141076-2026 - Ergebnis
Polen – Gasförmige Brennstoffe – Dostawa gazu ziemnego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych na lata 2026 i 2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa gazu ziemnego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych na lata 2026 i 2027
BeschreibungDostawa gazu ziemnego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych na lata 2026 i 2027
Vorherige Bekanntmachung735924-2025
Interne KennungDG-VI.272.7.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 4 ustawy pzp, Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy pzp. Ponadto, Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp zawierające wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej i zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało przekazane do publikacji w dniu 12.06.2025 r. i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 2025-OJS112-00382424-pl-ts (Numer wydania Dz.U. S: 112/2025, Numer publikacji ogłoszenia:382424-2025 z dnia 13/06/2025 r.)
Zentrale Elemente des Verfahrens1) Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 oraz w art. 109 ust. 1 oraz informacje o warunkach udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 2) lit a) i lit. b), pkt. 3), pkt 8) i pkt 10) ustawy. Z uwagi na wartość zamówienia Zamawiający odstępuje od przesłanki wykluczania wykonawcy z postępowania, o której mowa w art. 108 ust. 2 ustawy, ponieważ nie ma ona zastosowania w niniejszym postępowaniu. 2) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 3) nie podlegają zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie artykułu 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.). 4) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: A) wymaganych uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:  zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu gazem wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki B) zdolności technicznej lub zawodowej: warunek udziału w postępowaniu zostanie uznany za spełniony, gdy wykonawca wykaże, że należycie wykonał (lub wykonuje – w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych) w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie dostawy, odpowiadające swoim rodzajem dostawie, stanowiącej przedmiot zamówienia. Za dostawę odpowiadającą swoim rodzajem dostawie, stanowiącej przedmiot zamówienia, uważa się dostawę gazu w ilości co najmniej 30 000 000,00 kWh, świadczoną w sposób nieprzerwany przez okres co najmniej 12 miesięcy. Przez „dostawę” Zamawiający rozumie wykonanie dostawy obejmującej ww. zakres w ramach jednej umowy/zamówienia. Okresy wyrażone w latach, o których mowa powyżej, liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert w postępowaniu. 2. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy. 3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1) warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa powyżej w ust. 1 pkt 4) lit. A) jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje dostawy, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (do oferty należy załączyć odpowiednie pełnomocnictwo) chyba, że w przypadku spółki cywilnej, z umowy tej spółki wynika sposób jej reprezentowania (do stwierdzenia, czego niezbędne jest załączenie do oferty umowy spółki cywilnej). Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym, jako pełnomocnik pozostałych. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkie podmioty występujące wspólnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09123000 Erdgas, 65210000 Gasversorgung
5. Los
LosLOT-0000
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku – Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266), obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu o prognozowanym wolumenie około 104 220 412,00 kWh, licząc w okresie dostaw, tj. 24 miesięcy, z datą obowiązywania od 1 stycznia 2026 r. po potwierdzeniu tej daty przez Operatora, pod warunkiem skutecznego przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy. 2. Postępowanie przetargowe prowadzone będzie przez Województwo Małopolskie w imieniu i na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, wojewódzkich osób prawnych, które zawarły w tym celu Porozumienie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. 3. Dostawa gazu będzie się odbywała na podstawie umów zawieranych odrębnie przez poszczególnych Zamawiających. 4. Podana w ust. 1 ilość jest wielkością prognozowaną, którą należy wycenić w ofercie cenowej. Przewidywane zużycie paliwa gazowego ma charakter szacunkowy oraz służy wyłącznie do porównania ofert. 5. Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość zakupu dodatkowych ilości gazu ziemnego w przypadku, gdy potrzeby Zamawiającego będą większe niż wskazana szacunkowa ilość paliwa gazowego dla każdego z punktów poboru gazu wykazanego w załączniku nr 1D, Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia ilości paliwa gazowego w każdej grupie taryfowej dla każdego Zamawiającego w stosunku do podanych wartości w załączniku do umowy. Oświadczenie o zwiększeniu ilości paliwa gazowego w danej grupie taryfowej, w której istnieją punkty poboru gazu zostanie złożone nie później niż do dnia 30.11.2027 r. 6. Maksymalna szacowana dodatkowa ilość gazu, jaka może być zamówiona w ramach opcji – do 20% wolumenu, określonego w każdej umowie. 7. Zamawiającemu przysługuje prawo do zwiększenia przedmiotu zamówienia do maksymalnej podanej ilości w ramach prawa opcji, jednakże z zastrzeżeniem, iż jest to jego uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać (w części lub całości, w zależności od potrzeb). 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia m.in. adresy punktów poboru, grupy taryfowe, moc umowna i prognozowane zapotrzebowanie na paliwo gazowe dla poszczególnych jednostek zawiera załącznik nr 1D do swz (Uwaga: w jednym pliku znajdują się odrębne arkusze: wykaz PPG, wykaz jednostek biorących udział w postępowaniu wraz z łącznym wolumenem jednostki podanym w kWh, prognozowane zużycie na miesiące na PPG, prognozowane zużycie sumaryczne PPG). 9. Zamawiający wymaga, aby okres rozliczeniowy był zgodny z okresem rozliczeniowym Operatora Systemu Dystrybucyjnego oraz wymaga, aby za okres rozliczeniowy wystawiana była jedna faktura dla każdego Zamawiającego. Rozliczenia za dostarczone paliwo gazowe odbywać się będą za faktyczne zużycie paliwa gazowego na podstawie odczytów wskazań istniejącego układu pomiarowo-rozliczeniowego, po upływie okresu rozliczeniowego stosowanego przez Operatora Systemu Dystrybucji. 10. Zamawiający w przypadku braku comiesięcznych odczytów faktycznego zużycia paliwa gazowego stosowanych przez OSD dopuszcza możliwość rozliczenia należności za paliwo gazowe na podstawie szacowanej ilości zużycia paliwa gazowego. Zamawiający dopuszcza możliwość wystawienia takiej faktury raz na dwa miesiące. Rozliczenie za faktyczne zużycie gazu nastąpi w terminach wskazanych przez Operatora Systemu Dystrybucji. Zamawiający zastrzega że rozliczenie za rzeczywiste zużycie paliwa gazowego musi nastąpić na dzień 31.12.2026 r. i 31.12.2027 r. 11. Dostarczane paliwo gazowe musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne (t. j. Dz.U. z 2024, poz. 266 z późn. zm.), aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami. 12. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie się odbywała zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi. 13. Stawki opłat dystrybucyjnych w trakcie realizacji zamówienia mogą ulegać zmianie, jeżeli zmianie ulegnie taryfa lokalnego OSD. 14. Poszczególni Zamawiający udzielą wykonawcy pełnomocnictwa do wypowiedzenia poszczególnych umów kompleksowych dotychczasowym dostawcom i przeprowadzenia niezbędnych formalności, aby było możliwe skuteczne zawarcie nowej umowy. Przeprowadzenie tych czynności jest częścią przedmiotu niniejszej umowy. Koszty zmiany sprzedawcy ponosi Wykonawca. 15. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zawiera warunki wykonania zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących załącznik nr 1C do SWZ. 16. W przypadkach, w których zapisy SWZ odnoszą się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 17. Zamówienie jest finansowane z Budżetu Województwa oraz ze środków UE w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. 18. Kody i nazwy zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień: 09120000-6 Paliwa gazowe, 09123000-7 Gaz ziemny, 65210000-8 Przesył gazu. 19. Termin związania ofertą upływa 11.02.2026 r.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość zakupu dodatkowych ilości gazu ziemnego w przypadku, gdy potrzeby Zamawiającego będą większe niż wskazana szacunkowa ilość paliwa gazowego dla każdego z punktów poboru gazu wykazanego w załączniku nr 1D, Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia ilości paliwa gazowego w każdej grupie taryfowej dla każdego Zamawiającego w stosunku do podanych wartości w załączniku do umowy. Oświadczenie o zwiększeniu ilości paliwa gazowego w danej grupie taryfowej, w której istnieją punkty poboru gazu zostanie złożone nie później niż do dnia 30.11.2027 r. 2. Maksymalna szacowana dodatkowa ilość gazu, jaka może być zamówiona w ramach opcji – do 20% wolumenu, określonego w każdej umowie. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo do zwiększenia przedmiotu zamówienia do maksymalnej podanej ilości w ramach prawa opcji, jednakże z zastrzeżeniem, iż jest to jego uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać (w części lub całości, w zależności od potrzeb).