2. Verfahren
Verfahren
Titel: KPO2-1.9 – Cyberbezpieczeństwo - Zakup i wdrożenie dodatkowych modułów do posiadanego Systemu ManageEngine wraz z dedykowanym rozwiązaniem 2FA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji, wdrożenie oraz świadczenie wsparcia technicznego dodatkowych modułów do posiadanego Systemu ServiceDesk Plus firmy ManageEngine. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Interne Kennung: Szp-241/FZ-100/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie przyspieszenia procedury Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego z uwagi na wystąpienie należycie uzasadnionej pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, która uniemożliwia dochowanie terminu 35 dni, o którym mowa w art. 138 ust. 1 PZP. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności terminowej realizacji projektu współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w obszarze cyberbezpieczeństwa. Zamówienie pn. „KPO2-1.9 – Cyberbezpieczeństwo – Zakup i wdrożenie dodatkowych modułów do posiadanego Systemu ManageEngine wraz z dedykowanym rozwiązaniem 2FA” musi zostać zrealizowane najpóźniej do dnia 30.05.2026 r., przy czym termin ten ma charakter nieprzekraczalny. Niedotrzymanie terminu skutkowałoby ryzykiem utraty dofinansowania lub obowiązkiem zwrotu środków, co naraziłoby Zamawiającego na istotne konsekwencje finansowe. Przedmiot zamówienia obejmuje nie tylko dostawę licencji, lecz także złożone wdrożenie systemów informatycznych klasy cyberbezpieczeństwa, w tym instalację, konfigurację, integrację z istniejącym środowiskiem Zamawiającego (Active Directory, ServiceDesk Plus), uruchomienie mechanizmów uwierzytelniania wieloskładnikowego (2FA), przeprowadzenie szkoleń oraz zapewnienie wsparcia technicznego. Zakres ten wymaga odpowiedniego zaplanowania i czasu na realizację, testy bezpieczeństwa oraz stabilizację systemów, co powoduje, że każde opóźnienie w zawarciu umowy istotnie ogranicza realny czas wykonania zamówienia. Zamówienie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej Zamawiającego, który jako podmiot leczniczy jest zobowiązany do zapewnienia ciągłości i niezawodności systemów wspierających udzielanie świadczeń zdrowotnych oraz ochronę danych. Opóźnienie we wdrożeniu rozwiązań cyberbezpieczeństwa zwiększa ryzyko incydentów bezpieczeństwa i potencjalnych zakłóceń w funkcjonowaniu jednostki. Zastosowanie skróconego terminu jest zgodne z art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP, art. 27 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE oraz motywem 46 jej preambuły, a także z utrwalonym orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej, zgodnie z którym pilna potrzeba udzielenia zamówienia może wynikać również z okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, o ile jest ona obiektywnie uzasadniona i nie prowadzi do nadużycia instytucji skrócenia terminów.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Moduły ManageEngine wraz z dedykowanym rozwiązaniem 2FA
Interne Kennung: ManageEngine Szp-241/FZ–100/2025