2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Mikołajki z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Mikołajki z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w okresie 24 miesięcy od 01.03.2026r. do 29.02.2028r. 2. Kod CPV: 905000002 – Usługi związane z odpadami 905131007 – Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 905120009 – Usługi transportu odpadów 3. Zamówienie obejmuje odbiór i transport wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Mikołajki, na których zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z zapisami: a) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), b) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), c) uchwały Nr XIV/261/25 Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24 czerwca 2025 r. w sprawie uchwalenia zmiany Planu gospodarki odpadami dla województwa warmińsko-mazurskiego na lata 20232028 uchwalonego uchwałą Nr X/167/25 Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 18 lutego 2025 r. d) uchwały nr LIII/170/2023 Rady Miejskiej w Mikołajkach z dnia 29 września 2023 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mikołajki, e) uchwały nr LIII/171/2023 Rady Miejskiej w Mikołajkach z dnia 29 września 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w szczególności ilość odpadów komunalnych odbieranych od właściciela nieruchomości, częstotliwość odbierania odpadów komunalnych i sposób świadczenia usług przez punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych, 4. W zakres zamówienia wchodzi w szczególności: 1) odbiór odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z obszaru gminy Mikołajki, UWAGA: Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady od mieszkańców posesji przy ul. Kajki numery: 44, 72, 82, 100b, 110/2, od strony Promenady lub w inny uzgodniony z zamawiającym i właścicielem posesji sposób. Wykonawca w celu odbioru odpadów z w/w posesji nie może wjeżdżać na Promenadę pojazdem o masie powyżej 3,5T. O przyjętym sposobie odbioru Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego przed rozpoczęciem wykonywania usługi. 2) transport odpadów komunalnych. 3) dostarczenie pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów (z wyłączeniem pojemników i worków przeznaczonych do zbiórki popiołu z palenisk domowych), 5. Wykonawca zobowiązany jest transportować odebrane odpady, w tym odpady zbierane selektywnie do Stacji Przeładunkowej w Polskiej Wsi koło Mrągowa, z wyłączeniem odpadów biodegradowalnych, które należy transportować do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. Spytkowo 69 11 500 Giżycko. W przypadku zmiany umowy pomiędzy Gminą Mikołajki a ZUOK Spytkowo odpady biodegradowalne Wykonawca będzie transportować do Stacji Przeładunkowej w Polskiej Wsi koło Mrągowa. 6. Systemem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych objęte są wszystkie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. 7. W przypadku, gdy w/w punkty dostarczania odpadów z jakichkolwiek przyczyn nie będą mogły przyjmować odpadów, Wykonawca jest zobowiązany przewieźć odpady na własny koszt i w ramach zaoferowanej ceny ofertowej do instalacji przewidzianych do zastępczej obsługi regionu, zgodnie z PGO dla Województwa Warmińsko Mazurskiego. 8. Podczas ważenia odpadów w punkcie ich dostarczania Wykonawca każdorazowo deklaruje rodzaj dostarczanych odpadów. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, które będą podlegały odbiorowi i transportowi – ok. 3710,62 Mg w trakcie obowiązywania umowy, w tym odpady biodegradowalne ok. 520,00 Mg. Należy przyjąć, że w trakcie obowiązywania umowy podana w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia ilość gospodarstw domowych może wzrosnąć o ok. +/ 10%. Zamawiający informuje, że wysokość zobowiązania, jakiego udzieli Wykonawcy wynosi nie mniej niż 70% wskazanych ilości szacunkowych.
Interne Kennung: IZP.271.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Mikołajki z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w okresie 24 miesięcy od 01.03.2026r. do 29.02.2028r. 2. Kod CPV: 905000002 – Usługi związane z odpadami 905131007 – Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 905120009 – Usługi transportu odpadów 3. Zamówienie obejmuje odbiór i transport wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Mikołajki, na których zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z zapisami: a) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), b) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), c) uchwały Nr XIV/261/25 Sejmiku Województwa Warmińsko Mazurskiego z dnia 24 czerwca 2025 r. w sprawie uchwalenia zmiany Planu gospodarki odpadami dla województwa warmińsko mazurskiego na lata 20232028 uchwalonego uchwałą Nr X/167/25 Sejmiku Województwa Warmińsko Mazurskiego z dnia 18 lutego 2025 r. d) uchwały nr LIII/170/2023 Rady Miejskiej w Mikołajkach z dnia 29 września 2023 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mikołajki, e) uchwały nr LIII/171/2023 Rady Miejskiej w Mikołajkach z dnia 29 września 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w szczególności ilość odpadów komunalnych odbieranych od właściciela nieruchomości, częstotliwość odbierania odpadów komunalnych i sposób świadczenia usług przez punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych, 4. W zakres zamówienia wchodzi w szczególności: 1) odbiór odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z obszaru gminy Mikołajki, UWAGA: Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady od mieszkańców posesji przy ul. Kajki numery: 44, 72, 82, 100b, 110/2, od strony Promenady lub w inny uzgodniony z zamawiającym i właścicielem posesji sposób. Wykonawca w celu odbioru odpadów z w/w posesji nie może wjeżdżać na Promenadę pojazdem o masie powyżej 3,5T. O przyjętym sposobie odbioru Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego przed rozpoczęciem wykonywania usługi. 2) transport odpadów komunalnych. 3) dostarczenie pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów (z wyłączeniem pojemników i worków przeznaczonych do zbiórki popiołu z palenisk domowych), 5. Wykonawca zobowiązany jest transportować odebrane odpady, w tym odpady zbierane selektywnie do Stacji Przeładunkowej w Polskiej Wsi koło Mrągowa, z wyłączeniem odpadów biodegradowalnych, które należy transportować do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. Spytkowo 69 11 500 Giżycko. W przypadku zmiany umowy pomiędzy Gminą Mikołajki a ZUOK Spytkowo odpady biodegradowalne Wykonawca będzie transportować do Stacji Przeładunkowej w Polskiej Wsi koło Mrągowa. 6. Systemem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych objęte są wszystkie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. 7. W przypadku, gdy w/w punkty dostarczania odpadów z jakichkolwiek przyczyn nie będą mogły przyjmować odpadów, Wykonawca jest zobowiązany przewieźć odpady na własny koszt i w ramach zaoferowanej ceny ofertowej do instalacji przewidzianych do zastępczej obsługi regionu, zgodnie z PGO dla Województwa Warmińsko Mazurskiego. 8. Podczas ważenia odpadów w punkcie ich dostarczania Wykonawca każdorazowo deklaruje rodzaj dostarczanych odpadów. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, które będą podlegały odbiorowi i transportowi – ok. 3710,62 Mg w trakcie obowiązywania umowy, w tym odpady biodegradowalne ok. 520,00 Mg. Należy przyjąć, że w trakcie obowiązywania umowy podana w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia ilość gospodarstw domowych może wzrosnąć o ok. +/ 10%. Zamawiający informuje, że wysokość zobowiązania, jakiego udzieli Wykonawcy wynosi nie mniej niż 70% wskazanych ilości szacunkowych.
Menge: 3 710,62 Tonnen