2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: "Przebudowa przepustu w leśnictwie Zawóz"
Beschreibung: 3.1. Zamówienie obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji kosztorysowo- projektowej dla przebudowy przepustu znajdującego się w ciągu drogi leśnej o nr inw. 242/449 „Droga Horodek” w km ok 2+500. W ramach zamówienia należy również uzyskać wszystkie niezbędne decyzje i zgody administracyjne i przeprowadzić uzgodnienia tych wniosków z właściwymi Urzędami i organami w celu uzyskania ostatecznej decyzji pozwolenie na budowę lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszonych robót budowlanych. Zamówienie obejmuje również sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. 3.2. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej dla: • Przebudowy przepustu w leśnictwie Zawóz, numer rozliczeniowy zadania 04-01-2.1-02 zlokalizowanego pod drogą leśną o nr inw. 242/449 w leśnictwie Zawóz. Zakłada się przebudowę istniejącego przepustu z kręgów betonowych o długości ok 14 – 18 m.b. na przepust o przekroju łukowym otwartym tj. dno przepustu pozostaje naturalne, a konstrukcja nośna oparta jest na fundamencie wiotkim lub sztywnym. Umocnienie przyczółków przepustu polegać ma na wmontowaniu koszy drewniano-kamiennych (kaszyc), co pozwoli wzmocnić ich wytrzymałość, ograniczyć nadmierny spływ powierzchniowy i uszkodzenia mechaniczne. W ramach zadania należy przewidzieć umocnienie skarp (brzegów) na wlocie i wylocie przepustu. Umocnienie polegać powinno na zabezpieczaniu brzegów stałych cieków w miejscach szczególnie narażonych na podmycie (także dróg) poprzez wmontowanie kaszyc wykonanych z materiałów naturalnych (konstrukcje o drewnianym szkielecie wypełnione gruntem rodzimym oraz kamieniami). Zastosowanie kaszyc ułatwi w tym przypadku odtworzenie roślinności na skarpach i znacząco zwiększy stabilność brzegów. Dodatkowo dno cieku oraz skarpy zostaną umocnione narzutem kamiennym (kamień rodzimy) układanym ręcznie w miejscach narażonych na podmycie. W ramach przebudowy przepustu należy także przewidzieć przebudowę odcinka drogi tj. ok 20 – 30 m.b, stosując nawierzchnię z kruszyw łamanych i szer. min 3,5 m. Dodatkowo informuję że nad istniejącym przepustem, w nasypie ziemnym, przebiega podziemna sieć średniego napięcia stanowiąca własność PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Rzeszowie. W ramach prac projektowych należy ustalić zasady prowadzenia robót przy kolizji z przedmiotowym kablem elektroenergetycznym. Lokalizacja: powiat Leski, gmina Solina obręb ewid. Horodek, działka o nr ew. 243/2, 244/3 Występujące formy ochrony przyrody: Wschodniobeskidzkiego Obszar Chronionego Krajobrazu Lokalizacja GPS: 49°21'05.2″N 22°29'08.3″E 3.3 Unormowania, których zobowiązany będzie w szczególności przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia. 1. Podstawowe akty prawne: - ustawa z dnia 07 lipca 1994 r. – prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418), - ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1130), - ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1213), - ustawa z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320, z 2025 r. z późn. zm.), - rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2022 r. poz. 1679), - rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454), - rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r. nr 120 poz. 1126), - Innymi obowiązującymi przepisami prawa, w tym techniczno-budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej. 2. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, oprócz przepisów prawa obowiązujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca będzie obowiązany do stosowania i przestrzegania obowiązków i zasad wynikających z niżej wymienionych dokumentów: 1) Podręcznik wdrażania projektu – załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamawiana dokumentacja będzie służyć Zamawiającemu do ogłoszenia przetargu na roboty budowlane i musi odpowiadać wymogom określonym w art. 34 Ustawy Pzp tj. kosztorysu inwestorskiego sporządzanego na podstawie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót albo na podstawie planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, jeżeli przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834 i 1222); 3.4 Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac: 1) Opracowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, wstępnej koncepcji dokumentacji projektowej (ETAP I): a) określenie parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu, b) wskazanie optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji, Opracowanie koncepcji wstępnej realizacji zadania podlegać będzie uzgodnieniu z Zamawiającym. Szczegóły roz. 3 SWZ.
