140518-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Sportgeräte und -ausrüstungen – Udbud af Rammeaftale vedrørende levering af sportsartikler til Hillerød Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Rammeaftale vedrørende levering af sportsartikler til Hillerød Kommune
BeschreibungFormålet er at sikre indkøb af kvalitetsprodukter, der understøtter fysisk aktivitet og idrætsundervisning.Udbuddet omfatter levering af et bredt sortiment af sportsartikler, herunder:Boldspil: fodbold, håndbold, basketball, volleyball mv.Fitnessudstyr: træningsmåtter, elastikker, kettlebells, sjippetoveAtletikudstyr: kegler, stopure, målebånd, hækkeløbSvømmeudstyr: svømmebriller, baderinge, svømmefødderDiverse: opbevaringskasser, boldpumper, førstehjælpsudstyr
Interne Kennung26/1028
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens afsnit II, hvilket indebærer, at enhver har ret til at afgive tilbud.Der indgås rammeaftaler med to leverandører. Modtages kun ét konditionsmæssigt tilbud, kan dette alligevel antages.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37400000 Sportgeräte und -ausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37410000 Freiluftsportausrüstungen, 37420000 Ausrüstungen für Turnhallen
5. Los
LosLOT-0000