób korzystających z pomocy schroniska, skierowanych przez MOPS w Gdyni; 3) udzielania informacji osobom korzystającym ze schroniska o możliwości skorzystania ze świadczeń pomocy społecznej oraz pomoc w jej zorganizowaniu; 4) stała współpraca z Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej MOPS w Gdyni (dalej CRiIM) przy realizacji planów pomocy, Indywidualnych Programów Wychodzenia z Bezdomności, kontraktów socjalnych i innych działań mających na celu wspieranie osób przebywających w schroniskach lub ich rodzin, polegającej w szczególności na: a) ustalaniu i monitorowaniu wraz z pracownikiem socjalnym CRiIM planu pomocy klientom, w szczególności związanego z oceną ich sytuacji zdrowotnej, b) motywowaniu osób bezdomnych, u których występuje problem uzależnienia, do podejmowania terapii odwykowej i jej kontynuowania, c) motywowaniu osób bezdomnych do podejmowania wszelkiej aktywności zawodowej, jak również uczestnictwa w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i innych formach aktywności społecznej i zawodowej, d) motywowaniu do podejmowania lub kontynuacji leczenia somatycznego lub psychiatrycznego chorych osób bezdomnych, a także w miarę możliwości sprawdzanie stosowania zaleceń lekarskich, e) pomocy osobom bezdomnym przy wypełnieniu i składaniu wszelkich dokumentów dotyczących realizowanego planu pomocy takich jak np. wnioski o nr PESEL, świadczenia rodzinne, dowód osobisty, dokumenty do ZUS, lokal socjalny, świadectwa pracy, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, umieszczenie w domu pomocy społecznej itp., f) wsparcie osób bezdomnych w sprawach dotyczących unormowania ich sytuacji rodzinnej, g) zapewnieniu dostępu do informacji o możliwych formach pomocy, a także zapewnieniu podstawowej informacji prawnej, medycznej i mieszkaniowej, h) zapewnienie odpowiedniego wsparcia osobom tego wymagającym, w szczególności z powodu wieku, niepełnosprawności, długotrwałej choroby, polegającego na pomocy w codziennym funkcjonowaniu; 5) zapewnienie bieżącego kontaktu między pracownikiem schroniska, a pracownikami socjalnymi CRiIM w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:30; bieżący kontakt musi umożliwiać podjęcie natychmiastowych czynności sprawdzenia, kontroli, weryfikacji i przekazania informacji o sytuacji danej osoby przebywającej w schronisku; 6) zapewnienia konsultacji z pracownikiem socjalnym CRiIM w związku z zamiarem usunięcia ze schroniska osoby tam skierowanej – niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 1 dnia przed przewidywanym terminem usunięcia; 7) niezwłocznego pisemnego poinformowania pracownika socjalnego CRiIM o usunięciu ze schroniska osoby tam skierowanej wraz z podaniem daty i przyczyny usunięcia, jednak nie później niż w terminie dni od daty usunięcia; 8) wsparcia osób bezdomnych w procesie dokonywania wpłat na poczet odpłatności za pobyt w schronisku. Ilość osobodni: 25 550.
Interne Kennung: Część 4
Menge: 70 Stück
Los: LOT-0005
Titel: Świadczenie usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla średniomiesięcznie 10 osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn)
Beschreibung: Wymagany zakres obowiązków Wykonawcy w ramach świadczenia usługi w postaci schronienia z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych : 1) zakwaterowanie w budynku umożliwiającym dostęp do niego przez osoby z niepełnosprawnościami; 2) zakwaterowanie osób przebywających w placówce w pokojach z oknami, wyposażonych w łózka parterowe z materacem, poduszką, kocem i pościelą, szafę oraz stół z krzesłami; 3) w okresie grzewczym zapewnienie w pomieszczeniach temperatury minimum 20C; 4) stały dostęp do WC i łazienki z ciepła i zimną wodą wraz z możliwością skorzystania z prysznica; 5) zapewnienie trzech posiłków dziennie wraz z napojem, w tym jednego gorącego, odpowiednich ze względu na wiek lub stan zdrowia; 6) zapewnienie osobom nieposiadającym żadnego dochodu podstawowych środków higieny osobistej w ilości umożliwiającej utrzymanie czystości, takich jak: mydło, szampon, jednorazowe maszynki do golenia, szczoteczka i pasta do zębów, art. higieniczne dla kobiet itp.; 7) zapewnienie możliwości wykonania prania i suszenia odzieży; 8) zatrudnienie personelu gwarantującego prawidłową, jakość świadczonych usług, w tym usług opiekuńczych; 9) zapewnienie pomocy mieszkańcom placówki