139790-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa, wdrożenie i integracja systemów informatycznych dla DCOPiH wraz z digitalizacją dokumentacji medycznej, integracją z Platformą Usług Inteligentnych, przeprowadzeniem testów, szkoleń oraz świadczeniem gwarancji i wsparcia technicznego przez 36 miesięcy.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, wdrożenie i integracja systemów informatycznych dla DCOPiH wraz z digitalizacją dokumentacji medycznej, integracją z Platformą Usług Inteligentnych, przeprowadzeniem testów, szkoleń oraz świadczeniem gwarancji i wsparcia technicznego przez 36 miesięcy.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie i integracja systemów informatycznych dla DCOPiH wraz z digitalizacją dokumentacji medycznej, integracją z Platformą Usług Inteligentnych, przeprowadzeniem testów, szkoleń oraz świadczeniem gwarancji i wsparcia technicznego przez 36 miesięcy.Zamówienie jest współfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Wzmacniania Odporności Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” w ramach przedsięwzięcia pn. „Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych poprzez cyfryzację, integrację systemów i rozwój cyberbezpieczeństwa w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii” nr KPOD.07.03-IP.10-0149/25.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt. 3.1., znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia, załączniku nr 10a do OPZ – Liście Funkcji, załączniku nr 2 - Arkuszu asortymentowo-cenowym, załączniku nr 8 do SWZ - Projekcie umowy, załączniku nr 14 – Harmonogramie Realizacji Zamówienia. 2.6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych – uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Zamówienie nie zostało podzielone na części ze względu na jego przedmiotowy charakter – wszystkie moduły i integracje stanowią elementy jednego systemu HIS CompuGroup Medical, który musi działać jako spójne rozwiązanie. Podział na części byłby technicznie niemożliwy i mógłby zagrozić interoperacyjności oraz bezpieczeństwu danych medycznych. Wdrożenie wymaga jednego wykonawcy posiadającego prawa autorskie do kodu źródłowego i pełną wiedzę techniczną, co jest zgodne z art. 91 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (brak możliwości podziału ze względów technicznych i organizacyjnych). 2.7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 2.8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 2.9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 2.10. Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 8 ustawy. 2.11. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia aukcji elektronicznej. 2.12. Zgodnie z art. 257 pkt.1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 2.13. Zamawiający informuje, że przed otwarciem ofert zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp poda kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, na potrzeby weryfikacji zaktualizowania się przesłanki unieważnienia postępowania, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. 2.14. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. - Zamawiający nie przewiduje wymagań w tym zakresie. 2.15. Wymagania w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. - Zamawiający nie przewiduje wymagań w tym zakresie. 2.16. Informacje o zastrzeżeniu możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. - Zamawiający nie przewiduje zastrzeżeń w tym zakresie. 2.17. Wymagania dotyczące opcji - Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy pzp. 2.18. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 2.19. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów 2.20. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu- chyba że zachodzą przesłanki z art.261 ustawy PZP. 2.21. Zamawiający nie zastrzega wymogu ani nie dopuszcza możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 Pzp. 2.22. Wykonawca zobowiązany jest do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. 2.23. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 2.24. Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia. 2.25. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców - zgodnie z art. 462, ust. 2 ustawy PZP, jeżeli są już znani. 2.26. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przepis art. 122 ustawy stosuje się odpowiednio. UWAGA: zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 507 , z poźn. Zm. jako: „ustawa”) - zakazuje się powierzania części zamówienia podwykonawcom (w tym podwykonawcom usług i dostaw), w stosunku do których zachodzą podstawy o których mowa w art. art. 5k ust. 1 lit. a)-c), w przypadku, gdy przypada im ponad 10% wartości zamówienia. 2.27. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia. 2.28. Powierzenie części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. 2.29. Zamawiający nie stawia wymogu, aby Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom (ale nie polega na zasobach tych podwykonawców), wykazał brak istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu i złożył jednolity dokument dotyczący podwykonawców (art. 462 ust. 5 ustawy PZP).
