140132-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu medycznego służącego do realizacji powietrznej ewakuacji medycznej dla łącznie 6 stanowisk intensywnego nadzoru i/lub 16 stanowisk leżących nieintensywnych w 5 różnych konfiguracjach, wraz z opracowaniem dokumentacji certyfikacyjnej i uzyskaniem Uzupełniającego Certyfikatu Typu (STC) dla modyfikacji statku powietrznego w modelu ERJ190-200 (...)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przez Wykonawcę, wraz z przeniesieniem własności na rzecz Zamawiającego, sprzętu medycznego oraz wyposażenia dodatkowego (dalej łącznie: Sprzęt medyczny), służących do realizacji powietrznej ewakuacji medycznej statkiem powietrznym w modelu ERJ190-200 o numerach seryjnych: 19000415, 19000444, 19000462 i 19000516 (dalej łącznie: Statek powietrzny) wraz z opracowaniem kompletnej dokumentacji certyfikacyjnej i następczym uzyskaniem zatwierdzonego Uzupełniającego Certyfikatu Typu (STC) dla modyfikacji Statku powietrznego wynikających z przystosowania Statku powietrznego do ewakuacji medycznej dla łącznie: 6 stanowisk intensywnego nadzoru i 16 stanowisk leżących nieintensywnych, występujących w łącznie 5 różnych konfiguracjach. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmujący, w szczególności: a. zakres wymaganej dokumentacji certyfikacyjnej oraz opis poszczególnych konfiguracji stanowisk intensywnego nadzoru i/lub stanowisk leżących nieintensywnych, służących do realizacji powietrznej ewakuacji medycznej Statkiem powietrznym, b. wykaz Sprzętu medycznego składającego się na – odpowiednio – stanowiska intensywnego nadzoru i stanowiska leżące nieintensywne wraz z określeniem parametrów technicznych i klinicznych Sprzętu medycznego, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ– „Opis przedmiotu zamówienia”. 3. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowne”. 4. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, przyznanych Zamawiającemu w projekcie grantowym pn. „Development and maintenance of rescEU transport and logistics capacities in Poland”, numer projektu: 101105145 (dalej: Projekt grantowy), realizowanym w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności (dalej: UMOL).
Vorherige Bekanntmachung835526-2025
Interne KennungBPzp.271.86.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens[oznaczenie trybu postępowania] 1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (dalej: Pzp), w trybie przetargu nieograniczonego. [język postępowania] 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 3. Niezależnie od postanowienia ust. 2 powyżej, Zamawiający: a. działając na podstawie art. 20 ust. 3 Pzp, dopuszcza możliwość sporządzenia oferty w języku angielskim, b. działając na podstawie § 5 zd. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzenia i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, dopuszcza sporządzenie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń w języku angielskim, c. działając na podstawie art. 20 ust. 4 Pzp, będzie sporządzał dokumenty zamówienia oraz przekaże do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o zamówieniu i ewentualnie inne ogłoszenia właściwe w postępowaniu także w języku angielskim. 4. Dopuszczenie sporządzenia oferty, podmiotowych środków i innych oświadczeń w języku angielskim oraz sporządzanie dokumentów zamówienia i ogłoszeń w postępowaniu w języku angielskim uzasadnione jest specyfiką przedmiotu zamówienia, determinującą krąg Wykonawców, przy uwzględnieniu wyboru języka angielskiego jako języka powszechnie używanego w handlu międzynarodowym, w tym na rynku branży lotniczej. 5. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym, Wykonawca przekazuje wraz z tłumaczeniem na język polski.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73421000 Entwicklung von Sicherheitsausrüstungen, 73431000 Test und Bewertung von Sicherheitsausrüstungen, 33192160 Tragbahren, 33194110 Infusionspumpen, 33182100 Defibrillator, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke, 33157200 Ausrüstung für die Beatmung, 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73431000 Test und Bewertung von Sicherheitsausrüstungen, 73421000 Entwicklung von Sicherheitsausrüstungen, 33192160 Tragbahren, 33194110 Infusionspumpen, 33182100 Defibrillator, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke, 33157200 Ausrüstung für die Beatmung, 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na przedłużeniu gwarancji jakości udzielonej na Sprzęt medyczny przez: a. producenta Sprzętu medycznego na okres nie dłuższy niż do dnia 31 grudnia 2029 roku i/lub b. Wykonawcy na okres nie dłuższy niż do dnia 31 grudnia 2029 roku. 2. Świadczenie usług gwarancyjnych będzie realizowane: a. na warunkach określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowne” dla serwisu gwarancyjnego właściwego dla zamówienia podstawowego (zasady usuwania wad, realizacji usług serwisu gwarancyjnego, przeglądów, konserwacji, wymiany części, etc.), b. za wynagrodzeniem określonym w ofercie Wykonawcy, przy czym wynagrodzenie za każdorazowy okres świadczenia usług gwarancyjnych objęty prawem opcji będzie rozliczane w miesięcznych okresach rozliczeniowych, z dołu, w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym – odpowiednio – producent i/lub Wykonawca będą świadczyć usługi gwarancyjne, na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu faktury VAT obejmującej dany okres rozliczeniowy nie później niż ostatniego dnia miesiąca tego okresu. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie gwarancji producenta i gwarancji Wykonawcy, wynagrodzenie za realizację obu usług może zostać objęte jedną fakturą VAT (z wyszczególnionymi pozycjami poszczególnych usług). 3. W celu uniknięcia wątpliwości Zamawiający oświadcza, że Zamawiający nie będzie pozostawał w jakimkolwiek stosunku zobowiązaniowym z producentem Sprzętu medycznego – zapewnienie świadczenia na rzecz Zamawiającego usług gwarancyjnych przez producenta Sprzętu medycznego, w okresie objętym prawem opcji, jest wyłącznym zobowiązaniem Wykonawcy. W szczególności Wykonawca: a. ponosi odpowiedzialność za brak zapewnienia usług gwarancyjnych świadczonych przez producenta oraz za nienależyte świadczenie tych usług w całym okresie objętym prawem opcji, b. otrzymuje wynagrodzenie za zapewnienie świadczenia usług gwarancyjnych przez producenta. 4. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji w przypadku stwierdzenia, że przedłużenie gwarancji jakości – odpowiednio – Wykonawcy i/lub producenta jest konieczne lub uzasadnione potrzebami Zamawiającego, w szczególności w przypadku kontynuacji przez Zamawiającego projektu grantowego lub wystąpienia innych okoliczności uzasadniających przedłużenie okresu gwarancji jakości. 5. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przez cały okres realizacji przedmiotu Umowy. 6. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, sporządzonego w formie pisemnej lub w formie elektronicznej, pod rygorem nieważności. Oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim: a. może obejmować:  przedłużenie okresu gwarancji producenta i przedłużenie okresu gwarancji Wykonawcy, albo  przedłużenie okresu gwarancji wyłącznie producenta albo  przedłużenie okresu gwarancji wyłącznie Wykonawcy, a nadto, w każdym z przypadków wskazanych w tiret 1 – 3 powyżej: b. może obejmować przedłużenie gwarancji – odpowiednio – producenta lub Wykonawcy, w okresie krótszym niż maksymalny okres objęty prawem opcji, aż do wyczerpania maksymalnego okresu objętego prawem opcji dla danej gwarancji.