w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, poprzez umożliwienie pierwszego kontaktu z lekarzem lub placówkami służby zdrowia; 10) zapewnienie wsparcia opiekuna, pracownika socjalnego; 11) zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa na terenie schroniska; 12) zapewnienie izolatki dla osób podejrzanych o choroby zakaźne, względnie stanowiących zagrożenie dla współmieszkańców; 13) zapewnienie usług opiekuńczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, w tym (w części 6 dotyczy tylko osób wymagających usług opiekuńczych): a) opieka higieniczna (pomoc w myciu, kąpaniu, ubraniu), b) pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, c) pomoc przy spożywaniu posiłków lub karmienie osób tego wymagających, d) pomoc osobom przy przemieszczaniu się. 12. Pozostałe ogólne wymagania wobec Wykonawcy: 1) przestrzegania i poszanowania wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela w stosunku do wszystkich osób korzystających ze schroniska, w tym przestrzegania ich dóbr osobistych zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP; 2) prowadzenie rejestru osób korzystających z pomocy schroniska, skierowanych przez MOPS w Gdyni; 3) udzielania informacji osobom korzystającym ze schroniska o możliwości skorzystania ze świadczeń pomocy społecznej oraz pomoc w jej zorganizowaniu; 4) stała współpraca z Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej MOPS w Gdyni (dalej CRiIM) przy realizacji planów pomocy, Indywidualnych Programów Wychodzenia z Bezdomności, kontraktów socjalnych i innych działań mających na celu wspieranie osób przebywających w schroniskach lub ich rodzin, polegającej w szczególności na: a) ustalaniu i monitorowaniu wraz z pracownikiem socjalnym CRiIM planu pomocy klientom, w szczególności związanego z oceną ich sytuacji zdrowotnej, b) motywowaniu osób bezdomnych, u których występuje problem uzależnienia, do podejmowania terapii odwykowej i jej kontynuowania, c) motywowaniu osób bezdomnych do podejmowania wszelkiej aktywności zawodowej, jak również uczestnictwa w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i innych formach aktywności społecznej i zawodowej, d) motywowaniu do podejmowania lub kontynuacji leczenia somatycznego lub psychiatrycznego chorych osób bezdomnych, a także w miarę możliwości sprawdzanie stosowania zaleceń lekarskich, e) pomocy osobom bezdomnym przy wypełnieniu i składaniu wszelkich dokumentów dotyczących realizowanego planu pomocy takich jak np. wnioski o nr PESEL, świadczenia rodzinne, dowód osobisty, dokumenty do ZUS, lokal socjalny, świadectwa pracy, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, umieszczenie w domu pomocy społecznej itp., f) wsparcie osób bezdomnych w sprawach dotyczących unormowania ich sytuacji rodzinnej, g) zapewnieniu dostępu do informacji o możliwych formach pomocy, a także zapewnieniu podstawowej informacji prawnej, medycznej i mieszkaniowej, h) zapewnienie odpowiedniego wsparcia osobom tego wymagającym, w szczególności z powodu wieku, niepełnosprawności, długotrwałej choroby, polegającego na pomocy w codziennym funkcjonowaniu; 5) zapewnienie bieżącego kontaktu między pracownikiem schroniska, a pracownikami socjalnymi CRiIM w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:30; bieżący kontakt musi umożliwiać podjęcie natychmiastowych czynności sprawdzenia, kontroli, weryfikacji i przekazania informacji o sytuacji danej osoby przebywającej w schronisku; 6) zapewnienia konsultacji z pracownikiem socjalnym CRiIM w związku z zamiarem usunięcia ze schroniska osoby tam skierowanej – niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 1 dnia przed przewidywanym terminem usunięcia; 7) niezwłocznego pisemnego poinformowania pracownika socjalnego CRiIM o usunięciu ze schroniska osoby tam skierowanej wraz z podaniem daty i przyczyny usunięcia, jednak nie później niż w terminie dni od daty usunięcia; 8) wsparcia osób bezdomnych w procesie dokonywania wpłat na poczet odpłatności za pobyt w schronisku. Ilość osobodni: 3650.
Interne Kennung: Część 5
Menge: 10 Stück
Los: LOT-0006
Titel: Świadczenie usługi w postaci schronienia oraz schronienia z usługami opiekuńczymi dla średniomiesięcznie 10 osób bezdomnych (tylko kobiet) tj.: 3 osoby bezdomne wymagające usług opiekuńczych oraz 7 osób bezdomnych niewymagających usług opiekuńczych
Interne Kennung: Część 6