141010-2026 - Wettbewerb
Polen – Asbestbeseitigung – Usunięcie, transport i utylizacja uszkodzonych, niezabezpieczonych wyrobów zawierających azbest oraz innych odpadów znajdujących się na wierzchowinie składowiska odpadów poprodukcyjnych w tym niebezpiecznych, położonego na wielkoobszarowym terenie zdegradowanym w Zgierzu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsunięcie, transport i utylizacja uszkodzonych, niezabezpieczonych wyrobów zawierających azbest oraz innych odpadów znajdujących się na wierzchowinie składowiska odpadów poprodukcyjnych w tym niebezpiecznych, położonego na wielkoobszarowym terenie zdegradowanym w Zgierzu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zabezpieczenie i załadunek odpadów w postaci uszkodzonych, niezabezpieczonych płyt zawierających azbest, ich transport i przekazanie do unieszkodliwienia oraz załadunek, transport i przekazanie do zagospodarowania lub unieszkodliwienia innych odpadów, znajdujących się na wierzchowinie składowiska odpadów poprodukcyjnych w tym niebezpiecznych, położonego w Zgierzu przy ul. Miroszewskiej 54-60 na działkach o nr ewidencyjnych: 273/18, 273/19, 273/20, 273/24, 273/30, 273/33 obręb 119, który to teren zgodnie z ustawą z dnia 16 czerwca 2023 roku o wielkoobszarowych terenach zdegradowanych (Dz. U. 2023, poz. 1719) wchodzi w skład wielkoobszarowego terenu zdegradowanego – tereny Zakładów Przemysłu Barwników „Boruta” w Zgierzu. Zamawiający nie dopuszcza w tym postępowaniu składania ofert częściowych, zamówienie nie jest podzielone na części. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90650000 Asbestbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje zabezpieczenie i załadunek odpadów w postaci uszkodzonych, niezabezpieczonych płyt zawierających azbest, ich transport i przekazanie do unieszkodliwienia oraz załadunek, transport i przekazanie do zagospodarowania lub unieszkodliwienia innych odpadów, znajdujących się na wierzchowinie składowiska odpadów poprodukcyjnych w tym niebezpiecznych, położonego w Zgierzu przy ul. Miroszewskiej 54-60 na działkach o nr ewidencyjnych: 273/18, 273/19, 273/20, 273/24, 273/30, 273/33 obręb 119, który to teren zgodnie z ustawą z dnia 16 czerwca 2023 roku o wielkoobszarowych terenach zdegradowanych (Dz. U. 2023, poz. 1719) wchodzi w skład wielkoobszarowego terenu zdegradowanego – tereny Zakładów Przemysłu Barwników „Boruta” w Zgierzu. Warunki świadczenia usługi przedstawiają się następująco: Usługa dotyczy: a) odpadów w postaci płyt zawierających azbest wraz z opakowaniami tych płyt w postaci folii, worków typu big bag, drewnianych palet, w szacowanej ilości około 1057 m3, b) dwóch metalowych beczek o nieznanej zawartości, przy czym: - Zamawiający przyjmuje, że 1 m3 odpadów wymienionych w lit. a waży ok. 1,483 Mg (co stanowi średnią arytmetyczną wyliczoną z przyjmowanego powszechnie przelicznika w ilości 1,6 za 1 m3 odpadów, 1,5 za 1 m3 odpadów oraz 1,35 za 1 m3 przyjmowanych w instalacjach zajmujących się utylizacją odpadów zawierających azbest) i przy szacowanej do usunięcia ilości 1057 m3 daje ok. 1568 Mg. Zamawiający zastrzega, że ostatecznie przy załadunku ilość tych odpadów może różnić się od ilości, 1057m3 oszacowanej w raporcie , a w przypadku wystąpienia różnic pomiędzy szacunkową ilością odpadów zawierających azbest, a ilością udokumentowaną faktycznie przy załadunku a następnie przy przekazaniu do unieszkodliwienia, Wykonawcy nie będą przysługiwać roszczenia wobec Zamawiającego, - Zamawiający wskazuje, że z dniem 28 maja 2024 r. na podstawie umowy darowizny stał się właścicielem nieruchomości, na której występują odpady objęte niniejszą usługą, ale nie posiada dokumentów dotyczących historii tych odpadów, ani nie dokonywał ich badań. Ostateczne wynagrodzenie Wykonawcy zostanie ustalone w oparciu o podaną w Mg masę odpadów wskazaną w kartach przekazania poszczególnych rodzajów odpadów, przekazanych odpowiednio do podmiotów zajmujących się unieszkodliwianiem oraz zagospodarowaniem odpadów, usuniętych z gruntu w ramach wykonania niniejszej usługi. Pełny opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy