141027-2026 - Wettbewerb
Polen – Betrieb von Wasserversorgungsunternehmen – Kompleksowa obsługa technologiczna dwóch obiektów rekreacji wodnej znajdujących się na obszarze Parku Śląskiego: Kąpieliska „Fala” oraz Wodnego Placu Zabaw w sezonie 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa obsługa technologiczna dwóch obiektów rekreacji wodnej znajdujących się na obszarze Parku Śląskiego: Kąpieliska „Fala” oraz Wodnego Placu Zabaw w sezonie 2026
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa technologiczna dwóch obiektów rekreacji wodnej znajdujących się na obszarze Parku Śląskiego: Kąpieliska „Fala” oraz Wodnego Placu Zabaw w sezonie 2026. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi OPZ (Załączniki nr 3 do SWZ). 3. Dodatkowe warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 2 do SWZ). 4. Zamawiający wymaga stawienia się na wizji lokalnej w terminach wskazanych w Załączniku nr 3 do SWZ_OPZ. Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) Wykonawcy, który nie odbył wymaganej wizji. 5. Zamawiający przewiduje wykorzystanie prawa opcji - zgodnie z zapisami SWZ.
Interne Kennung12/PN/U/2026/AS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 65130000 Betrieb von Wasserversorgungsunternehmen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung, 43324100 Einrichtungen für Schwimmbecken, 42912310 Geräte zum Filtrieren von Wasser
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje wykorzystanie prawa opcji do maksymalnej wysokości 15 dni. Wykorzystanie prawa opcji ma miejsce w następujący sposób: 1) zakup przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 15 dni w przypadku Kąpieliska Fala i 15 dni w przypadku Wodnego Placu Zabaw, przy czym może być wykorzystany w mniejszym stopniu i wielokrotnie, łącznie nie przekraczając ww. wartości, zarówno przed terminem początkowym funkcjonowania danego obiektu, jak i po terminie końcowym (zgodnie z datami wskazanymi w Załączniku nr 3 do SWZ (punkt 5), 2) wykorzystanie prawa opcji nie jest obowiązkowe; w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, 3) ceny jednostkowe – cena jednostkowa 1 dnia dodatkowego Kąpieliska Fala wynosi 1/30 wartości pełnego miesiąca opłaty „obsługa w sezonie Kąpieliska Fala”, wynikającej z formularza ofertowego, a 1 dnia dodatkowego Wodnego Placu Zabaw wynosi 1/30 wartości pełnego miesiąca opłaty „obsługa w sezonie Wodnego Placu Zabaw”, wynikającej z formularza ofertowego, 4) prawo opcji będzie realizowane poprzez pisemne zamówienia kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy; zamówienia będą określały ilość dni; realizacja zamówienia z zastosowaniem prawa opcji możliwa jest tylko w okresie obowiązywania zawartej umowy; Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji wielokrotnie w okresie obowiązywania Umowy, do łącznej wysokości określonej powyżej, 5) Zamawiający co do zasady poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż na 3 dni kalendarzowe przed rozpoczęciem usługi wynikającej z prawa opcji; z uwagi jednak na możliwy nagły, nieprzewidywalny charakter niektórych zdarzeń, dla których przewidziano prawo opcji, Zamawiający zastrzega, że w takich wyjątkowych okolicznościach informacja o skorzystaniu z prawa opcji będzie przekazana w krótszym terminie. 2. Zamawiający zastrzega sobie także możliwość skorzystania z prawa opcji, którego zastosowanie polega na zwiększeniu ilości środków chemicznych, o których mowa w pkt 4 ppkt 11 Załącznika nr 3 do SWZ, w okresie wykonywania niniejszego zamówienia. 3. Zamawiający przewiduje wykorzystanie prawa opcji w ilości wskazanej dla wybranych pozycji w Tabeli nr 2 Formularza ofertowego (Załącznik nr 1 do Umowy), w następujący sposób: 1) zakup przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji nie może przekroczyć ilości wskazanej dla wybranych pozycji w Tabeli nr 2 Formularza ofertowego, przy czym może być wykorzystane w mniejszym stopniu i wielokrotnie, łącznie nie przekraczając ww. wartości, 2) wykorzystanie prawa opcji nie jest obowiązkowe; w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, 3) ceny jednostkowe – ceny jednostkowe każdego z rodzajów środków chemicznych będą obowiązywać także w przypadku zakupu w ramach prawa opcji, 4) prawo opcji będzie realizowane poprzez pisemne zamówienia kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy; zamówienia będą określały ilość poszczególnych środków chemicznych; realizacja zamówienia z zastosowaniem prawa opcji możliwa jest tylko w okresie obowiązywania zawartej Umowy; Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji wielokrotnie w okresie obowiązywania Umowy, do łącznej wysokości określonej powyżej, 5) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji (wystawi stosowne zlecenie) nie później niż w następnym dniu roboczym od otrzymania od Wykonawcy informacji, o której mowa w§ 3 ust. 4 zdanie drugie Umowy.