2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elektronická spisová služba pro Inspekci silniční dopravy
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky je dodávka elektronického systému spisové služby (dále jen „eSSL“) “) pro potřeby zadavatele, případně jeho právního nástupce Inspekci silniční dopravy (dále jen „INSID“), a dále provozní údržba, podpora a rozvoj programového vybavení, jejich implementace, datové integrace, migrace a zajištění služeb podpory a rozvoje potřebných v souvislosti se zajištěním výkonu spisové služby. V rámci plnění této veřejné zakázky se podrobně jedná o následující plnění: a) dodávka eSSL; b) zpracování prováděcího projektu (provedení předimplementační analýzy); c) instalace a konfigurace provozní infrastruktury (testovací a produkční prostředí); d) migrace dat ze stávající eSSL bez narušení výkonu eSSL; e) poskytnutí komplexní uživatelské dokumentace k dodávané eSSL; f) poskytnutí licencí potřebných k řádnému fungování dodaného eSSL, a to včetně licencí SW g) produktů třetích stran, které jsou pro provoz eSSL nezbytné; h) instalace a konfigurace eSSL a migrace dat eSSL do testovacího a produkčního prostředí; i) zajištění školení; j) poskytování uživatelské a servisní podpory eSSL po dobu 96 měsíců od akceptace dodávky eSSL (provoz, údržba, podpora, technické a legislativní aktualizace eSSL); k) rozvoj eSSL (rozvoj eSSL, poskytnutí součinnosti pro účely interního auditu, plnění požadavků ze zákona o kybernetické bezpečnosti č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů a dalších souvisejících právních předpisů v oblasti kybernetické bezpečnosti; l) provedení exitu (dále jen „předmět plnění“). Technické požadavky na eSSL jsou uvedeny v příloze č. 1 technická specifikace, s tím, že eSSL je popsána z hlediska procesů v zákoně č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů a jeho vyhláškách, z hlediska technického řešení v Národním standardu pro elektronické spisové služby. Zadavatel předpokládá, že spisová služba bude obsahovat celý životní cyklus dokumentu (vznik, změnu, vyřízení, oběh, odeslání, uložení, zapůjčení, skartační řízení, odstranění). eSSL musí respektovat a naplňovat všechny požadavky kladené na obdobně vytvořené a konstruované systémy dle platné legislativy uvedené v příloze č. 1 technická specifikace, a to včetně požadavku na atest eSSL, tj. že bude ode dne účinnosti ust. § 66e zákona č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, atestována dle tohoto zákona. Požadavky spojené s atestací eSSL jsou blíže uvedeny v příloze č. 2 návrh smlouvy. Veřejná zakázka není rozdělena na části dle § 36 a § 101 zákona, neboť požadované plnění tvoří jeden funkční celek. Toto plnění spolu natolik věcně a obsahově souvisí, že by jejím rozdělením vznikaly zadavateli další nedůvodné náklady na realizaci veřejné zakázky.
Interne Kennung: VZ-130-13-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48311100 Dokumentenverwaltungssystem
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Změna ceny 18.1 Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu závazku spočívající ve změně, resp. navýšení, ceny (tj. sazby jednotkových cen) za níže uvedených podmínek: 18.2 Dodavatel je oprávněn uplatnit inflační doložku po uplynutí 3 let od podpisu akceptačního protokolu dle čl. 7.4 a násl. přílohy č. 2 návrhu smlouvy. V případě, že míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen za uplynulý kalendářní rok vyhlášeného Českým statistickým úřadem (dále jen „míra inflace“), přesáhne hranici 5 %, mohou být ceny dle čl. 6.2 až 6.5 smlouvy na základě oznámení dodavatele doručeného nejpozději do 15.3. příslušného roku zvýšeny s účinností od 1.4. příslušného roku o míru inflace, maximálně však o 10 %. Dodavatel může v oznámení dle tohoto odstavce oznámit, že možnost navýšení ceny podle tohoto ustanovení neuplatňuje, nebo že jej uplatňuje pouze v omezené výši. Pokud dodavatel neuplatní svůj nárok na zvýšení cen o míru inflace a nedoručí zadavateli oznámení v termínu dle druhé věty tohoto odstavce nebo pokud oznámení neobsahuje podrobnosti o výpočtu míry inflace nebo nových cenách, zadavatel se zvýšením těchto cen o míru inflace nebude souhlasit, resp. nárok na navýšení těchto cen za uplynulý kalendářní rok zaniká. K uplatnění inflační doložky dle tohoto odstavce není nutné uzavírat dodatek ke smlouvě. Změna dodavatele 18.3 Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, pokud dojde k předčasnému ukončení smlouvy s vybraným dodavatelem z důvodů uvedených v příloze č. 2 návrhu smlouvy. 18.4 Zadavatel provede v rámci této veřejné zakázky nejprve posouzení všech podaných nabídek z hlediska splnění zadávacích a zákonných podmínek. Následně budou nabídky, které splní tyto podmínky, hodnoceny v souladu s čl. 10 této zadávací dokumentace a na základě provedeného hodnocení bude sestaveno pořadí nabídek podle jejich ekonomické výhodnosti. 18.5 V případě předčasného ukončení smlouvy s vybraným dodavatelem vyzve zadavatel k uzavření smlouvy dodavatele, jehož nabídka se podle provedeného hodnocení umístila jako druhá v pořadí za nabídkou vybraného dodavatele (tj. dodavatele, který také splnil všechny zadávací a zákonné podmínky a nebyl ze zadávacího řízení vyloučen). Odmítne-li tento dodavatel uzavřít smlouvu nebo nevyjádří-li se v zadavatelem stanovené přiměřené lhůtě, vyzve zadavatel za stejných podmínek dalšího dodavatele podle pořadí v hodnocení nabídek. Tento postup může zadavatel opakovat až do oslovení dodavatele, který se v hodnocení nabídek umístil na posledním místě. 18.6 Postup dle čl. 18.5 této zadávací dokumentace je právem zadavatele, nikoliv jeho povinností, a nelze se jej právně domáhat. 18.7 Dodavatel oslovený podle odst. 18.5 tohoto článku, který bude mít zájem uzavřít se zadavatelem smlouvu (dále jen „nový dodavatel“), je povinen poskytnout před uzavřením smlouvy součinnost podle této zadávací dokumentace a zákona. Neposkytne-li nový dodavatel před uzavřením smlouvy požadovanou součinnost, je zadavatel oprávněn oslovit dalšího dodavatele v pořadí podle hodnocení nabídek, jak je uvedeno v odst. 18.5 tohoto článku této zadávací dokumentace. 18.8 Zadavatel uzavře s novým dodavatelem smlouvu ve znění, v jakém byla uzavřena s vybraným dodavatelem, tj. ve znění, které bylo součástí zadávacích podmínek jako příloha č. 2 této zadávací dokumentace návrh smlouvy, s výjimkou: a) dílčích nabídkových cen, které budou aktualizovány a doplněny do návrhu smlouvy v souladu s nabídkou nového dodavatele podanou do tohoto zadávacího řízení; b) příloh smlouvy; přílohou návrhu smlouvy budou dokumenty předložené novým dodavatelem v jeho nabídce, resp. bude uveden odpovídající realizační tým či s přiměřenými změnami s ohledem na pozdější datum uzavření smlouvy s novým dodavatelem; c) harmonogramu a termínů plnění stanovených v návrhu smlouvy, které mohou být přiměřeně aktualizovány s ohledem na pozdější datum uzavření smlouvy s novým dodavatelem; d) případných dodatků ke smlouvě uzavřených s vybraným dodavatelem. Bude-li však v průběhu trvání smlouvy mezi vybraným dodavatelem a zadavatelem uzavřen dodatek/dodatky ke smlouvě, mající vliv na realizaci předmětu plnění podle smlouvy, bude návrh smlouvy s novým dodavatelem uzavřen včetně takového dodatku/dodatků; e) v případě, že vybraný dodavatel již předmět veřejné zakázky zčásti splnil a ukončení smlouvy nemá dopad na tuto část poskytnutého plnění, lze s novým dodavatelem uzavřít smlouvu jen na zbylou část předmětu plnění veřejné zakázky, pokud je tato část oddělitelná a z nabídky tohoto účastníka lze dovodit její poměrnou cenu.