140304-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Betriebsprüfung – Fællesudbud af revisionsydelser til Tårnby og Dragør Kommuner
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fællesudbud af revisionsydelser til Tårnby og Dragør Kommuner
Beschreibung: Udbuddet omfatter lovpligtig finansiel revision, juridisk-kritisk revision og forvaltningsrevision samt særlige revisionserklæringer, som i henhold til lov eller anden bestemmelse skal forsynes med særskilt revisionspåtegning. Ud over den lovpligtige revision omfatter udbuddet en option på køb af rådgivning inden for generel regnskabs- og revisionsmæssige rådgivning, udredningsopgaver, opfølgning, udarbejdelse og justering af forretningsgange og arbejdsbeskrivelser og lignende.
Interne Kennung: 88.00.00-G00-25-608971
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dette udbud gennemføres som et offentligt EU-udbud i henhold til afsnit II i LBK nr. 10 af 6. januar 2023 ”Udbudsloven”, hvilket betyder, at enhver egnet tilbudsgiver har ret til at afgive tilbud. Udbuddet gennemføres som et fællesudbud for Tårnby Kommune og Dragør Kommune og vedrører indgåelse af kontrakter om levering af revisionsydelser. Der udbydes to selvstændige, men i det væsentlige enslydende kontrakter, én for hver kommune. Den tilbudsgiver, der tildeles kontrakten, vil indgå aftale med begge kommuner.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen, 79210000 Rechnungslegung und -prüfung, 79212100 Buchprüfung, 79212300 Pflichtbetriebsrevision, 79212500 Buchhaltungsprüfung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option på køb af ekstra ydelser, herunder undersøgelser/analyser af et afgrænset område samt øvrige tilkøbsydelser, herunder særlig rådgivning, udredningsopgaver, konsulentopgaver, analyse af et opgaveområde, implementering af processer m.m.