2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa porządkowo-czystościowa obiektów spółki Sport i Rekreacja Stalowa Wola Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług porządkowych w zakresie kompleksowego utrzymania czystości w obiektach: sportowo-rekreacyjnym, administracyjnym, pływalni krytej i odkrytej dla SiR Sp. z o.o. w Stalowej Woli oraz odśnieżania i usuwania oblodzeń wokół wejść do tych obiektów, w sposób sprawny, dokładny terminowy z zastosowaniem urządzeń, materiałów i środków o nieniszczącym działaniu na czyszczone powierzchnie i elementy wyposażenia, zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia i załączników do niej, będącą integralną częścią niniejszej umowy. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części zamówienia: - część I zamówienia obiekt MOSiR ul. Hutnicza 15, 37-450 Stalowa Wola; - część II zamówienia obiekt PCPN ul. Hutnicza 10A, 37-450 Stalowa Wola. 3. Podczas wykonywania usługi dla części I zamówienia wykonawca winien stosować środki chemiczne zgodne z załącznikiem nr 2A – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załącznikiem nr 3 – Zestawienie proponowanych środków czyszczących i dezynfekcyjnych na pływalni – część I zamówienia. 4. Szczegółowy zakres zamówienia dla części I i II zamówienia określony został w załączniku nr 2A i 2B – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załącznikach graficznych stanowiących załączniki do SWZ. 5. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcy wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia na miejscu u Zamawiającego. 6. Wykonawca stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp zobowiązany będzie do: 1) Zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r. poz. 1510, 1700, 2140, z 2023 r. poz. 240) następujące czynności: - Usługi związane ze sprzątaniem budynków; Zamawiający wymaga aby osoby wykonujące czynności o których mowa powyżej w ramach łączącego je z pracodawcą stosunku pracy świadczyły ją osobiście, w miejscu i czasie wskazanym przez pracodawcę, pod jego kierownictwem z podporządkowaniem służbowym, za wynagrodzeniem, z prawem do urlopu. 2) Przekazania zamawiającemu w dniu rozpoczęcia realizacji zamówienia listy osób, które będą wykonywać czynności, o których mowa w ppkt. 1) w trakcie realizacji zamówienia. Lista ta w przypadku zmiany osoby/osób wykonujących czynności, o których mowa w ppkt. 1) winna być każdorazowo niezwłocznie aktualizowana. 3) W przypadku powierzenia przez wykonawcę części zamówienia obejmującej wykonanie czynności o których mowa w ppkt. 1) na rzecz podwykonawcy, obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących te czynności dotyczyć będzie także podwykonawcy. 4) Podczas realizacji zamówienia wykonawca (podwykonawca) na wezwanie zamawiającego winny będzie przedstawić dowody potwierdzające zatrudnianie na umowę o pracę osób, o których mowa w pkt. 6 ppkt 1-3. 5) W przypadku nie wywiązania się przez wykonawcę (podwykonawcę) z obowiązków o których mowa w pkt. 6 ppkt. 1-3, zamawiający przewiduje sankcje zgodnie z załączonym do SWZ wzorem umowy. 6) Powyższy wymóg nie dotyczy kierownika budowy/robót ponieważ zgodnie z art.12 ustawy Prawo budowlane działalność obejmującą kierowanie budową lub innymi robotami budowlanymi może wykonywać osoba pełniąca samodzielną funkcję techniczną w budownictwie. Samodzielną funkcję techniczną w budownictwie mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające uprawnienia budowlane. Uprawnienia budowlane przyznawane są imiennie. W związku z powyższym do kierowania robotami budowlanymi nie jest wymagane nawiązanie stosunku pracy pod kierownictwem pracodawcy. Powyższy wymóg nie jest skuteczny w przypadku gdy ww. czynności będą powierzone osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą, które ww. czynności będą wykonywać osobiście na podstawie łączącego je z Wykonawcą stosunku cywilnoprawnego. 7. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 8. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ.
