141227-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Beratung im Bauwesen – Totalrådgivning vedr. realisering af helhedsplaner ifm. renovering af afd. 213 Midgårdsvej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTotalrådgivning vedr. realisering af helhedsplaner ifm. renovering af afd. 213 Midgårdsvej
BeschreibungNærværende udbudsbekendtgørelse gælder for udbud af totalrådgivning vedr. realisering af helhedsplaner ifm. renovering af afd. 213 Midgårdsvej for Boligkontoret Fredericia. Projektet består af renovering af almene boliger, der opføres med offentlig støtte og er underlagt den for sådanne sager gældende lovgivning med tilhørende cirkulærer og vejledninger. Udbuddet af totalrådgiverkontrakten gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele opgaven på baggrund af det indledende tilbud. Krav til opgaven fremgår af udbudsmaterialet. De kontraktmæssige krav fremgår af totalrådgiverkontrakten.
Interne KennungTotalrådgivning vedr. realisering af helhedsplaner ifm. renovering af afd. 213 Midgårdsvej
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71530000 Beratung im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
TitelTotalrådgivning vedr. realisering af helhedsplan ifm. renovering af afd. 213 Midgårdsvej
BeschreibungNærværende udbudsbekendtgørelse gælder for udbud af totalrådgivning vedr. realisering af helhedsplanrenovering af afd. 213 Midgårdsvej i Fredericia for Boligkontoret Fredericia. Projektet består af renovering af almene boliger, der er opført med offentlig støtte og er underlagt den for sådanne sager gældende lovgivning med tilhørende cirkulærer og vejledninger. Udbuddet af totalrådgiverkontrakten gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele opgaven på baggrund af det indledende tilbud. Krav til opgaven fremgår af udbudsmaterialet. De kontraktmæssige krav fremgår af totalrådgiverkontrakten.
Interne KennungTotalrådgivning vedr. realisering af helhedsplan ifm. renovering af afd. 213 Midgårdsvej