141149-2026 - Wettbewerb
Polen – Kabelverteilschrank – Wyposażenie punktów dystrybucyjnych (PD) Nowego Szpitala Onkologicznego (NSO) w szafy RACK umożliwiające instalację sprzętu teletechnicznego i informatycznego.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWyposażenie punktów dystrybucyjnych (PD) Nowego Szpitala Onkologicznego (NSO) w szafy RACK umożliwiające instalację sprzętu teletechnicznego i informatycznego.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia , o którym mowa w pkt. 3.1., znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), w załączniku nr 1 do oferty, w załączniku nr 3 do SWZ- Formularz cenowy oraz w załączniku nr 7 do SWZ - Projekt umowy. I. Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. II. procedura otwarta. III. Konsultacje rynkowe nie były przeprowadzane. IV. Informacje o zastrzeżeniu możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. - Zamawiający nie przewiduje zastrzeżeń w tym zakresie. V. Zamawiający zastrzega, zgodnie z art. 139, ust. 1 ustawy, że może najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. VI. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. VII. Zamawiający zastrzega, zgodnie z art. 139, ust. 1 ustawy, że może najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 6.7.1 W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Wykonawca składa: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i pkt. 2 i 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem, 2) Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 3) Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 4) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 5) Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714 t.j.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 5 do SWZ. 6) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: 1) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, 2) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, 3) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, 4) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, 5) art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1170), 6) art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.) oraz na podstawie art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2025 poz. 514 ze zm.). Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 10 do SWZ 6.5.2 W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa: 1) Wykaz wykonanych dostaw – w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, że zostały wykonane należycie, tj:- Referencje lub inne dokumenty....
Interne KennungZP/PN/106/25/RN/MLR/TP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31213300 Kabelverteilschrank
5. Los
LosLOT-0001
TitelSzafy RACK
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia, znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), oraz w załączniku nr 7 do SWZ - Projekt umowy.
Menge86 Stück
Optionen
Beschreibung der Optionen2.19. Wymagania dotyczące opcji. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy pzp. 2) Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji poprzez zamówienie sprzętu zgodnie ze specyfikacją techniczną zawartą w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Lp. Nazwa Liczba w opcjach Typ opcji Opis/Uwagi Termin świadczenia 1 Szafa RACK zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia 30 Dostawa Szafa RACK od jednego producenta zgodna opisem w OPZ Do 27 miesięcy od podpisania umowy. Realizacja zamówienia zgodnie z harmonogramem podanym w oświadczeniu Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji ( termin realizacji dostawy objętej prawem opcji nie będzie krótszy niż 30 dni). 2 Dodatkowy organizer kabli 1U z uchwytami kablowymi 200 Dostawa Organizer kablowy zgodny z opisem w OPZ Do 27 miesięcy od podpisania umowy. Realizacja zamówienia zgodnie z harmonogramem podanym w oświadczeniu Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji ( termin realizacji dostawy objętej prawem opcji nie będzie krótszy niż 30 dni). 3 Dodatkowy zamek do szaf RACK z kontrolą dostępu 20 Dostawa Zamek zgodny z opisem w OPZ Do 27 miesięcy od podpisania umowy. Realizacja zamówienia zgodnie z harmonogramem podanym w oświadczeniu Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji ( termin realizacji dostawy objętej prawem opcji nie będzie krótszy niż 30 dni). 3) W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej, w tym również równoważnej formie elektronicznej w rozumieniu art. 78 ust.1 KC w terminie: do 12 miesięcy od daty podpisania umowy. 4) Skorzystanie z prawa opcji jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. 5) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji na warunkach określonych w dokumentach zamówienia.