Interne Kennung: ZP.II.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90911200 Gebäudereinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część I zamówienia obiekt MOSiR ul. Hutnicza 15, 37-450 Stalowa Wola;
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług porządkowych w zakresie kompleksowego utrzymania czystości w obiektach: sportowo-rekreacyjnym, administracyjnym, pływalni krytej i odkrytej dla SiR Sp. z o.o. w Stalowej Woli oraz odśnieżania i usuwania oblodzeń wokół wejść do tych obiektów, w sposób sprawny, dokładny terminowy z zastosowaniem urządzeń, materiałów i środków o nieniszczącym działaniu na czyszczone powierzchnie i elementy wyposażenia, zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia i załączników do niej, będącą integralną częścią niniejszej umowy. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części zamówienia: - część I zamówienia obiekt MOSiR ul. Hutnicza 15, 37-450 Stalowa Wola; - część II zamówienia obiekt PCPN ul. Hutnicza 10A, 37-450 Stalowa Wola. 3. Podczas wykonywania usługi dla części I zamówienia wykonawca winien stosować środki chemiczne zgodne z załącznikiem nr 2A – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załącznikiem nr 3 – Zestawienie proponowanych środków czyszczących i dezynfekcyjnych na pływalni – część I zamówienia. 4. Szczegółowy zakres zamówienia dla części I i II zamówienia określony został w załączniku nr 2A i 2B – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załącznikach graficznych stanowiących załączniki do SWZ. 5. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcy wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia na miejscu u Zamawiającego. 6. Wykonawca stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp zobowiązany będzie do: 1) Zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r. poz. 1510, 1700, 2140, z 2023 r. poz. 240) następujące czynności: - Usługi związane ze sprzątaniem budynków; Zamawiający wymaga aby osoby wykonujące czynności o których mowa powyżej w ramach łączącego je z pracodawcą stosunku pracy świadczyły ją osobiście, w miejscu i czasie wskazanym przez pracodawcę, pod jego kierownictwem z podporządkowaniem służbowym, za wynagrodzeniem, z prawem do urlopu. 2) Przekazania zamawiającemu w dniu rozpoczęcia realizacji zamówienia listy osób, które będą wykonywać czynności, o których mowa w ppkt. 1) w trakcie realizacji zamówienia. Lista ta w przypadku zmiany osoby/osób wykonujących czynności, o których mowa w ppkt. 1) winna być każdorazowo niezwłocznie aktualizowana. 3) W przypadku powierzenia przez wykonawcę części zamówienia obejmującej wykonanie czynności o których mowa w ppkt. 1) na rzecz podwykonawcy, obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących te czynności dotyczyć będzie także podwykonawcy. 4) Podczas realizacji zamówienia wykonawca (podwykonawca) na wezwanie zamawiającego winny będzie przedstawić dowody potwierdzające zatrudnianie na umowę o pracę osób, o których mowa w pkt. 6 ppkt 1-3. 5) W przypadku nie wywiązania się przez wykonawcę (podwykonawcę) z obowiązków o których mowa w pkt. 6 ppkt. 1-3, zamawiający przewiduje sankcje zgodnie z załączonym do SWZ wzorem umowy. 6) Powyższy wymóg nie dotyczy kierownika budowy/robót ponieważ zgodnie z art.12 ustawy Prawo budowlane działalność obejmującą kierowanie budową lub innymi robotami budowlanymi może wykonywać osoba pełniąca samodzielną funkcję techniczną w budownictwie. Samodzielną funkcję techniczną w budownictwie mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające uprawnienia budowlane. Uprawnienia budowlane przyznawane są imiennie. W związku z powyższym do kierowania robotami budowlanymi nie jest wymagane nawiązanie stosunku pracy pod kierownictwem pracodawcy. Powyższy wymóg nie jest skuteczny w przypadku gdy ww. czynności będą powierzone osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą, które ww. czynności będą wykonywać osobiście na podstawie łączącego je z Wykonawcą stosunku cywilnoprawnego. 7. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 8. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ
Interne Kennung: ZP.II.1.2026 cz.I
Los: LOT-0002
Titel: część II zamówienia obiekt PCPN ul. Hutnicza 10A, 37-450 Stalowa Wola
Interne Kennung: ZP.II.1.2026 cz.II