Vorherige Bekanntmachung18369-2026
Interne KennungZP/PN/111/25/NIT/AW/KK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens6.1. W celu wstępnego potwierdzenia braku przesłanek wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu, na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 ustawy pzp, Wykonawca składa wraz z ofertą opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym, następujące dokumenty: L.p. Rodzaj dokumentu 1. Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Arkusz asortymentowo-cenowy - załącznik nr 2 do SWZ. 2. Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ Wykonawca składa JEDZ w formie elektronicznej – tj. Wykonawca tworzy JEDZ w postaci elektronicznej i opatruje go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykonawca może korzystać z narzędzia ESPD (https://espd.uzp.gov.pl/) - w przypadku korzystania z tego narzędzia, Wykonawca może zaimplementować do serwisu częściowo wypełniony przez Zamawiającego plik JEDZ w formacie .xml, stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ. 3. Oświadczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – wzór oświadczenia stanowi - załącznik nr 5a do SWZ. 4. Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 5b do SWZ. 5. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby , przedstawia wraz z oświadczeniem, o których mowa w pkt. 2, także oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby (zał.nr 5b do SWZ), potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wzór zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (jeżeli dotyczy) stanowi załącznik nr 9 do SWZ. 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w pkt. 2 i pkt. 3 składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ (jeśli dotyczy) . 7. Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Formularz oferty (zgodnie z dokumentem określającym status prawny Wykonawcy lub dołączonym do oferty pełnomocnictwem) załącznik nr 4 do SWZ. 8. Dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty, odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 9. Podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 10 do SWZ. 10. Podpisane oświadczenie DNSH – załącznik nr 12 do SWZ. Przedmiotowe środki dowodowe 1. a). Oświadczenie własne Wykonawcy o zgodności systemu z wymaganiami ustawy SIOZ - ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (SIOZ) oraz przepisami wykonawczymi, tj.: • System musi umożliwiać prowadzenie i przesyłanie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej (EDM). • Być zgodny z krajowymi standardami interoperacyjności i bezpieczeństwa danych. • Wspierać integrację z systemami HIS oraz platformą P1. b). Oświadczenie własne Wykonawcy o zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych (RODO), tj.: • Zapewnienie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych chroniących dane pacjentów. • Umożliwienie realizacji praw pacjenta (dostęp do danych, ich poprawianie, usuwanie). c). Deklaracja zgodności systemu z wymaganiami interoperacyjności i EDM. d). Certyfikaty bezpieczeństwa IT (np. ISO/IEC 27001). e). Dokumentacja potwierdzająca integrację z systemem HIS – CGM. f). Opis funkcjonalności systemu: Wymagany dokument: Szczegółowy opis funkcjonalny oferowanego systemu (np. dokumentacja analityczna, specyfikacja wymagań funkcjonalnych lub dedykowany dokument o nazwie "Opis funkcjonalności systemu"). Cel: Dokument ten powinien w jasny sposób opisywać, jak system realizuje wszystkie funkcje wymienione w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ). W przypadku dokumentów w języku obcym należy przedłożyć ich tłumaczenie na język polski.W przypadku dokumentów w języku obcym należy przedłożyć ich tłumaczenie na język polski (dotyczy pkt.od a). do f).) Na podstawie art. 107 ust.2 i 4 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych (dotyczy pkt.od a). do f).) Przedmiotowe środki dowodowe służące potwierdzeniu spełnienia kryteriów oceny ofert 2. a). Instrukcje użytkownika i administratora: Wymagany dokument: Wersje elektroniczne (PDF), zrzuty ekranów oraz opis interfejsu użytkownika w zakresie potwierdzającym spełnienie wymagań dotyczących ergonomii, intuicyjności i sposobu prezentacji funkcji systemu (parametr oceniany kryterium nr 2 funkcjonalność systemu-ergonomia i intuicyjność interfejsu; nie podlega uzupełnieniu na podstawie art.107 ust.3 ustawy Pzp). W przypadku dokumentów w języku obcym należy przedłożyć ich tłumaczenie na język polski.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse, 72263000 Software-Implementierung, 48800000 Informationssysteme und Server, 80511000 Ausbildung des Personals, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie i integracja systemów informatycznych dla DCOPiH wraz z digitalizacją dokumentacji medycznej, integracją z Platformą Usług Inteligentnych, przeprowadzeniem testów, szkoleń oraz świadczeniem gwarancji i wsparcia technicznego przez 36 miesięcy. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt. 3.1., znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia, załączniku nr 10a do OPZ – Liście Funkcji, załączniku nr 2 - Arkuszu asortymentowo-cenowym, załączniku nr 8 do SWZ - Projekcie umowy, załączniku nr 14 – Harmonogramie Realizacji Zamówienia. Zamówienie jest współfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Wzmacniania Odporności Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” w ramach przedsięwzięcia pn. „Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych poprzez cyfryzację, integrację systemów i rozwój cyberbezpieczeństwa w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii” nr KPOD.07.03-IP.10-0149/25. 6.3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 6.2. niniejszego rozdziału, składa: a. informację z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w art. 108, ust. 1, pkt. 1 i pkt. 2 i 4 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, b. zamiast zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109, ust. 1, pkt. 1 ustawy, zamiast zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zakresie art. 109, ust. 1, pkt. 1 ustawy, zamiast odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub właściwego rejestru lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109, ust.1, pkt. 4 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: 1) nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, 2) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 6.4. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 6.2 pkt 1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. 6.5. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności wymaganych w niniejszym rozdziale dokumentów lub oświadczeń w formie elektronicznej pod określonym adresem internetowym ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobierze samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. 6.6. Dokumenty, o których mowa w ust. 6.2 pkt 1 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 przed ich złożeniem a dokument, o którym mowa w ust. 6 pkt 2 i 3, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 6.8 Dokumenty inne niż oświadczenia składane są w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego lub w elektronicznej kopi dokumentu poświadczonego za zgodność z oryginałem. 6.9. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 6.10. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia, w zakresie, w jakim się powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów. – z zastrzeżeniem pkt. 6.11. 6.11. JEDZ. Wykonawca musi dołączyć standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia – JEDZ aktualny na dzień składania ofert. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Interne KennungPrzedmiot zamówienia