Interne Kennung: ZG.270.1.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Specyfikacja Warunków Zamówienia ("SWZ") wraz z załącznikami stanowi dokumenty zamówienia// Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.//Wykonawcy nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1-6 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1-5 i 7-10 PZP// Szczegółowe informacje dot. podstaw wykluczenia zawiera SWZ.//Szczegółowy wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zawarty jest w SWZ.//Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP//
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej - Przebudowa przepustu w leśnictwie Zawóz
Beschreibung: 3.1. Zamówienie obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji kosztorysowo- projektowej dla przebudowy przepustu znajdującego się w ciągu drogi leśnej o nr inw. 242/449 „Droga Horodek” w km ok 2+500. W ramach zamówienia należy również uzyskać wszystkie niezbędne decyzje i zgody administracyjne i przeprowadzić uzgodnienia tych wniosków z właściwymi Urzędami i organami w celu uzyskania ostatecznej decyzji pozwolenie na budowę lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszonych robót budowlanych. Zamówienie obejmuje również sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. 3.2. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej dla: • Przebudowy przepustu w leśnictwie Zawóz, numer rozliczeniowy zadania 04-01-2.1-02 zlokalizowanego pod drogą leśną o nr inw. 242/449 w leśnictwie Zawóz. Zakłada się przebudowę istniejącego przepustu z kręgów betonowych o długości ok 14 – 18 m.b. na przepust o przekroju łukowym otwartym tj. dno przepustu pozostaje naturalne, a konstrukcja nośna oparta jest na fundamencie wiotkim lub sztywnym. Umocnienie przyczółków przepustu polegać ma na wmontowaniu koszy drewniano-kamiennych (kaszyc), co pozwoli wzmocnić ich wytrzymałość, ograniczyć nadmierny spływ powierzchniowy i uszkodzenia mechaniczne. W ramach zadania należy przewidzieć umocnienie skarp (brzegów) na wlocie i wylocie przepustu. Umocnienie polegać powinno na zabezpieczaniu brzegów stałych cieków w miejscach szczególnie narażonych na podmycie (także dróg) poprzez wmontowanie kaszyc wykonanych z materiałów naturalnych (konstrukcje o drewnianym szkielecie wypełnione gruntem rodzimym oraz kamieniami). Zastosowanie kaszyc ułatwi w tym przypadku odtworzenie roślinności na skarpach i znacząco zwiększy stabilność brzegów. Dodatkowo dno cieku oraz skarpy zostaną umocnione narzutem kamiennym (kamień rodzimy) układanym ręcznie w miejscach narażonych na podmycie. W ramach przebudowy przepustu należy także przewidzieć przebudowę odcinka drogi tj. ok 20 – 30 m.b, stosując nawierzchnię z kruszyw łamanych i szer. min 3,5 m. Dodatkowo informuję że nad istniejącym przepustem, w nasypie ziemnym, przebiega podziemna sieć średniego napięcia stanowiąca własność PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Rzeszowie. W ramach prac projektowych należy ustalić zasady prowadzenia robót przy kolizji z przedmiotowym kablem elektroenergetycznym. Lokalizacja: powiat Leski, gmina Solina obręb ewid. Horodek, działka o nr ew. 243/2, 244/3 Występujące formy ochrony przyrody: Wschodniobeskidzkiego Obszar Chronionego Krajobrazu Lokalizacja GPS: 49°21'05.2″N 22°29'08.3″E 3.3 Unormowania, których zobowiązany będzie w szczególności przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia. 1. Podstawowe akty prawne: - ustawa z dnia 07 lipca 1994 r. – prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418), - ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1130), - ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1213), - ustawa z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320, z 2025 r. z późn. zm.), - rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2022 r. poz. 1679), - rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454), - rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r. nr 120 poz. 1126), - Innymi obowiązującymi przepisami prawa, w tym techniczno-budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej. 2. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, oprócz przepisów prawa obowiązujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca będzie obowiązany do stosowania i przestrzegania obowiązków i zasad wynikających z niżej wymienionych dokumentów: 1) Podręcznik wdrażania projektu – załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamawiana dokumentacja będzie służyć Zamawiającemu do ogłoszenia przetargu na roboty budowlane i musi odpowiadać wymogom określonym w art. 34 Ustawy Pzp tj. kosztorysu inwestorskiego sporządzanego na podstawie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót albo na podstawie planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, jeżeli przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834 i 1222); 3.4 Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac: 1) Opracowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, wstępnej koncepcji dokumentacji projektowej (ETAP I): a) określenie parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu, b) wskazanie optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji, Opracowanie koncepcji wstępnej realizacji zadania podlegać będzie uzgodnieniu z Zamawiającym. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w SWZ wraz z załącznikami
Interne Kennung: Część I - Wykonanie dokumentacji projektowej - Przebudowa przepustu w leśnictwie Zawóz